Jukebox kérések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Jukebox kérések

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.23. 09:51

Mammut írta:...Gondolom, ennyit ér, ha egy sima user kéri...

Egy felhasználó miatt bizonyosan nem fognak semmit fejleszteni. De épp azért van értelme kérni, hogy lássák, sok embernek lenne ez fontos. Évszámok alapján természetesen most is lehet rendezni a jukeboxot. Olvasd el a kezelési útmutatóját!
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.23. 06:39

Yoda írta:Az angol fórumban ITT van egy topik a jukebox-szal kapcsolatos kéréseknek.

Hát, úgy látom, nem sok értelme van ott kérni, az általam kért funkciónak megfelelő "box set"-et is kérik évek óta, de semmi. Gondolom, ennyit ér, ha egy sima user kéri.
Ha legalább egy évszámokon alapuló rendezés lenne, már az is sokat segítene.
Mammut

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.23. 06:18

Yoda írta:Az angol fórumban ITT van egy topik a jukebox-szal kapcsolatos kéréseknek. De pl. filmsorozatokat ezer éve kezel, lásd a leírásában! Nem használom a zenei jukebox-ot, de tudtommal lejátszási listákat csinálhatsz benne, és .cue listákat is kezel. Az extrák mappát ki tudod hagyni a szkennelésből, erről pl. ITT találsz infót.

Köszi a választ, de...

Direkt írtam példát is a filmsorozathoz, nem tévésorozatról beszélek, hanem több, egymáshoz kapcsolódó filmről, mint az Indiana Jonesok, az Alienek, a Jurassic Parkok, stb., ahol problémát okoz az, hogy nem sima x 1., x 2., x 3. a részek címe.

Én filmekre szeretnék playlistet* csinálni, nem zenéhez. Hogy megadhassam előre, melyik filmek menjenek egymás után aznap, és ne kelljen később állítgatnom.

Az extrákat meg nem kihagyni akarom, ugyanúgy megnézném őket, azért vannak, de a filmek között semmi keresnivalójuk, azoknak az aloldalán lenne a helyük.

*Bocsánat, hogy az első hozzászólásnál nem voltam elég egyértelmű. Csak eszembe sem jutottak a zenék, mert arra nem igazán fogom használni a készüléket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mammut 2017.03.23. 06:43-kor.
Mammut

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.03.22. 22:08

Az angol fórumban ITT van egy topik a jukebox-szal kapcsolatos kéréseknek. De pl. filmsorozatokat ezer éve kezel, lásd a leírásában! Nem használom a zenei jukebox-ot, de tudtommal lejátszási listákat csinálhatsz benne, és .cue listákat is kezel. Az extrák mappát ki tudod hagyni a szkennelésből, erről pl. ITT találsz infót.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.22. 19:57

Megtaláltam amúgy a Keywordöket nmjtoolbox2-ben, és adtam is hozzá pár filmhez néhányat, de a jukeboxban magában semmi jelét nem látom a változásnak.
Mammut

Jukebox kérések

HozzászólásSzerző: Mammut » 2017.03.22. 18:48

Helló,

lehetne pár új funkciót kérni a gyári Jukebox-hoz? Úgy értem, fejlesztik tovább, vagy ez már a kész állapot, nem tud majd többet?

Jó lenne playlist funkció, ahova bepakolhatunk pár címet reggel, aztán hadd szóljon egész nap. (Ha van, csak én vagyok vak, akkor bocsánat)

Filmsorozatokat vagy más szempontú seteket (pl. keywordöket) is jó lenne használni. Sokszor az abc sorrend nem alkalmas rá, hogy gyorsan megtaláljuk az egymás utáni részeket, pl. Raiders of the Lost Ark, Indiana Jones and the Temple of Doom, Indiana and the Last Crusade elég körülményes lehet, szóval jó lenne egy kijelölhető Indy collection ilyenkor, de pl. jó lenne keywordök/tagek szerint is szűrni, pl. ha épp slasher filmeket néznék. Tudom, hozzáadhatom ezeket a műfajokhoz az nfo fájlban, és úgy rá lehet már szűrni, de az nem túl szép megoldás.

Lehetne kombinált szűrés, ha túl sok a film, eléggé hasztalan tud lenni az egy szempontra való szűrés, így is, úgy is órákig scrolloz az ember.

Média metaadatok szerinti szűrés is jól jönne, van, hogy egyedül nézek filmet, és olyankor angolul megy a film, de ha más is nézné, jó lenne szűrni a magyar hangsávra, hogy rögtön lehessen látni, mihez van és mihez nincs.

Vagy esetleg van olyan Jukebox progi, ami mindezt tudja, de helyi vinyóval és nem hálózaton?

Esetleg van valami jó leírás az .nfo fájlban használatos adatokról? Nem nagyon találtam ilyet. Pl. a <credits>-be mi kerülne? Egyik filmnél sincs kitöltve. Vagy esetleg vannak más tagek, melyeket még lehet használni? Azt látom, hogy az Ember Media Managerrel készült nfo-kból csak a fő információkat olvassa ki (a műfajból is csak az elsőt, egy sorba kell rendezni), de lehet, hogy csak a tag-nevek nem stimmelnek?

Köszönöm,
mammut

*edit: ó, és jó lenne valamilyen szűrés az extrákra is, Featurettes mappákba pakolom őket a film mappáján belül, de mind külön filmként jelenik meg a jukeboxban, ami elég nagy káoszt tud okozni. Jó lenne, ha ezeket csak a film aloldalán mutatná, ahogy pl. Plexben működik.
Mammut

Előző

Vissza: Jukebox programok