C-200 Öreg vagy beteg?

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: C-200 Öreg vagy beteg?

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.12.20. 15:26

ID2709 írta:...5 év után mehet a kukába mert sajnos nem virrasztottam elég éberen a készülék mellett és kihagytam egy frissítést...!

Hát, ez a frissítés több mint 1 évig bizonyosan elérhető volt, így virrasztani sem kellett hozzá. Illetve a frissítés nem egy kötelező dolog, amiért fizettél annó, azt most is tudja bizonyosan a lejátszó. Csak tudhatna többet is, ha felmennének az újabb frissítések. Az online szolgáltatások azért nem elérhetőek, mert a szolgáltatók változtattak azok működésén. Nem tudom, hogy ezt az újabb C-200 firmware-ek tudták-e orvosolni, de talán egy C-200 tulaj itt meg tudja mondani. Ha Nálad most nem mennek, akkor nem is fognak már azon a készüléken.
Még azt javasolnám, kérdezd meg EZT a szervizt, hátha van valami megoldásuk a frissítésre, bár szerintem az csak online, a készülék MAC Address-e alapján volt elérhető, mivel Blu-ray licencfrissítést tartalmazott, ami az adott chiphez szól, nem átrakható, univerzális frissítés, hanem egyedi.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: ID2709 » 2016.12.20. 13:27

Kedves Yoda!

Ha jól értem akkor ez a legjobb megoldás, de 5 év után mehet a kukába mert sajnos nem virrasztottam elég éberen a készülék mellett és kihagytam egy frissítést...
A hivatalos firmware linkjére kattintva is error URL...
Annyit szeretnék még kérdezni, rabolva ezzel a drága idődet és fenntartva a reményt hogy a mintegy 3 kg számítástechnikai hulladékot ismét munkára fogjam, hogy a szolgáltatások (southcast, facebook stb.) visszaszerezhetők e így, hogy nincs lehetőségem a frissítésre.

Köszi a választ!
ID2709

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.12.15. 20:34

A mai napig ez a jobb megoldás. A TV-k (a legdrágább se) közel sem tudnak olyan képet adni a beépített lejátszójukkal, mint amikor egy C-200-at kötsz rájuk. Nem játszanak le ISO fájlokat hálózatról, és még sok egyéb korlátjuk is van.
Energiát ölhetsz bele, de távvezérlőt már nem lehet kapni. A frissítések kapcsán szerintem kimaradt sok éve egy olyan verzió, ami nem kihagyható. Utána már nem megy fel a többi.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

C-200 Öreg vagy beteg?

HozzászólásSzerző: ID2709 » 2016.11.30. 14:19

2010-11 környékén vásároltam egy C-200-as készüléket-ami kedvenc családtaggá vált. Ekkor még nem voltak médialejátszós Tv-k, a letöltött, és bluray filmek nézésre ez volt a legmegfelelőbb megoldás. Rendszeresen frissítettem, amikor új hivatalos firmware jelent meg. Néhány lefagyáson kívül és egy tápegység cserén kívül problémám nem nagyon volt vele. A gond akkor kezdődött amikor a távszabályzó meghalt először csak részben, majd az összes gomb nyomásra immunissá vált, gondoltam sebaj ott a telefon. Aztán a frissítésekkel adódtak gondjaim, mindig az volt a válasz amikor firmwaret akartam frissíteni hogy nem kompatibilis verzió. Mostanra a korábban meglévő szolgáltatások (youtobe, southcast, picasa, facebook) is eltűntek , vagy nem működnek rajta. A kérdésem az lenne hogy egyrészt érdemes e ebbe energiát pénzt ölni (távszabályzó stb.) valamint, hogyan tudnám a rendszert frissíteni, és a korábbi szolgáltatásokat pl. internetrádiót visszaszerezni rá. Előre is köszönöm a tanácsot és a hozzászólást.

Köszönettel: Imico
ID2709

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés