Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

HozzászólásSzerző: azsoho » 2010.12.05. 20:10

Martin írta:Magyar tartalmat sajnos (magától) nem fogja tudni, legalábbis addig amíg az IMDB -n nem kezdenek esetleg ezek is lefordítódni, illetve nem fogják a Popcornosok beépíteni a többnyelvű lekérdezés (vagy a nyelv beállítási lehetőség) funkciót. :)
Egyébként, ha használsz YAMJ -ot akkor ott van a tonmjdb program amivel átkonvertálhatod a YAMJ adatbázisát az NMJ által használtra, természetesen, ha magyarul voltak a YAMJ -ban a tartalmak illetve címek akkor az NMJ adatbázisban is magyarul lesznek. Az IMDB értékelés számmal való kijelzése meg csak a grafikus felület módosítását igényli, szóval leginkább a fejlesztőkön múlik, meg hogy elég sokan kérik e ezt a funkciót. (Jelenleg nem lehet beállítani, hogy kijelezze.)

köszönöm a gyors választ, régebben használtam yamj-ot, de már ezt használom mert kényelmesebb...azért jó lett volna ha csak simán átírhattuk volna honnan szedje az infókat

de még egyszer köszönöm

szép estét
azsoho

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.12.05. 17:00

Magyar tartalmat sajnos (magától) nem fogja tudni, legalábbis addig amíg az IMDB -n nem kezdenek esetleg ezek is lefordítódni, illetve nem fogják a Popcornosok beépíteni a többnyelvű lekérdezés (vagy a nyelv beállítási lehetőség) funkciót. :)
Egyébként, ha használsz YAMJ -ot akkor ott van a tonmjdb program amivel átkonvertálhatod a YAMJ adatbázisát az NMJ által használtra, természetesen, ha magyarul voltak a YAMJ -ban a tartalmak illetve címek akkor az NMJ adatbázisban is magyarul lesznek. Az IMDB értékelés számmal való kijelzése meg csak a grafikus felület módosítását igényli, szóval leginkább a fejlesztőkön múlik, meg hogy elég sokan kérik e ezt a funkciót. (Jelenleg nem lehet beállítani, hogy kijelezze.)
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: azsoho » 2010.12.05. 13:27

sziasztok skacok!

kérdezném, hogy ez az NMJ tud esetleg (mint a yamj) magyarul kiirni a film tartalmát? tehát nem imdb-ről szedné az infót hanem mondjuk filmkatalógusról? meg pld olyat, hogy nem csak csillagot tenne ki az imdb rate-nél hanem számmal is kiírná az osztályzatot? pld imdb 7.2 :) vagy lehet hogy sokat kérek ?

előre is thx
azsoho

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.12.01. 21:27

Végigpörgettem a filmes, és sorozatos jukeboxot is műfaj szerint mindre átváltva, de nem fagyott (igaz nálam most RC2 van). Esetleg próbáld meg a gyári beállításokat visszaállítani a karbantartás menüben.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: trewert » 2010.12.01. 21:19

Segítségeteket kérném.

Érdekes problémával állok szemben ismét a popcornnal kapcsolatban.
Felnyomtam az új jukeboxos firmwaret.Beszkenneltettem vele az egyik külső vinyóm
adatait,minden rendben ment,majd mikor a műfaj szerint akartam keresni benne akkor egyszerűen lefagyott.
semmit nem csinált full megállt.kikapcs bekapcs,ugyanaz.
Frissítettem a firmwaret ugyanaz,rátettem egy régebbi kiadásút,majd vissza az új firmwaret,töröltem
az adott vinyo nmj mappájának tartalmát,majd újra szkenneltettem az egészet és még most is ha megnyomom
a piros gombot akkor kihozza a műfaj szerint nevű menüpontot de onnan semmit nem lehet tenni vele.
Meg sem mozdul...
Találkoztatok már hasonló problémával? vagy most már 5 hónap folyamatos/különböző problémák/ szenvedés után vigyem végre vissza??
trewert

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.30. 15:38

Innen kell letölteni: Link (Az sqlite DLL linken lévő fájlt is szedd le, mert különben nem fog elindulni.)
Popcornhour.hu moderátor
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2010.11.30. 14:39

fatan írta:
Az angol fórumról szedtem egy programot, amivel PC-ről, manuálisan lehet szerkeszteni az adatbázis fájlt és az tökéletes nekem.

Szia!!!

Megtennéd, hogy megadod a program nevét?
Esetleg az elérhetőségét?

Köszönettel...
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.28. 13:14

fatan írta:A kérdésem a következő: meg lehet oldani valahogy, hogy az adattár egy adott mappáját vegye csak bele a jukebox adatbázisba?

Na ez az egyik dolog amit például sokan kérnek. Egyébként a .no_all.nmj fájlt elég a mappastruktúra legfelső szintjére berakni onnantól lefele semmit nem szkennel. Például, ha van a meghajtó gyökerében egy Képek nevű mappád alatta pedig berendszerezve almappákba a képeid akkor elég a Képek mappa alá egyszer berakni, onnantól már lejjebb sem keres. Nem csak ez az egy szűrő fájl van, hanem van még .no_photo.nmj, .no_video.nmj, .no_music.nmj amivel az egyes típusokat lehet kivenni a keresésből.
Popcornhour.hu moderátor
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: fatan » 2010.11.28. 11:42

Szia Martin!

A kérdésem a következő: meg lehet oldani valahogy, hogy az adattár egy adott mappáját vegye csak bele a jukebox adatbázisba? Ugyanis a színes gomb megnyomásakor ugye a komplett adattároló (esetemben 1TB belső HDD) tartalmát nézi végig és az alapján készíti el a jukebox adatbázist. Ami tök jó, csak nálam az összes videó/sorozat már alapból rendszerezve van, magyar fájlnevekkel elnevezve. Az első szkenneléskor ennek megfelelően nem tudott tökéletes listát létrehozni. Főleg a sorozatoknál volt sok a tévedés én pedig értelemszerűen nem szeretném újra az összes fájlt átnevezni. Az angol fórumról szedtem egy programot, amivel PC-ről, manuálisan lehet szerkeszteni az adatbázis fájlt és az tökéletes nekem. Ezért csupán annyi kellene, hogy ne egy teljes adattárra vonatkozó db filet készítsen a C200 (videó/fotó/zene), hanem én adhassam meg neki, hogy melyik mappát (vagy célterületet) vegye bele (és utána majd kézzel hozzá tudom adni mindig amit már megszerkesztettem).

Írtad korábban ezt a .no_all.nmj file megoldást. Ezt minden egyes mappába bemásolnom szintén baromi sokáig tartana (rengeteg a fotó és a zene). Persze, ha ez az egyetlen megoldás, akkor megcsinálom csak gondoltam jó lenne, ha lenne egy kvázi irányított keresési lehetőség. :)

Segítségedet előre is köszönöm.
fatan

HozzászólásSzerző: zsas2 » 2010.11.26. 19:32

Én csak azért irtam le a penes probálkozásomat mert azonlévő "recovery-image"-t sem látta. Ezért arra gondolok nem e az A-200-as softjával van valami. Ezért akkartam teljes újra telepitést csinálni.
zsas2

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok