Popcorn Hour A-210

A tulajdonosok itt mondhatják el, miért is szeretik a Popcorn Hour lejátszójukat.

Re: Popcorn Hour A-210

HozzászólásSzerző: kovacsszandra » 2019.10.20. 15:22

Azért szeret(t)em az A-210-emet, mert igényes designú, gyors és csöndes kütyü volt, kiváló képet és hangot adott. :) :)
De sajnos épp tegnapról mára hibásodott meg. Úgyhogy szerviz lesz belőle valószínűleg. Sajnálom, mert tényleg imádtam. Bízzunk benne, hogy meg fog javulni mert félnék valami tök más modellre vagy gyártóra áttérni őszintén szólva. :cry: https://hu.flatfy.com/
kovacsszandra

HozzászólásSzerző: Aranyfiam » 2012.03.26. 14:49

Magas színvonalú támogatás!

Akármilyen egyszerűen is kezelhető az eszköz, előbb-utóbb belefutunk olyan kérdésekbe, amelyekre magunktól nem, vagy csak sok-sok utánjárással kapunk választ.
Jómagam eddig mindent megtaláltam a hivatalos fórumon passzívan böngészve. Most azonban azt is megtapasztaltam, működik-e a real-time support.

Nagyon is! Hétvégén is kaptam a válaszokat, s VALÓDI segítséget. Éjszaka, s hajnalban, s mindezt természetesen minden kötelezettség nélkül. Professzionális termékekre jellemző támogatási szerződéseknek megfelelő gyorsasággal, s minőségben. Rendületlenül addig, amíg meg nem oldódott a probléma.

Ha számít a minőség, popcornt vegyél!
Nem csak egy "eszközt" kapsz a pénzedért, hanem garanciát arra, hogy amit tudnia kellene, azt tudja is.
Én is ezért vettem. (2 db A210-esem van, egyik a nappaliban, másik a hálóban)
Aranyfiam

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.10.28. 11:05

Gulyopapa írta:Lehetne viszont szájbarágósabb a kézikönyve mert a hálózatot nem tudom beállítani...

A Popcorn oldalán nem kell semmit állítani. A számítógépeden kell a fájlmegosztást bekapcsolni (lásd az operációs rendszered kézikönyében), majd a Popcornon a hálózati megosztások menüben megmutatja Neked (kézikönyv 4.2 pont), milyen megosztások érhetőek el a hálózatodon, és el is tudod menteni őket kvázi könyvjezőként.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Gulyopapa » 2011.10.27. 08:28

Azért szeretem mert :

-egyszerű és szép a gép kivitele
-hangtalan
-lejátszik mindent ( hálón keresztül is mindent akadás mentesen )
-még én is be tudtam állítani a hálózatot ( csak a myihome-ot ) és látja a PC-n lévő filmeket
-kitűnő a képe
-kitűnő hangja
-a Jukebox nagyon látványos és hasznos
-lehet bele 2,5 és 3,5-ös HDD-t is tenni
-kitűnő a távirányítója
-torrentezés lehetősége

Lehetne viszont szájbarágósabb a kézikönyve mert a hálózatot nem tudom beállítani ( 47 éves NEM számítástechikai szakember vagyok )
Csak a myihome működik, mert az tényleg könnyű beállítani.

Ajánlott vétel !!!
Gulyopapa

HozzászólásSzerző: TCr » 2011.09.13. 08:03

Eddig PS3-on néztem a filmeket.
Az A210 valami hihetetlen komoly dinamikát adott a házimozi hangjának, szinte minden meglévő anyagom újként hat. :)
Popcorn Hour A210
Samsung LE32B550
Onkyo HT-R380
Proson Libra 5.0
Lenovo Z565A
TCr

HozzászólásSzerző: Twister » 2011.08.17. 02:24

WD TV Live-ról váltottam és hát mit is mondjak, el vagyok ájulva! Eszméletlen jó! NFS szédületesen gyors, sehol egy akadás a filmekben. A legjobban azonban mégis az tetszik, hogy akár .iso-ból akár sima könyvtárszerkezetből lazán viszi a BD lemezeket. mkv is szuper eddig. Egyelőre ennyi(fél nap használat után), majd bővítem a hsz.-em ha gyűlik a tapasztalat, de azt kell mondanom, hogy a Live ehhez képest nagyon fapados! :D
Popcorn Hour A-210, 250 GB 2,5" Seagate HDD, legújabb fw.
Synology DS409+, WD Green 6TB RAID5 , DSM 4.0 2228
D-Link DGS-1005D switch+Linksys WRT-320N router
Onkyo RC-709M 5.1 receiver
Samsung UE40D6500VSXXH LCD TV
Twister

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.07.28. 08:58

kovacslt írta:...Bár el nem tudom képzelni, hogy más lejátszókhoz képest mivel lehet ez jobb, hiszen HDMI-n csak 1-ek meg 0-k mennek ki...

