Kikapcsolom, de nem kapcsol ki!

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Kikapcsolom, de nem kapcsol ki!

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.05. 12:47

swordfish76 írta:...Köszönöm a gyors választ, én is így gondoltam. Mai energiatakartékos szemléletet nem tartják előtérben a gyártók.
Szerintem a hétköznapi felhasználó, észre sem veszi, hogy így "marad" a készülék, ami akár az élettartamát is megrövidítheti.

A hétköznapi felhasználó ha elolvassa a kézikönyvet, látja, hogy 3 másodpercig kell nyomni a POWER gombot a kikapcsoláshoz. A mai energiatakarékos szemlélet miatt van ez így. Mivel ez előző hozzászólással ellentétben számos dolgot csinálhat a lejátszó a filmlejátszáson kívül (FTP-szerver, SMB-szerver, torrentkliens, saját app futtatás), meg lehet spórolni pár wattot, ha ezek alatt a nem használt HDMI-elektronika le van kapcsolva. Erre való a készenléti állapot, ilyenkor csak a videókimenet van letiltva, pár watt megspórolása végett.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: zacci » 2016.01.03. 16:22

Köszönöm a gyors választ, én is így gondoltam. Mai energiatakartékos szemléletet nem tartják előtérben a gyártók.
Szerintem a hétköznapi felhasználó, észre sem veszi, hogy így "marad" a készülék, ami akár az élettartamát is megrövidítheti.

Jol latod. Egyebkent a gyartok 99.9%-a betartja es torekedik az energiatakarekos mukodesre, foleg a Standby funkciora vonatkozolag. De ez ilyen. Az mar nekem se tetszik, hogy Standby modban is melegszik a gep, pedig az eg vilagon semmit nem csinal. Kulturaltan ezt ugy lehetne megoldani, hogy ha nem telepited az NMT program csomagot, akkor tenyleg standby-ba megy a gep es nem fut tovabb. Ha telepited, akkor pedig nem megy standby-ba, hogy ne alljon le a hatterben futo torrent stb. De valoszinuleg ebben az esetben az eszkozben valojaban nincs is semmifele standby, hisz ugyan ugy mukodik tovabb, max. lekapcsolja a HDMI-t, de ez joindulattal sem nevezheto standby-nak. PC-nel van sleep, Androidos eszkozokben szinten van deep sleep es mivel ez is egy linuxos gep igy nem lenne akadalya egy deep sleep modnak. Gondolom a hw erre alkalmatlan, kulonben mar reg megcsinaltak volna. Tablagepem tobb mint 2 hetig elvan a maga kb. 21wattos akkujaval, ha nem nyulok hozza. Jeg hideg, nem melegszik, de ha bekapcsolom azonnal rendelkezesre all es meg van benne legalabb 30% toltes. Na ez a standby mod. VTEN standby modban is kb. 8wattot eszik, ugy hogy nem csinal az eg vilagon semmit a hotermelesen kivul. 2.5 ora alatt lemeritene a 21wattos akkut. De ez legyen a legkevesebb...van ennek a cuccnak nagyobb baja is.
zacci

HozzászólásSzerző: swordfish76 » 2016.01.03. 14:50

zacci írta:
swordfish76 írta:Sziasztok!

Nem akartam új témát nyitni, ezért itt kérdezek.

VTEN készülék,1. Power gombbal kikapcsolás után, piros led világít a készüléken, készülék teteje langyos marad, ergo vmit "csinál" .
2. Power gomb után kis idővel piros gomb a távirányítón megnyom, a készüléken nem világít a piros led, készülék hideg, teljes kikapcs.

Jól sejtem hogy ez olyasmi mint a 210-esetében volt a készenlét, illetve a teljes kikapcsolás, csak ott előző esetben narancs színű led világított, utóbbiban piros led?

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: Attila

Igen. A standby valojaban nem kapcsolja ki, ezert melegszik es fogyaszt. Egyebkent alap esetben nem csinal semmit a futotest funkcion kivul :lol:

Köszönöm a gyors választ, én is így gondoltam. Mai energiatakartékos szemléletet nem tartják előtérben a gyártók.
swordfish76

HozzászólásSzerző: zacci » 2016.01.03. 14:33

swordfish76 írta:Sziasztok!

VTEN készülék,1. Power gombbal kikapcsolás után, piros led világít a készüléken, készülék teteje langyos marad, ergo vmit "csinál" .
2. Power gomb után kis idővel piros gomb a távirányítón megnyom, a készüléken nem világít a piros led, készülék hideg, teljes kikapcs.

Jól sejtem hogy ez olyasmi mint a 210-esetében volt a készenlét, illetve a teljes kikapcsolás, csak ott előző esetben narancs színű led világított, utóbbiban piros led?

Igen. A standby valojaban nem kapcsolja ki, ezert melegszik es fogyaszt. Egyebkent alap esetben nem csinal semmit a futotest funkcion kivul :lol:
zacci

HozzászólásSzerző: swordfish76 » 2016.01.03. 14:10

Sziasztok!

swordfish76

HozzászólásSzerző: swordfish76 » 2011.03.29. 10:40

Sikerült!
Nem tudom hogy lehettem eddig ennyire láma! :D
Köszi!
swordfish76

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.03.29. 10:11

Power, majd kb. fél másodperc múlva a Delete. Az nem lehet, hogy ne működjön. Vagy a Power addig nyomva (és a lejátszóra célozva), amíg ki nem kapcsol teljesen. A félig kikapcsolást úgy hívjuk, hogy készenléti állapot. Ilyenkor csak a videókimenet van lekapcsolva, minden más működik, torrent fut, szerverfunkciók használhatóak.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: swordfish76 » 2011.03.28. 21:58

Megpróbáltam, sajna így sem jó... :(
"kikapcsol", mint eddig de csak félig, ha mondhatom ezt, mert ha újra nyomom a power gombot, nincs szükség bootolásra, egyből a menü ugrik be.
swordfish76

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.03.28. 19:55

Lehet, hogy nem működik a Power gomb hosszú nyomásával a kikapcsolás. Próbáld meg a Power+Delete kombinációt.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: swordfish76 » 2011.03.28. 19:28

Sziasztok!

3 napja kaptam kézhez egy A 210-es készüléket, a problémám az hogy nem kapcsol ki.
Próbáltam már a ethernet kábelt is kihúzni, de sajnos nem segített.
Jelenleg a 02-04-101208-21-POP-411-000 Firmware -verzió van a gépen.
Mi lehet a probléma?

Üdv!
swordfish76

Következő

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés