Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

HozzászólásSzerző: szpedro » 2017.01.08. 16:24

Gabba63 írta:
szpedro írta:Sziasztok!
Van valamilyen editor amivel a jukebox adatait lehet módosítani?
Köszi

http://nmjtoolbox.net/

Köszi, ezt én is megtaláltam. Most jobban megnéztem és tényleg...., köszi.
szpedro

HozzászólásSzerző: Gabba63 » 2017.01.08. 07:54

szpedro írta:Sziasztok!
Köszi

http://nmjtoolbox.net/
Gabba63

HozzászólásSzerző: szpedro » 2017.01.07. 23:26

Sziasztok!
Köszi
szpedro

HozzászólásSzerző: gabika1969 » 2016.11.28. 12:02

Sziasztok!
Próbáltam visszaolvasni, de erre konkrétan nem találtam semmit. Lehet, hogy ez is új észrevétel, majd Yoda eldöntöd, mindenesetre érdekes:
Most kezdtem a Jukebox-al foglalkozni és A-500 Pro esetében azt vettem észre, hogy SACDiso fájlok esetében mint filmet próbálja elindítani, illetve mintha filmként ismerné fel ezeket a típusokat. Természetesen semmi nem lesz belőle. Szóval a Jukeboxban csak filmként látja a berendezés és nem tud velük mit kezdeni. Erre van megoldás vagy ez is új problematika? Nyilván a már kibontott DSD fájlokkal nincs gond. Amúgy a Jukebox tetszene, de mobilApps-al Fájlkezelőből indítva sem tud az ilyen fájlokkal mit kezdeni....Köszönöm!

Üdv
A-500 PRO
gabika1969

HozzászólásSzerző: buruzstomi » 2016.11.21. 19:28

min 1/2 óra. Nagyon türelmes vagyok.
buruzstomi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.21. 12:23

buruzstomi írta:...Teljesen leáll csak resetelni tudom.

Nem lehet, hogy türelmetlen vagy? Mennyi ideig vársz?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: buruzstomi » 2016.11.20. 19:43

Sziasztok

Popcorn A410-et használok Synology NAS-sal. Lemezt cseréltem a NAS-ban és a teljes tartalmat visszamásoltam az új lemezre. Az adatbázis könyvtárat is. A kötet neve, könyvtár szerkezete ugyanaz. A lejátszó a jukebox adatbázist olvassa, de frissíteni nem tudja. Teljesen leáll csak resetelni tudom. A megosztott mappa beállításait ellenőriztem, írás/olvasás engedélyezve van. Windows alól gond nélkül tudom az adatbázist kezelni, de a lejátszóról nem. Valakinek valami ötlet?
buruzstomi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.10.05. 09:46

butoruzlet írta:A Kodinál be lehet állítani, hogy minden bekapcsoláskor scannelje be a fájlokat...

A KODI egy alkalmazás számítógépes processzorokra és oprendszererekre. Azt bizonyosan itt is meg lehetne oldani, hogy a jukebox minden indításakor kezdjen szkennelni (most ehhez kattintanod kell 2-t talán), de nem gondolom, hogy ezt szeretnéd egy médiaprocesszorral elvégeztetni rendszeresen. Inkább kattints kettőt akkor, amikor tudod, hogy másoltál be új filmeket a médiatárba!
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: butoruzlet » 2016.10.05. 09:04

Yoda írta:
juhy13 írta:...Azért, ha egy NAS-on megoldható ez, nem hiszem, hogy nem volna egy média playeren is...

Értem, hogy így gondolod. Szólj, ha találtál egyetlen lejátszót is, amin sikerült megoldani, mert akkor mondhatom a Popcornnak, hogy bénák a programozóik...

A Kodinál be lehet állítani, hogy minden bekapcsoláskor scannelje be a fájlokat. Bár én jobban szeretem az NMJToolbox2-vel scannelni az újdonságokat, mert könnyebb beírni a scannelendő film pontos címét.
butoruzlet

HozzászólásSzerző: butoruzlet » 2016.10.04. 14:03

Az NMJToolbox2-t használom az NMJ adatainak frissítéséhez, módosításához. A zenéimet szeretném rendszerezni, scannelés előtt az Mp3tag editorral (ami a DSD-ket, Losslesst is tudja kezelni) szoktam módosítani a metaadatokat, ezzel kapcsolatos problémáim, észrevételeim vannak:
• Az NMJ-ban az előadók listájában nem jelenik meg mindenki, sőt, többek között a J betű egyáltalán nem, pedig Jan Garbarek-től van 18, John Surman-tól 4, Johnny Cash-től 3 albumom. Ellenőriztem Az NMJToolbox2-ben és az Mp3tag editorban is, ott megjelenik az Előadó mezőben. Ellenőriztem az NMJ-ban az albumokat, és mindegyiknél kiírja az előadókat az albumok alatt, és a zenei lejátszó módban is. Nagyon jó lenne, ha az összes előadó közül lehetne keresni az előadók listájában, és megjelenne az összes előadó kezdőbetűje a listában.
• Hova írjam be az album Released adatát? Az mp3tag editorral hiába töltöm ki az Év mezőt, nem mindig jelenik meg scannelés után helyesen az NMJToolbox2-ben és az NMJ-ban.Sokszor nem találja a helyes adatokat, és az Évszám helyett csak 9998 szerepel.
• Jó lenne, ha az NMJ-ban be lehetne állítani, hogy a látott filmek rejtve maradjanak.
• Az NMJToolbox2 1.6.0.6-os verzióban a Movies-nál megjelent a Műfaj szerinti szűrés. Ugyanezt meg lehetne csinálni a Music-nál is?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára butoruzlet 2016.10.05. 09:06-kor.
butoruzlet

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok