A-210 által támogatott HDD-k

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: A-210 által támogatott HDD-k

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.03.29. 10:10

A dokkolók mindig saját táppal mennek, mert 3,5"-es lemezt is kell, hogy el tudjanak látni árammal. Nem tesz kárt a Popcornban. Valóban, csak az előlapi portot használhatod most, hogy a hátsó foglalt, de nincs jelentősége, melyikbe csaltakoztatsz egy dokkolót. Nekünk a Sharkoon-nal még nem volt gondunk.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: DM-Fan » 2011.03.28. 18:13

Értem és köszönöm szépen a választ! Holnap tudom egyik ismerősöm HDD-dokkolójával tesztelni a dolgot. Annyit tudok róla, hogy 10 eFt körüli, külső tápegységes, kártyaolvasóval integrált modell, amely 3,5"-os SATA HDD-t fogad és vagy eSATA-n vagy USB-n keresztül tud csatlakozni. Majd beszámolok a tapasztalatokról, más is hadd tanuljon belőle.

Tekintve, hogy az A210-en levő hátsó USB-csatlakozómat elfoglalja a WiFi-modul, ezért gondolom csak az előlapi USB-csati jöhet szóba. A hátlapon levő másik USB-csatlakozó (négyszögletes, PC feliratú) ugye csak a PC-vel való összekötést szolgálja és a HDD-dokkoló nem köthető rá? Ugye a dokkoló (amennyiben teljesen normális, korrekt minőségű, hibamentes darabról beszélünk) egyébként nem tehet kárt a Popcorn USB-portjában? Gondolok itt elsődlegesen arra, hogy a dokkoló külső tápegységről működik.
DM-Fan

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.03.28. 17:29

Amihez hozzá tudok szólni: USB3-as lemezekkel nem lesz gond, ha azok normális minőségűek, a szabványnak megfelelőek, mert akkor USB2-vel teljesen kompatibilisek is. Én WD-t nem vennék, ahogy Seagate-et sem külső lemezből, meg általában a legtöbb merevlemezt is gyártó cég külső megoldásaitól tartózkodnék. WD-vel kifejezetten rossz tapasztalataink vannak a C-200-on, persze, lehet, hogy már azóta nem a legbénább elaktronikét használják (bár az árából azért még ezt sejteni). A Seagate is érdekes, hogy néha látszik egy partíció Nálad, néha nem. Inkább egy ismertebb külső házat vegyél, és bele egy merevlemezt Te magad telepíts. Talaán kicsit drágább lesz, de nem csak egyben lesz garanciád az eszközre és a lemezre, és kevesebb kompatibilitási gond várható.
A kártyaolvasós dokkolóra is ez az igaz: ha az megbízható, jóféle, akkor „nem kavar be semmi”, ellentétben pld. az annó a WD MyBook-okba épített hub, ami idiótán működött.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: DM-Fan » 2011.03.27. 19:30

Nos, visszacsatolásképp:

Még csütörtökön megvettem a WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA2 WD20EARS-et és beépítettem a Popi A210-be. A legújabb (pont csütörtöki) firmware-rel semmi gond nem volt, megformázta, települtek az NMT-programok. Azóta nagyjából kiismertem a gépet, másoltam fel anyagot, elkészítettem a jukebox-adatbázist, stb. Egyik ismerős 2.0 USB-s, 320 GB-os WD Passport-ját gond nélkül felismerte a gép, simán tudtam róla a belső HDD-re másolni.

Újonnan felmerült kérdéseim:

Egy olyan érdekes jelenségre lettem viszont figyelmes, hogy utólag fel akartam másolni egy feliratfájlt pendrive-ról a belső SATA HDD Video könyvtárának még két alkönyvtárral lejjebb levő helyére, a film mellé. A pendrive-on kijelöltem a fájlt (listára vettem), majd a célkönyvtárban megadtam, hogy másolás ide. Erre kiírta, hogy "Nincs elég hely". Ez fura, mert a HDD-n még kb. 1,6 TB-nyi szabad hely van. Gondolom valami jogosultsági probléma lehet. FTP szervert indítva, a PC-ről (Total Commander alól) simán oda tudtam másolni, de az is érdekes, hogy pl. egy könyvtárral feljebbre már a pendrive-ról is ment a másolás, csak abba az adott könyvtárba nem, ahova kellett volna (illetve az azzal egy szinten levőkbe sem). Hibába neveztem át (nem volt benne ékezet és különleges karakter sem), váltottam kiterjesztést, mindig csak a "Nincs elég hely" hibaüzenet fogadott. Van valakinek ötlete erre vonatkozóan?

Másik kérdés: valaki próbálta már olyan külső USB-s HDD-vel az A210-et, amely HDD adott esetben 3.0 USB szabványú? Csakmert az általam kinézett 500 GB-os WD Passport Essential USB 3.0 szabványú, amely tudom, hogy visszafelé kompatibilis, csak attól félek, hogy pont az USB 3.0 miatt esetleg nem ismeri fel a Popcorn, vagy esetleg ennek nagyobb az energiafelvétele.

Harmadik kérdés: Használja esetleg valaki 3,5"-os HDD dokkolóval az A210-et? Mert ez még egy életképes alternatíva. Csak ott meg azt nem tudom, hogy a dokkolóba beépített kártyaolvasó (amely Win alatt ugye automatikusan felmount-ol pár meghajtót) bekavarhat-e? Vagy csak simán itt is meg fog jelenni annyi plusz meghajtó?
DM-Fan

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.03.26. 15:30

A kézikönyvben le van írva a megoldás. Egyébként Setup, majd Play gomb megnyomása feloldja a menü zárat, utána meg kapcsold ki a menü lezárás opciót, és mentsd el.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: Paci 64 » 2011.03.26. 13:30

Tegnap óta A-210-es tulajdonos vagyok. Megformáznám a zűz 2Tb-os Samsung HHD-t de a menübe nemtudok belépni mert a beállítások lezárása van elmentve.
Paci 64

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.03.24. 11:54

DM-Fan írta:Ja igen, még valami: írod, hogy a legújabb firmware legyen fönn. Valahol itt a fórumban meg azt olvastam, hogy előfordult, hogy a legújabb firmware-rel nem tudta valaki rendesen leformázni a HDD-t és vissza kellett tegyen egy korábbit (pont az advanced format kavart be).

Az még tavaly ilyenkor volt. Az akkor egyel korábbi (februári, ha jól emlékszem) firmware -el megformázta ugyan, de a kezdő szektor nem jó helyre került. A hivatalos támogatás csak valamikor ősszel került bele a firmware -ba. Igen lehet régebbire is frissíteni, de azt csak pendrive -ról manuálisan. Még sose használtam az automatikus netes frissítést, mert mindig béta firmware -k vannak fenn a lejátszón. Amúgy szerintem biztonságos, a frissítő fájl letöltése után CRC ellenőrzést végez, hogy jól jött e le, és csak utána telepíti. Egyből mehet fel a legújabb nem kell egyesével mindet felrakni.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: DM-Fan » 2011.03.24. 11:20

Ja igen, még valami: írod, hogy a legújabb firmware legyen fönn. Valahol itt a fórumban meg azt olvastam, hogy előfordult, hogy a legújabb firmware-rel nem tudta valaki rendesen leformázni a HDD-t és vissza kellett tegyen egy korábbit (pont az advanced format kavart be). Nálam most a 02-03-101022-21-POP-411-094 a telepített firmware és a 02-04-101208-21-POP-411-000 verziót ajánlja fel, hogy telepítsem, ez utóbbi 2010. december 17-i, ha minden igaz a legfrissebb.

Telepítsem ezt és csak így próbáljam meg a 2TB-os WD-t formáztatni vele, avagy próbáljam a jelenlegi föntlévővel és ha nem megy, csak akkor frissítsek? Mindenképp naprakésznek akarom tudni, tehát így is-úgy is frissítenék, csak nem tudom, hogy a formázásnak melyikkel fussak neki. Lehetséges egyébként a firmware downgrade? Tudok a föntlévő firmware-ről egyből a legfrissebbre frissíteni, vagy a közteseket is fel kell telepíteni előtte?

Ajánlott egyébként a saját WN-150-es BlueTooth WiFi-dongle használatával frissíteni a firmware-t, vagy menjek biztosra és pendrive használatával csináljam? PS3-omnál eddig soha nem volt gond a WiFi-n keresztüli frissítéssel.
DM-Fan

HozzászólásSzerző: DM-Fan » 2011.03.24. 10:59

Köszönöm a választ! A WD Passport-ok rejtett partíciójáról már olvastam, ez nem lenne baj, mivel orvosolható a probléma, inkább attól félek, hogy nem kap megfelelő feszültséget USB-n keresztül a merevlemez és ezért nem működne a dolog, vagy csak egyszerűen nem ismerné fel. Ahogy olvasgatom a külföldi fórumokat, azt látom, hogy elég hektikus az USB-s mobil HDD-k kezelése. Van, akinek tökéletesen működik, van, akinek sehogy. Márpedig nem szeretnék kidobni 15 eFt körüli összeget egy HDD-re, ami aztán nem fog működni az A-210-zel. Pedig ez lett volna a legkényelmesebb megoldás számomra. Remélem valakinek van konkrét tapasztalata az újabb WD Passport-okkal. Ha nem jutok dűlőre, akkor sajnos kénytelen leszek HDD-dokkolóval operálni, de ez macerás a külön tápegység miatt, meg több dokkolóra is szükségem lenne, nem is esztétikus, szóval nem annyira tetszik.
DM-Fan

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.03.24. 10:52

A belső merevlemeznek szánt típus, szerintem jól fog működni, az Advanced Format -ot használó merevlemezeket is helyesen kezeli már, lényeg, hogy a legújabb firmware legyen a lejátszón.
A külső USB -s merevlemezről kevésbé tudok nyilatkozni. A WD -el azért szokott probléma lenni, mert van egy rejtett partíció a merevlemez elején, és ez bezavar a lejátszónak. Ezt meg lehet oldani a merevlemez újra particionálásával. Ezen kívül még gondot okozhat az is, ha a ház saját maga állítja le a merevlemezt, ilyenkor nem biztos, hogy újra feléled amikor szükség lesz rá.
Az ilyen egybe megoldások helyett, én azt tanácsolom, hogy vegyél egy USB -s házat, és egy merevlemezt külön ezekkel nem szokott gond lenni. USB3 nem gond visszafele kompatibilis.
Popcornhour.hu moderátor
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

ElőzőKövetkező

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés