Segédmonitor használata zenehallgatáshoz

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Segédmonitor használata zenehallgatáshoz

HozzászólásSzerző: kigyi » 2012.11.17. 09:47

És mi lenne, ha androidos telót használnátok erre a célra? A zeneszámok lejátszása már megoldott régóta a tv bekapcsolása nélkül. Most már az éppen játszott szám címét is kiírja és, hogy hol tart a lejátszás, valamint lehet a lejátszási listához adni újabb számot is. Nekem ez jelenleg megfelel, szerintem érdemes kipróbálni.
kigyi

HozzászólásSzerző: nTaur » 2012.08.23. 10:53

Martin írta:vagyis 720p -nél is már elég kicsik lesznek a betűk 1080p -nél meg még kisebb. Hogy olvasható lesz e mondjuk 7" -os méretben az kérdéses.

Igen, ez elképzelhető, hogy problémát jelenthet. 10" már barátibb lenne, csak hát az ára...
nTaur

HozzászólásSzerző: Martin » 2012.08.21. 08:03

Analóg csatlakozón mindig fixen PAL, vagy NTSC jel jön ki. Amennyiben a "segédkijelzőn" van analóg bement, akkor az majd leméretezi a saját felbontására magának szerintem. Viszont, ugye amikor mindkét kimenetet használod, akkor a HDMI kimenet felbontásától függően méreteződik az SD kimeneten a kép (nem a felbontás, csak a grafikus elemek, és szöveg), vagyis 720p -nél is már elég kicsik lesznek a betűk 1080p -nél meg még kisebb. Hogy olvasható lesz e mondjuk 7" -os méretben az kérdéses.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

Segédmonitor használata zenehallgatáshoz

HozzászólásSzerző: nTaur » 2012.08.20. 19:39

Sziasztok!

Azért dobtam fel ezt a témát, mert engem már rég foglalkoztat a gondolat, hogy miként tudnám TV bekapcsolása nélkül is használni a lejátszót, pl. zenehallgatáshoz, navigálni a menüben. Alap kiépítésben HDMI-n kapja a TV a video jelet, így első körben két lehetőségen gondolkoztam. 1. megosztom a digitális jelet a TV és a második megjelenítő között, 2. a digitális jel marad a TV-n, egy analog kimenetről pedig kiküldöm a képet egy kisebb (7"-10") monitorra. Először kipróbáltam, hogy egyáltalán képes-e a popcorn egyidejűleg két aktív kimenetet is használni. Ezt csak a TV-n tudtam tesztelni, arra kötöttem egyidejűleg HDMI-n és RCA-n is. Működött a dolog. Mivel még nem vásároltam meg a kisebb monitort, azt nem tudom, hogy egy kis felbontású megjelenítővel milyen eredményt érek el? Egyáltalán van-e analog csatlakozón kiküldött video jelnek minimum felbontása, amit a megjelenítőnek tudnia kell. A legtöbb olcsó 7"-os pl. bőven a PAL és NTSC szabvány alatt dolgozik (legalábbis a 8-12000 Ft-os kategóriában). Szóval, ha van más is, aki úgy szeretne netrádiót, zenét hallgatni, hogy ne kelljen belőni a TV-t, akkor az ossza meg az ötleteit, elképzeléseit a témáról. Várom az elmés javaslatokat. :)
nTaur

Vissza: Hardvermod