Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.20. 17:09

mezoi írta:Hát nem tudom, hogy nektek hogyan működik, de nekem ez a .no_all.nmj sehogy sem akar működni. Hogyan kell ezt csinálni? Szájbarágósan kérhetem?

Abba a mappába kell létrehozni egy .no_all.nmj fájlt (mondjuk jegyzettömbbel írhatsz is bele bármit nem számít csak a név) ami alatt nem akarsz semmit sem kerestetni. Arra figyelj, hogy az elején is ott legyen a . (pont) ezt FTP kliensek hajlamosak levágni például. Ennél jobban nem tudom elmagyarázni.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: rol » 2010.11.20. 17:06

Feltettem az új fimrware-t, meg az NMT frissítésen is túl vagyok (hálózatról).
Ha jól értettem, akkor a színes gombok valamelyikének nyomkodására kellene megjelennie az új jukebox-os felületnek?
Mert ha ezt teszem, akkor csak egy hibaüzenetet kapok, hogy nem tudja teljesíteni az utasítást és nyomjam a return gombot.
Igen ám, de innentől hiába nyomom a return gombot, nem hajlandó elszakadni a hibaüzenetes oldalról, csak ha a source vagy a setup gombot nyomom meg.
Ekkor átvált az alkalmazásokra, illetve a setup menübe. De onnan ha megpróbálok visszatérni a fájlrendszerhez, akkor ugyanúgy hibaüzenet.
Valamint hibaüzenetet kapok innentől akkor is, ha a setupban az NMT menüpontot választom.
Újraindítás után a hibaüzenet nem jelentkezik a filerendszerben lépkedve, míg a színes gombokhoz nem nyúlok.

Valakinek van ötlete?

Egyre bosszantóbb, hogy mióta megvettem mindig van valami idegesítő baja, én meg csak várom a frissítéseket, hátha megoldja.
Erre most ebben meg az új feature nem működik. :oops:
rol

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.20. 17:02

safish írta:Ma ráengedtem az NMJ-t a médiaszerveremre, ami a következő kérdéseket vetette fel:
- zenei állományok esetén van-e arra beállítási lehetőség, hogy ne vizsgáljon minden egyes állományt egy album könyvtárban?
- a filmek esetében fentebb látható módon beállítható, hogy IMDB hivatkozás, zenei albumok esetében is lehetséges?
- összességében, hogyan kellene kinéznie egy mp3/flac albumkönyvtárnak, hogy az a legjobb eredményt hozza az adatbázis felépítésénél? :?:
Az A-200 NMJ még mindig dolgozik, lassan 6 órája... :roll:

Zenei fájloknál a fájlnév nem számít, csak az ID3 Tag, magyarán a fájlból olvassa ki a számok adatait, sőt azt hiszem a borítót is kitudja szedni a fájlból és előnyben is részesíti a külső cover.jpg -el szemben. Ezért is nézi végig az egy albumon belüli összes számot. Zenéknél nem használ internetes lekérdezést. Az ID3 Tag -on belül is figyelni kell arra, hogy például az album neve minden számban egyformán legyen beírva, kis- és nagybetűket is megkülönbözteti sajnos. Amit még észrevettem, hogy a $ jelet nem szereti a TAG -ben, de valószínűleg még lehet egy pár ilyen karakter. Szerintem ezeket még javítaniuk kellene. Én jelenleg előadónként adom hozzá az NMJ -hez a zenéimet, mert a TAG -et át kell néznem (meg kitölteni ahol nincs), úgy öt perc alatt adott hozzá 10 albumot legutóbb, de még így is csak 51 album van benne, szóval nem sok.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: mezoi » 2010.11.20. 16:38

Hát nem tudom, hogy nektek hogyan működik, de nekem ez a .no_all.nmj sehogy sem akar működni. Hogyan kell ezt csinálni? Szájbarágósan kérhetem?
mezoi

HozzászólásSzerző: safish » 2010.11.20. 14:50

Üdv!

Ma ráengedtem az NMJ-t a médiaszerveremre, ami a következő kérdéseket vetette fel:
- zenei állományok esetén van-e arra beállítási lehetőség, hogy ne vizsgáljon minden egyes állományt egy album könyvtárban?
- a filmek esetében fentebb látható módon beállítható, hogy IMDB hivatkozás, zenei albumok esetében is lehetséges?
- összességében, hogyan kellene kinéznie egy mp3/flac albumkönyvtárnak, hogy az a legjobb eredményt hozza az adatbázis felépítésénél? :?:
Az A-200 NMJ még mindig dolgozik, lassan 6 órája... :roll:

Safish
safish

HozzászólásSzerző: Kika » 2010.11.20. 14:07

Mindegy melyik meghajton probalom, azonnal jon a hibauzenet, nem kerdez semmit elotte. CSI-vel mindent leszedtem rola, de ez sem oldotta meg.
Kika

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.20. 13:33

mezoi írta:Kérdéseim lennének: (full amatőr vagyok)
- Az IMDB szerinti névre neveztem el a fájljaimat, mégsem ismeri fel a netről. A könyvtár neve, vagy a filmfájl neve számít a felismeréskor?
- Az IMDB-ről elég gagyi minőségű képeket tölt le, hogyan lehet ezeket cserélni, és hová kell bemásolni?

Egyedi fájloknál (m2ts, mkv, avi, mp2, wav ,ISO stb) a filmfájl neve számít. BD, és DVD struktúránál a BDMV, VIDEO_TS feletti mappa neve. Mint írtam is, még tökéletes elnevezés mellett is van olyan, hogy nem ismer fel mindent ilyenkor lehet nfo fájlt használni.
Borítót egyszerűen lehet cserélni. A filmfájlt nevével kell egyezzen a neve, ugyanabba a mappába legyen mint a film, JPG formátumúnak kell lennie és max. 1 MB méretűnek. BD, DVD struktúránál pontosan nem tudom, hova kell tenni ezt még nem próbáltam.
Popcornhour.hu moderátor
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: mezoi » 2010.11.20. 12:47

Kérdéseim lennének: (full amatőr vagyok)
- Az IMDB szerinti névre neveztem el a fájljaimat, mégsem ismeri fel a netről. A könyvtár neve, vagy a filmfájl neve számít a felismeréskor?
- Az IMDB-ről elég gagyi minőségű képeket tölt le, hogyan lehet ezeket cserélni, és hová kell bemásolni?
Megköszönném a segítséget valakinek.
mezoi

HozzászólásSzerző: Martin » 2010.11.20. 11:50

A belső merevlemezre akarod futtatni? Lehet, hogy valamelyik CSI alól telepített program akadályozza meg a működést. A kérdést még felteszi, hogy generáljon adatbázist, vagy már azt se? Próbáld meg valamelyik USB -meghajtódra elindítani. Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy lehúzod a belső merevlemezt, és úgy próbáld meg valamelyik USB -re futtatni akkor legalább a CSI programokkal való összeakadást ki lehet zárni.
Popcornhour.hu moderátor
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok