Jukebox kérések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Jukebox kérések

HozzászólásSzerző: Váradi Csilla » 2017.11.22. 09:58

A másik, ami nagyon idegesítő, hogy többször találkoztam olyan filmmel melynek a címe névelővel kezdődik(nfo fájlban is névelővel van benne) azonban a film nem az "A" betűnél van hanem pl. "A hamisító" filmet a "H" betűnél hozza:( Ez olyan filmnél is előfordul, melynek az nfo fájlját nem javítottam, tehát nem az előzőekben hiányolt frissítés az oka ennek a jelenségnek.

Erre van valami magyarázat?
Új játék, új öröm :)
Váradi Csilla

HozzászólásSzerző: Váradi Csilla » 2017.11.22. 09:54

Köszönöm :)
Váradi Csilla

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2017.11.22. 09:41

Váradi Csilla írta:...ezért gondoltam én kis naiv, hogy megszerkesztem, javítom a film címét...

Javítani a jukeboxban a szerkesztés opciónál lehet a Popcorn felületén, nem kell fájlokat szerkesztgetned! Mivel az adatok a TheMoviedb.org oldalról származnak, ha valami nincs meg magyarul, vagy nem tetszik a borítója, hozzál létre egy fiókot ezen az oldalon, és Te magad is fel tudsz vinni magyar leírásokat, képeket, stb-t. Ezzel másoknak is segítesz, mert utána minden készüléken, ami ezen oldal adatait használja, meglesz magyarul is az adott film leírása, illetve a Te képeid is használhatóak lesznek (néha kell. kb. 1 nap, mire frissítik a felhasználók által felvitt adatok alapján az adatbázisukat, amit pl. a lejátszók is elérnek).
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: Váradi Csilla » 2017.11.22. 07:38

Sziasztok!

2017.11.18-án boldog tulajdonosai lettünk egy VTEN kütyünek. "Új játék, új öröm" :D

Bocs, ha bugyuta kérdéseim lesznek... de e témában még nem szereztem kellő jártasságot. De igyekszem!

Csatlakoztattam az eszközhöz a külső HDD-t, ahol szépen könyvtáranként vannak fent a filmek.
A Jukebox meneger-ben annak rendje és módja szerint elkészült az NMJ adatbázis. PC-n megnézve a fájlokat, azt láttam, hogy a film nevével "azonos" borító és háttér kép került bele a könyvtárba, illet egy *.nfo kiterjesztésű fájl és még valami, de ezt fejből nem tudom most leírni.

Ez a bizonyos nfo kiterjesztésű fájl tartalmazza a filmről az adatokat. Sok esetben nem volt megfelelő a cím, vagy a film leírása angolul volt, ezért gondoltam én kis naiv, hogy megszerkesztem, javítom a film címét, ahol kell ott kicserélem a leírást magyar nyelvre. Ezzel nem is volt semmi gond, szépen végignyaltam az adatbázis, javítottam, mint a kisangyal.
Visszatéve a HDD-t a médialejárszóra sajnálattal kellett tapasztalnom, hogy semmi sem változott:( ugyanazt a rossz címet hozza, angol leírással :(
Hogyan lehet elérni, hogy a javított nfo-s információk jelenjenek meg a filmekről?

A másik, ami nagyon idegesítő, hogy többször találkoztam olyan filmmel melynek a címe névelővel kezdődik(nfo fájlban is névelővel van benne) azonban a film nem az "A" betűnél van hanem pl. "A hamisító" filmet a "H" betűnél hozza:( Ez olyan filmnél is előfordul, melynek az nfo fájlját nem javítottam, tehát nem az előzőekben hiányolt frissítés az oka ennek a jelenségnek.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. Csilla
Váradi Csilla

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.24. 06:16

Köszi.
Mammut

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.23. 21:59

Mammut írta:Amúgy létezik valahol egy specifikáció a Popcorn Houron működő appok fejlesztéséhez?...

Hogyne, jelentkezz fejlesztőnek ITT!
Yoda

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.23. 17:01

Amúgy létezik valahol egy specifikáció a Popcorn Houron működő appok fejlesztéséhez? Hogyan működik, vannak már létező funkciók a videók lejátszására vagy képek megjelenítésére, amiket csak meg kell hívni, vagy saját lejátszót és képmegjelenítőt kell írni? Ha előbbi, akkor lehet, hogy a most készülő képregényszerkesztő progim után megpróbálkoznék egy saját jukebox app írásával, ha utóbbi, kizárt. Annál a proginál is a sok éves requestekre való felesleges várakozásomnak lett az a vége, hogyha akarsz valamit, csináld magad. :)
Mammut

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.23. 11:08

Yoda írta:
Mammut írta:...Én szűrni szeretnék egy műfajra, és azon belül rendezni évszám szerint az acb-sorrend helyett. Ilyet nem lehet.

Aha, olyat már nem. Csak egy szinten lehet rendezni.

Azért lenne jó, mert akkor felvennék egy "Indy"-t a műfajok közé, és úgy arra szűrve és a premier dátumára vagy évszámra rendezve meg is lenne a box set feature.
Mammut

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.23. 10:57

Mammut írta:...Én szűrni szeretnék egy műfajra, és azon belül rendezni évszám szerint az acb-sorrend helyett. Ilyet nem lehet.

Aha, olyat már nem. Csak egy szinten lehet rendezni.
Yoda

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.23. 10:02

Yoda írta:
Mammut írta:...Gondolom, ennyit ér, ha egy sima user kéri...

Egy felhasználó miatt bizonyosan nem fognak semmit fejleszteni. De épp azért van értelme kérni, hogy lássák, sok embernek lenne ez fontos. Évszámok alapján természetesen most is lehet rendezni a jukeboxot. Olvasd el a kezelési útmutatóját!

Rengetegen kérték a box set feature-t, ahogy lapozgattam az ottani a fórumot.

Nem lehet rendezni évszám szerint, csak szűrni/csoportosítani lehet évszám szerint, az egyáltalán nem ugyanaz. Én szűrni szeretnék egy műfajra, és azon belül rendezni évszám szerint az acb-sorrend helyett. Ilyet nem lehet.
Mammut

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok