Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

HozzászólásSzerző: butoruzlet » 2015.07.08. 17:57

Köszönöm a segítséget! :)
butoruzlet

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.07.08. 13:15

Mivel az aktuális jukeboxban (A/C-300-tól felfelé) megadhatod, mely mappákat milyen fájlokért szkenneljen, nem tudom, hogy működik-e még:

.no_all.nmj – mindent kihagy
.no_video.nmj – videókat kihagyja
.no_music.nmj – zenéket kihagyja
.no_photo.nmj – fotókat kihagyja

A fenti névvel tegyél akár szövegfájlokat az almappákba, amit ki akarsz hagyni. ITT egy letölthető verzió a fájlokból.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: butoruzlet » 2015.07.08. 12:27

Milyen nevű és típusú fájlt kell azokba a mappákba elhelyezni, amelyekben nem szeretném, ha bescannelné a Jukebox
- filmet, v. videót
- képet
- zenét
- semmit sem
Úgy emlékszem, valahol olvastam erről, de nem találom. pl. ha semmit sem, akkor valami .noall nevű txt fájlt kellett elhelyezni.
Köszönöm!
butoruzlet

HozzászólásSzerző: claire » 2015.03.21. 12:37

Szepidown írta:
claire írta:
Elméletileg az NMJToolbox-ban lehet pont megcsinálni. Régebben én is próbáltam, de nem sikerült.
A Settings -> Path -> Multishare funkcióval lehet.
Ha neked sikerül, szívesen venném, ha megosztod. :)
Köszönöm!

Kisérletezgetek vele, de nem igazán akar összejönni. Nekem úgy tűnik, hogy a multishare mintha csak az NMJ Toolbox-ban kezelné az adatokat "multi" módban, de ez valahogy a médialejátszóra nincs hatással. Két ünnep között rászánok még két napot, ha valami sikerül, akkor jelentkezek még!

Sikerült megoldanom több háttértár egy Jukeboxba problémát. Ha valakit érdekel szívesen leírom.
A-400 Firmware: , USB 2.5" HDD + Internal 3.5" HDD
claire

HozzászólásSzerző: bbalesz » 2015.02.12. 07:26

Sziasztok!

Nem rég vettem egy pch410-t, amelyet sikeresen összelőttem egy synology214 play nas-sal (sambat használok).
NMJ indexelést csinálok, és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. a filmeket sikeresen beindexelte, de nem ismeri fel egy filmnek azokat, ahol a film pl. 2 avi-ból áll: pl. film_cd1.avi, film_cd2.avi. A listában mindkettő szerepel, a kérdés az, hogy el lehet-e ezeket tüntetni, ill. lejátszásnál meg lehet-e valahogy oldani az összefűzésüket?

2. sok filmem tartalmaz "sample" file-okat, ezeket most külön filmként kezeli - lehet ezzel valamit kezdeni? (kicsi szemetes a lista)

3. a fényképeim (kb. 19.000 db) indexelésekor kb. 1 nap után látszólag megáll a rendszer: képernyő sötét (no input), pch-n világít a fehér led, synologyn nem dolgozik tovább, távirányítóra nem reagál - de nem tuti nem végzett, mert:
- nmj_database könyvtárban media_temp.db file marad (5,7mb)
- preview csak 13.000 fileról készült
mi ilyenkor a teendő?

A válaszokat előre is köszönöm,
Bálint
bbalesz

HozzászólásSzerző: mattheus » 2015.01.08. 20:18

Yoda írta:
mattheus írta:...de átnézve a fórum struktúráját továbbra sem nagyon találom az ehhez tökéletes topikot.

Ilyenkor tudsz nyitni ám megfelelő című topikot... Ezek szerint az INFO gombnál lementett képeket is a jukebox mappábjába teszi. Ez a médiafájlokhoz kijelölt meghajtó gyökerében található. Van Neked ilyened? Van belső lemez (erre az NMT-programok telepítésekor ki lehet jelölni a médiafájlok helyét, ott lesz ez a mappa is)? Ha az nincs, akkor van írási jog a külső háttértárra?

Szia!

BÚÉK Neked és Mindenki másnak is!
Megfelelő írási jogom van, ez nem probléma, sőt a filmnek mappájába rakja bele a képeket is, ennek ellenére a legtöbb esetben, mint írtam nem jelenik meg.
folder.jpg megoldás ennek ellenére stabilan működik, így jelenleg az összes meglévő mappám esetében átneveztem a benne lévő képeket.
A legjobb az lenne, ha ez a lépés a későbbiekben kikerülhető lenne
mattheus

HozzászólásSzerző: papamester » 2015.01.03. 19:05

Sziasztok!

Ha egy sorozatot nem ismer fel a jukebox azaz amikor scannelem akkor megtalálja a videót amit a jobb oldali(jobb alsó sarokban) folyamatsávon látok.
De nem teszi bele sem a filmekbe sem a sorozatokba.
(Szabványnak megfelel a címe)

Köszönöm a segítséget
papamester

HozzászólásSzerző: Yoda » 2014.12.28. 21:34

mattheus írta:...de átnézve a fórum struktúráját továbbra sem nagyon találom az ehhez tökéletes topikot.

Ilyenkor tudsz nyitni ám megfelelő című topikot... Ezek szerint az INFO gombnál lementett képeket is a jukebox mappábjába teszi. Ez a médiafájlokhoz kijelölt meghajtó gyökerében található. Van Neked ilyened? Van belső lemez (erre az NMT-programok telepítésekor ki lehet jelölni a médiafájlok helyét, ott lesz ez a mappa is)? Ha az nincs, akkor van írási jog a külső háttértárra?
Yoda

HozzászólásSzerző: mattheus » 2014.12.27. 19:53

Yoda írta:
mattheus írta:...A problémám az lenne, hogy sima böngészéskor (filmmappák között böngészve), a filmek kb. 80%-nál nem jelenik meg a borító képe, annak ellenére, hogy letöltöttem őket...

Akkor ez a kérdés nem ide, a jukbox kérdések közé való, mert ennek nincs köze a jukeboxhoz. Ha egy mappában van folder.jpg kép, akkor az látszik a fájlböngészőben. Ezt beteheted Te magad, vagy letöltheted az INFO gomb után. Ha ott a kép, akkor nem lehet, hogy ne jelenjen meg a fájlböngészőben. A Jukebox nem a mappába tölti le a képeket, és nem a fájlböngészőből érhető el.

Nagyon köszönöm a választ! Elnézést kérek, hogy ha nem megfelelő topikban tettem fel a kérdésemet, de átnézve a fórum struktúráját továbbra sem nagyon találom az ehhez tökéletes topikot.
Egyébként az infó gomb lenyomása után elmentett borító és háttérkép megléte ellenére sem jelenik meg a kép :o . Most ismételten tettem egy próbát, mindegyik mappában van 3 kép (kettőt a Popcorn töltött le, egyet én korábbam) és továbbra sincs semmi. Igaz a képek egyike sincsen folder.jpg-re elnevezve.

BTW: Ahol megjelenik a kép, ott sincs egyébként folder.jpg :)

És elnézést ismételten a rossz topikban való kérdezésemért..... :roll:

UI: folder.jpg elnevezéssel működik, most próbáltam ki. Köszönöm. Azért kiváncsi lennék, hogy az infó gombbal ez miért nem tud sikerülni.
mattheus

HozzászólásSzerző: Yoda » 2014.12.27. 13:27

mattheus írta:...A problémám az lenne, hogy sima böngészéskor (filmmappák között böngészve), a filmek kb. 80%-nál nem jelenik meg a borító képe, annak ellenére, hogy letöltöttem őket...

Akkor ez a kérdés nem ide, a jukbox kérdések közé való, mert ennek nincs köze a jukeboxhoz. Ha egy mappában van folder.jpg kép, akkor az látszik a fájlböngészőben. Ezt beteheted Te magad, vagy letöltheted az INFO gomb után. Ha ott a kép, akkor nem lehet, hogy ne jelenjen meg a fájlböngészőben. A Jukebox nem a mappába tölti le a képeket, és nem a fájlböngészőből érhető el.
Yoda

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok