4K filmek szaggatnak a VTEN-en

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: 4K filmek szaggatnak a VTEN-en

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.03. 12:10

A fő kérdés ez: lejátszás közben előfordul, hogy megáll pufferolni, vagy csak akkor, ha ugrasz/tekersz a filmben?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Pano78 » 2019.01.03. 11:55

Yoda írta:
Pano78 írta:Akkor nem tudom mi a "normális" és a "nem normális" 4K-s mkv között a különbség...

Ha valami Blu-ray/4K Blu-ray filmről készült, normális rip, akkor nem lehetséges 200 Mbites sebesség sehol. A filmek 99%-ánál 100 Mbit sincs soha. Ha videókamerával készített házi felvétel, vagy valami amatőr módon kódolt, mondjuk a Netflixről lelopott film, akkor lehet. Lejátszás közben az INFO ablakban látható bitsebesség pontos érték, beletekerés után nem tudom mit mutat, de nem is érdekes. Az, hogy gyorstekerés, ugrás során pufferol egy ideig, teljesen normális kb. minden médialejátszónál. De ezt nem nevezheted – az első posztodban írt módon – szaggatásnak. Szaggatás, akadozás akkor van, ha lejátszás közben egyszer csak magától elkezd akadozni a lejátszás. A másik problémád, a külső tár lecsatlakoztatása csak USB-n vagy eSATA-n is megtörténik? A lecsatlakozás is csak ugrás/gyorstekerés során jelentkezik? Ilyenkor le is fagy a VTEN? Mit csinálsz ilyenkor, hogy folytathasd a lejátszást?

Konkrétan a Timescapes-nél játszotta ezt, ez a változat, nekem annyira nem tűnt gagyinak, lehengerlő a képi világa: timescapes.2012.4kuhdrip.2160.mkv
Az eSata-t nem tudom biztosan megválaszolni, szerintem ott nem dobja el a winchestert, csak USB-n. Viszont láttam már kb. 240MBit/s-ot is az INFO gomb lenyomásakor a videó bitrátánál, nem tudom mitől van...
Gagyit nem szeretem semmiből sem, 1080p alatt nem "veszek meg" semmit, ha lehet DTS hanggal, van 3 házimozi otthon, még a hálóban sem szeretem az "egérhangú" TV hangszórót...
Szóval nem tudom mi okozza ezt a bitrátát. Sajnos nem tudok képet beilleszteni.
Pano78

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.03. 10:05

Pano78 írta:Akkor nem tudom mi a "normális" és a "nem normális" 4K-s mkv között a különbség...

Ha valami Blu-ray/4K Blu-ray filmről készült, normális rip, akkor nem lehetséges 200 Mbites sebesség sehol. A filmek 99%-ánál 100 Mbit sincs soha. Ha videókamerával készített házi felvétel, vagy valami amatőr módon kódolt, mondjuk a Netflixről lelopott film, akkor lehet. Lejátszás közben az INFO ablakban látható bitsebesség pontos érték, beletekerés után nem tudom mit mutat, de nem is érdekes. Az, hogy gyorstekerés, ugrás során pufferol egy ideig, teljesen normális kb. minden médialejátszónál. De ezt nem nevezheted – az első posztodban írt módon – szaggatásnak. Szaggatás, akadozás akkor van, ha lejátszás közben egyszer csak magától elkezd akadozni a lejátszás. A másik problémád, a külső tár lecsatlakoztatása csak USB-n vagy eSATA-n is megtörténik? A lecsatlakozás is csak ugrás/gyorstekerés során jelentkezik? Ilyenkor le is fagy a VTEN? Mit csinálsz ilyenkor, hogy folytathasd a lejátszást?
Yoda

HozzászólásSzerző: Pano78 » 2019.01.03. 09:30

Yoda írta:
Pano78 írta:...Amikor felmegy a videó bitráta 200MBit/s fölé, akkor akadozik a lejátszás...

Ne viccelj már! 200 Mbit??? A 4K Blu-ray szabvány max. 128 Mbitet engedélyez, a Sigma chip sem tud lejátszani ezért többet. Persze, hogy akadozik. Mondhattad volna már az első posztodban, hogy nem normális fájlokat akarsz lejátszani :(

Fasza...Akkor nem tudom mi a "normális" és a "nem normális" 4K-s mkv között a különbség. Amit észrevettem, hogy ez a bitsebesség (egyébként ez a VTEN info gomb megnyomása utána látható, nem tudom mennyire hihető) pl egy "beletekerés" után ugrik fel, és akkor akad meg, utána visszaesik mondjuk 80-ra, de ugyanaz a film még 30-36 MBit/s-ra is. Lehet valami beállítás gond van?
Pano78

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.03. 09:29

Pano78 írta:...A VTEN-t tegnap feltettem CAT5 kábellel a hálózatra, oda-vissza látják is egymást hálózaton a TV és a VTEN, csak még a hálózati lejátszást nem sikerült összehoznom velük.

Annak semmi értelme, hogy egy médialejátszóról, mint DLNA-szerverről játszol le azzal az okostévével, amihez kapcsolódik. Egyébként azért kérdeztem rá, hogy ugye a VTEN-nel játszol le, mert felmerült bennem, hogy esetleg ezt csinálod. A VTEN-en az NMT-programcsomagot kell telepíteni mondjuk egy pendrive-ra, és ott az UPnP szervert futtatni. Akkor elérhető DLNA-lejátszók (pl. TV) számára a VTEN-hez kapcsolt háttértárak tartalma. De ennek max. akkor lenne értelme, ha másik szobában lévő tévét kell kiszolgálni, hiszen mint lejátszó a VTEN nagyságrendekkel jobb, mint bármely tévébe beépített, így azzal kellene lejátszani. Persze, nem 200 Mbites fájlokat...
Yoda

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.03. 09:10

Pano78 írta:...Amikor felmegy a videó bitráta 200MBit/s fölé, akkor akadozik a lejátszás...

Ne viccelj már! 200 Mbit??? A 4K Blu-ray szabvány max. 128 Mbitet engedélyez, a Sigma chip sem tud lejátszani ezért többet. Persze, hogy akadozik. Mondhattad volna már az első posztodban, hogy nem normális fájlokat akarsz lejátszani :(
Yoda

HozzászólásSzerző: Pano78 » 2019.01.03. 07:37

Yoda írta:
Pano78 írta:...a TV nyilván alapból WIFI-s, de azt is kábellel tegyem hálózatra? Gondolom igen.

Miért kellene a tévének hálózatra kapcsolódni most? A VTEN-nel játszol le, nem a TV-vel. A VTEN HDMI-n kapcsolódik a tévéhez, ugye???

Igen, a VTEN-el játszom le, de akkor az USB 3.0-s csatolót hagyom, E-Sata-n próbáltam tegnap, plusz külső vinyó táppal, ahogy régebben is. Amikor felmegy a videó bitráta 200MBit/s fölé, akkor akadozik a lejátszás. A Popcorn homokórázik.
Lehet nem találom, de itt nem tudok videót sem és képet sem küldeni. Természetesen HDMI-n csatlakoztam a TV-hez. A TV egyébként Panasonic Viera TX-55CX670E. A probléma okát azért keresem a VTEN-nél, mert ő homokórázik, és ő választja le a vinyót USB-ről. HA nem lenne probléma, nem keresném :) Viszont így hiába is hozom össze a hálózati lejátszást, nem a képátvitellel van a baj, hanem a lejátszással. A VTEN-t tegnap feltettem CAT5 kábellel a hálózatra, oda-vissza látják is egymást hálózaton a TV és a VTEN, csak még a hálózati lejátszást nem sikerült összehoznom velük.
Pano78

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.02. 15:59

Pano78 írta:...a TV nyilván alapból WIFI-s, de azt is kábellel tegyem hálózatra? Gondolom igen.

Miért kellene a tévének hálózatra kapcsolódni most? A VTEN-nel játszol le, nem a TV-vel. A VTEN HDMI-n kapcsolódik a tévéhez, ugye???
Yoda

HozzászólásSzerző: Pano78 » 2019.01.02. 14:29

Yoda írta:
Pano78 írta:...a 4K-t már meg sem próbálom, pedig azért vettem ezt a lejátszót, mert a TV-m is 4K-s. A párom már rendelt egy 22000Ft-os noname médialejátszót....

Nem kell Cat7, sőt minden 4K-s film, ami lejátszható (tehát max. 30 fps) még 100 Mbites etherneten is átmegy. Semmilyen akadozó 4K-s filmet nem láttunk még a VTEN-en, illetve a háttértár lekapcsolása bizonyosan nem az adatsebességgel függ össze. Remek a noname lejátszó, ha nem kell a képminőség, amit a Sigma VXP tud... De nem hiszem, hogy ez a megoldás, mivel egy hibátlan VTEN lejátszik gond nélkül kb. mindent. Írd meg, ha pendrive-val próbáltad, akkor kiderül, hogy esetleg az USB-porttal van-e gond!

Pont a kiváló képminőség miatt vettem meg ezt a lejátszót, csak nem nagyon tudom használni...Kösz a segítséget, kipróbálom Pendrive-on, csak a 4K-t nem tudom, nincs olyan nagy pendrive-om amin 90GB-os film elfér.
Hálózatra teszem majd a Popcorn-t, és jelentkezem. Ezt vezetékkel fogom, a TV nyilván alapból WIFI-s, de azt is kábellel tegyem hálózatra? Gondolom igen. Kösz
Pano78

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.01.02. 10:35

Pano78 írta:...a 4K-t már meg sem próbálom, pedig azért vettem ezt a lejátszót, mert a TV-m is 4K-s. A párom már rendelt egy 22000Ft-os noname médialejátszót....

Nem kell Cat7, sőt minden 4K-s film, ami lejátszható (tehát max. 30 fps) még 100 Mbites etherneten is átmegy. Semmilyen akadozó 4K-s filmet nem láttunk még a VTEN-en, illetve a háttértár lekapcsolása bizonyosan nem az adatsebességgel függ össze. Remek a noname lejátszó, ha nem kell a képminőség, amit a Sigma VXP tud... De nem hiszem, hogy ez a megoldás, mivel egy hibátlan VTEN lejátszik gond nélkül kb. mindent. Írd meg, ha pendrive-val próbáltad, akkor kiderül, hogy esetleg az USB-porttal van-e gond!
Yoda

Következő

Vissza: Videó, filmlejátszás