PCH - 4K HDR

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Popcorn Hour termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: PCH - 4K HDR

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.02.27. 10:50

waterwave írta:Tehát ha 60hz-es egy film, vagy teszem azt egy akciókamerával rögzített felvétel, akkor nem 60hz-en fogom látni, hanem csak 30-on és hdr nélküli színekkel..?

Hivatalosan a processzor nem tud lejátszani 4K/60 Hz-et. Alacsony bitsebességgel működhet, de valószínűbb, hogy csak akadozva fog menni, és természetesen, max. 30 Hz-en.
Mivel még mindig nincs HDR-t tudó Sigma processzor, így bizonyosan semmilyen gyártónak nem lesz új Sigmás lejátszója idén. A Popcorn már gyártja az androidos, Rockchipes, HDR-képes Transformer-t, de ezt mi bizonyosan nem fogjuk forgalmazni, mert van a piacon androidos boxból ennél jobb vétel (pl. HiMedia), ráadásul Androidhoz értő gyártótól. A Popcorn nem az, ahogy kiderült a Chameleon kapcsán már évekkel ezelőtt. Hasonlóan, a másik Sigma-használó, a Dune HD is bejelentette már, hogy Android alapú lejátszókat kénytelen csinálni, amíg nincs a Sigmától megfelelő processzor. Viszont ezek a kép tekintetében (leszámítva persze a HDR10 miatti több színt) elmaradnak jelentősen a Sigma Designs processzoroktól eddig megszokott minőségtől.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: waterwave » 2018.02.27. 10:25

Tehát ha 60hz-es egy film, vagy teszem azt egy akciókamerával rögzített felvétel, akkor nem 60hz-en fogom látni, hanem csak 30-on és hdr nélküli színekkel..?
Ha így van akkor értem...
Idén gondolom nem várható frissítés esetleg a-600 vagy valami megoldás a 4k 60hz-es történetre...?
waterwave

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.02.27. 10:11

Mivel az A-500 nem kezel HDR10-et, így egy fakó (nem színhelyes) 4K-s képet. De mivel szinte minden 4K Blu-ray film 23,976 Hz-es, így 23,976 Hz-es képet fogsz természetesen látni. De persze, ha mégis 30 Hz-es a film, akkor 30 Hz-eset, a képfrekvenciával nincs gond, csak a színekkel.
3cpo

HozzászólásSzerző: waterwave » 2018.02.26. 21:45

Kicsit rakjuk tisztába, mert nem értem, és megköszönöm előre is a segítséget...

Ha Nas szerverről lejátszok egy 4k-s hdr tartalmú filmet, amit úgy teszek, hogy popcorn össze van kötve hdmi kábellel egy házimozi erősítővel, a házimozi meg hdmi-vel a tv-vel... Teszem azt a popcorn egy a500-as, a házimozi erősítő 4k 60hz kompatibilis, a Tv is 4k 60 hz kompatibilis...
Kérdésem, hogy ennek fényében én mit fogok látni a tv-n?
4k-s képet ami 30hz-en van és hdr nélkül?

Nem értem, mert egy a500 as popcorn én ugy tudom 1.4 hdmi portos, tehát a 3d átmmegy de a 4k csak 30hz-en?

Köszi a választ...

WaterWave
waterwave

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2017.11.10. 17:40

gfulop írta:...Nincs esetleg erről a témáról valami "belső" infó, hogy mire lehet számítani?

Ez a HDR10+-ról szól, ami a Samsung által támogatott, a HDR10 továbbfejlesztéséből született. A chip nem médialejátszókhoz való, hanem elsősorban tévékhez, HDR10-et támogató TV-s processzora már régóta van a Sigmának. De találsz egy hírt, kb. 2016 szeptemberéből, amely a médialejátszókhoz való HDR10 és Dolby Vision kompatibilis processzort jelentett be. De mind a mai napig sajnos még fejlesztői példányokat sem rendelhetnek a hardvergyártók, mint a Popcorn, azaz valamiért késik a processzor megjelenése. A fentiek alapján azt gondolom, 1 éven belül nem igen van esély egy Simga processzoros HDR-kompatibilis lejátszóra semmilyen gyártótól se.
3cpo

HozzászólásSzerző: gfulop » 2017.11.10. 16:40

Sziasztok!

Én is nagyon várom már a HDR képességet, amiatt kérdem (anélkül, hogy komolyabban utána néztem volna), hogy a lenti link nem pont egy HDR képes SOC-t hirdet (mármint az biztos, hogy azt, csak azt nem tudom, hogy egy Popcorn-ban is ilyen szokott-e lenni)?
Nincs esetleg erről a témáról valami "belső" infó, hogy mire lehet számítani?

https://www.sigmadesigns.com/news/sigma ... -chipsets/

GF
gfulop

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.10.16. 14:19

aspius írta:...van-e a láthatáron olyan PCH médialejátszó (sigma design processzorral) amely támogatni fogja a 4 K HDR-t...

Nincs, mivel nem létezik még 4K-s Sigma chip lejátszókhoz.
Yoda

PCH - 4K HDR

HozzászólásSzerző: aspius » 2017.10.15. 12:28

Sziasztok!

Érdekelne, hogy van-e a láthatáron olyan PCH médialejátszó (sigma design processzorral) amely támogatni fogja a 4 K HDR-t.
Ezt találtam a cloud mediánál (https://www.cloudmedia.com/?product=pop ... kbox-basic), de nem androidost keresnék, hanem már a jól megszokott PCH VTEN, PCH A-500 stb. stílust, kezelőfelületet, jukeboxot. Volt már korábban egy androidos lejátszóm (a VTEN mellett), de nem igazán szerettem (bár nem is filmnézésre használtam volna elsősorban, hanem sport live tv streamre) így eladtam.

A választ előre is köszönöm.

aspius
aspius

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!