C-200-as NAS vagy USB-s külső háttértár

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: C-200-as NAS vagy USB-s külső háttértár

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.05.07. 21:50

IceCube írta:Synology NAS-t én is néztem és remek dolgokat tud...

Kérlek, ne linkelj webshopokat, mert reklámnak számít!
Igazad van, HD-s filmet gyűjtőknek nem hosszú távú megoldás a 2-lemezes tárhely (legalább is addig, amíg nincsenek 10+ TB kapacitású merevelemezek a piacon). A linken egy 4-lemezes eSATA/USB3 külső ház volt, és kb. 65 ezer forint. Amit én ajánlottam az 50%-kal drágább, de egy komplett számítógép számtalan ingyenes programmal (mobil eszközökre is), ráadásul hálózati eszköz. Valamint igény szerint bővítheted még akkor is, ha megtelt mind a 4 lemezfiók, sosem kell lementeni róla az adatokat (hová is lehetne ennyit lementeni). Nem tudom elképzelni, hogy egy 4-lemezes külső házat odacipelsz a számítógépedre amikor filmeket másolsz rá, majd odahurcolod mondjuk a lejátszóhoz, és megnézel róla egy mozit (miközben olyan hangosan zúg a 4 lemez és a ház ventilátora, hogy a halk párbeszédeket már nem is hallod), majd átcipeled a család másik gépéhez, hogy zenét hallgathass róla. Nem így kell működnie egy kényelmes otthoni központi tárhelynek 2013-ban! Inkább gyűjtsd még össze a kb. 36 ezer forint különbözetet, de legyen már egy saját szervered, ami ezerszer jobban kihasználható, mint egy USB-s lemez! Azt javaslom, nézz meg valahol élőben egy igazi modern NAS-t, esetleg jelentkezz be online egy demó szerverre (bár a mobil alkalmazásokat is érdemes lenne kipróbálnod, mint pl. a zenelejátszást a NAS-ról a C-200-on egy telefonnal vezérelve, TV nélkül): link...
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: IceCube » 2013.05.07. 16:55

Synology NAS-t én is néztem és remek dolgokat tud. Azonban egy 2 HDD befogadására alkalmas készüléket nem tartom érdemesnek megvenni (a család többi tagjai inkább a film gyűjtögetősek közé tartoznak). A 4 HDD-t fogadó Synology NAS pedig elég drága.
Most olvastam és már bánom, hogy kihagytam de valami hasonló USB-s külső HDD tárolóra gondoltam.
....
Vagy ezek nem használhatóak C-200-as készülékhez?
Popcornhour C-200
Pioneer SC-LX72
IceCube

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.05.07. 09:05

IceCube írta:Érdemes NAS-t vásárolni vagy az USB-s külső HDD ház (saját táppal) is tökéletesen megfelel erre a célra?...

Ha csak tárolásra kell plusz hely, és nem sajnálnád a fájljaidat, ha elromlik a merevlemez, nem gond, hogy nem egy helyen tudsz tallózni minden filmet pl., nem gond, hogy külön jukeboxot kell minden lemezhez készíteni és nem zavar, hogy külső lemezeket kell csatlakoztatni a lejátszóhoz meg a konnektorba, akkor a legolcsóbb megoldás egy (újabb) USB-s lemez.

A NAS akkor jó választás, ha már ilyenekre van szükséged:
– egyetlen, rugalmasan bővíthető és biztonságos tárhely,
– elérésé nem csak a lejátszóról, de a lakás számítógépeiről, zenelejátszóiról is,
– elérés távolról az interneten keresztül számítógéppel, vagy okostelefonnal, tablettel,
– rendszeresen készítenél biztonsági másolatot számítógépeidről,
– megosztanád ismerőseiddel fotóidat, zenéidet, egyéb fájljaidat,
– IP-kamerákról rögzítenél,
– egyéb funkciókra is szükséged lenne (saját weboldal futtatása, saját blog, saját FTP-szerver.

Ha van okostelefonod, akkor pl. egy Synology NAS új értelmet ad az okosság fogalmának, miközben kiválóan kiszolgálja a C-200-at is. De persze nem egy USB-s külső ház árával összemérhető az ára.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

C-200-as NAS vagy USB-s külső háttértár

HozzászólásSzerző: IceCube » 2013.05.06. 20:26

C-200-as készülékem van és eljött az ideje a bővítésnek, de nem tudok dönteni.
Milyen eszközt ajánlotok, hogy a háttértár bővüljön? Érdemes NAS-t vásárolni vagy az USB-s külső HDD ház (saját táppal) is tökéletesen megfelel erre a célra?
Torrentezni nem szoktam. Elég gyors a NET-em ahhoz, hogy ne kelljen éjszakákat mennie az asztali PC-nek letöltések miatt.
Nem igazán találtam ehhez hasonló kérdést, és bocs ha rossz helyen tettem fel.
Popcornhour C-200
Pioneer SC-LX72
IceCube

Vissza: USB-merevlemez