Pár infó ezzel kapcsolatban:
– a HDMI-ben nincs hibajavítás. így bármilyen zavar a kábel körül, a kábelben azt eredményezheti, hogy megváltoznak ezek a számok, mire a tévéhez érnek. Ezért lehet eladni iszonyatosan drága HDMI kábeleket, mert azok jobban védettek mindenféle zaj ellen.
– A készülék képminősége nem függ össze a fenti HDMI kérdéssel. A lényeg, hogy a belsejében lévő áramkörök mennyire zajmentesek, és milyen módszerrel végzik a színinformáció kibontását. Óriási különbségek lehetnek a HDMI kimenet minőségében attól függően, milyen a tápegység (mennyire stabil a feszültség, mennyi zajt továbbít a hálózatból), és nagy különbségek vannak abban is, ahogy az egyes médiaprocesszorok vagy éppen videókártyák hogyan állítják vissza a tömörített és ezer féle képpen színkódolt állományokból a képet.
– Nemrég került bele a firmwar-be az újabb színkörök támogatása, ezek is (forrás anyagtól és tévétől függően) nagy különbséget eredményezhetnek, mivel nem egyszerűen RGB minden film színrendszere (sőt).

A képminőséget egy átlagos tévén legfeljebb annyiban lehet észrevenni (pl. egy Realtek-es olcsóbb lejátszóval szemben), hogy életszerűbbnek tűnhetnek a színek, élesebbnek a kép, esetleg nem kell a tévé beállításaival javítani a képen. Egy komolyabb (értsd pár milliós) projektoron már sokkal egyértelműbb és látványosabb a Sigma chip profizmusa (vagy akármilyen jobb és rosszabb készülék HDMI-kimenete közötti különbség). Hidd el, annak ellenére, hogy digitális minden, nagyon nagy eltérések vannak.

Örülönk, hogy tetszik az A-210 és hogy ezt le is írtad itt!
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: kovacslt » 2011.07.28. 07:15

A szép kép nem lepett meg, mert erről olvastam már, mielőtt megvettem volna. Bár el nem tudom képzelni, hogy más lejátszókhoz képest mivel lehet ez jobb, hiszen HDMI-n csak 1-ek meg 0-k mennek ki. A képről annyit, hogy az elvárásaimnak teljesen megfelel. (Videóval foglalkozom egyébként, úgyhogy ezt tessék dícséretnek venni!)

Meglepett viszont a távirányító, hogy a gombjai világítanak! Lehet ezt is írták már valahol, de elsiklottam felette. Szóval, a távirányító gombjai világítanak, és ez bizony nagyon jó dolog, ha sötétben kell őket nyomkodni, márpedg, ahol filmet néznek, nem mindig van világos :)

Meglepett a hálózatkezelése, és a sebessége. Más lejátszók tesztjeiben 4-6 MB/s sebességeket olvastam. Ennek a hátán elvileg gigabites lyuk van, de az én hálóm még csak 100Mb/s-re képes. A legrégebbi, 3GHz-es P4-es gépemre 7-8MB/s sebességgel tudok másolni, így kiegyeztem volna hasonló sebességgel is, de végül is általában nem rohanok sehová, ha ez is csak 4-6MB/s-t tudott volna, elnéztem volna neki.
No, ezen a hálózaton 9-11MB/s sebességgel lehet rá/róla másolni a tartalmat, ami szerintem a 100Mbites háló határait feszegeti :)
Ez így nagyon kellemes! Hozzáteszem, a menüben való navigáláson azért látszik, hogy erősen dolgozik a háttérben...
A lényeg, hogy egy kb 4,7GB-os DVD anyagát nagyjából 7-8 perc alatt rá lehet másolni. Ez bőven kivárható szerintem.

A hangját egyelőre az analóg kimeneten hallgatom. Silje Nergaard, George Benson, Jacques Loussier, és a Fourplay zenéivel próbáltam ki eddig.
Nem lehet panasz a hangminőségre, az is hozza az elvárásaimat!

Összességében a tulajdonságaival nagyon meg vagyok elégedve!
kovacslt

HozzászólásSzerző: paradicsom77 » 2011.04.08. 15:20

Amiért én szeretem:

- Logikus, átlátható, szép kezelőfelület.
- Teljesen problémamentes NAS és hálózati kezelés.
- Gyors működés (indítás, tekerés, time seek), még berarolt feldarabolt filmeknél is megfelelően gyorsak ezek a funkciók.
- Mindent lejátszik!
- Gyönyörű képminőség még A-110 hez képest is láthatóan sokkal szebb (pedig annak sincs csúnya képe).
- Szerény és elegáns kinézet.

Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vásárlás előtt áll és még nem szánta el rá magát !
paradicsom77

Popcorn Hour A-210

HozzászólásSzerző: orwein » 2011.04.01. 14:05

Sziasztok!
Tegnap érkezett meg az A-210-em! Korábban Asus O!play-em volt, de ez,... mindent tud...ami nekem kell!
A külcsín ugyan nem fedi a belbecset, de amit így első este levettem, az csak pozitív tapasztalat. Gyönyörű, gyors, könnyű kezelőfelület. NAS elérés is tökéletes. A távirányító gombjai aprócskák, de minden kényelmi funkciót tartalmaznak. 1szóval Briliáns!!! :shock:
orwein

Vissza: Azért szeretem, mert...