A-210 által támogatott HDD-k

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

A-210 által támogatott HDD-k

HozzászólásSzerző: DM-Fan » 2011.03.24. 07:25

Sziasztok!

Tegnap tulajdonosa lettem egy Popcorn A-210-nek, egyelőre még HDD nélkül. Jelenleg épp a HDD beszerzésének kérdésében töprengek. Nevezetesen egy belső 3,5"-os SATA2-es és egy külső 2,5"-os USB HDD-t tervezek venni a készülékhez. A kinézett modellek:

- WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA2 WD20EARS (belső, 2TB-os SATA2 modell)
- WD 500GB My Passport Essential 3.0 Fekete WDBACY5000ABK (külső, 500 GB-os USB modell).

Kérdéseim:

- a belső 2TB-os WD alkalmas lesz-e arra, hogy EXT3-ra formáztatva az A-210-zel telepíthessem rá a készülékkel az NMT alkalmazásokat? Csakmert a kompatibilitási listában látom a modellt (már ha ezt látom, mert ott 32MB cache-esnek írják, ez meg 64MB-os, szóval nem vagyok biztos, hogy ugyanaz a típus), de ott azt írják, hogy bár működik, de néhány felhasználó beszámolt hibákról. Gondolom ez a kiterjesztett formázásra vonatkozik elsődlegesen, ami ennél a modellnél elérhető. Egyik ismerősöm ilyet vett az A-210-eséhez, csak neki előbb volt meg a HDD, így nem formázta le (nem akarta törölni a tartalmat), ezért nem tudja megerősíteni, hogy települnek-e az NMT alkalmazások a HDD-re. Gondolom magával a felismeréssel és a működéssel nem lesz gond, bár a tesztekben azt látom, hogy kicsit lassabb ez a modell az átlagnál, merthogy inkább adattárolásra ajánlják és nem folyamatos rögzítésre.
- a külső 500 GB-os modellel kapcsolatban van valakinek konkrét tapasztalata, hogy egyáltalán látja-e majd az A-210? Mert ezt viszont végképp nem látom a kompatibilitási listában, ugyanakkor több helyen olvasom a neten, hogy az A200-asnak/C200-asnak is van baja USB-s HDD-kkel (így több Passport-tal is). Az nem probléma, hogy már USB 3.0-ás? Gondolom a visszafelé kompatibilitás miatt mennie kellene rendesen.

Hirtelen ennyi, kérem a tapasztalt kollégákat, válaszoljanak, mert rendelném a HDD-ket, csak nem tudom jól választottam-e!

Előre is köszönöm!
DM-Fan

Előző

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés