A210 élt 4 évet és 1 hónapot (RIP)

Ha már lejárt a garanciája és elromlott, ne add fel, itt kérj segítséget a javításhoz!

Re: A210 élt 4 évet és 1 hónapot (RIP)

HozzászólásSzerző: maxhim » 2015.03.28. 09:54

Szerintem meg igen, ez a jó megoldás! Ha Ő cseszte el a tápot és a miatt ment tönkre a géped, akkor ez az Ő sara! Kicsit persze a Tiéd is, mert rábólintottál a dologra, de mégiscsak miatta ment tönkre a lejátszó.
Szerintem.
maxhim

HozzászólásSzerző: kigyi » 2015.02.19. 13:43

Yoda írta:
kigyi írta:...én csak nem rég szembesültem ezzel.

Egyébként tényleg sokat dobhat (a rendszer többi komponensétől függően) a kép- és a hangminőségen is egy jobb táp, pl. amit mi is kínálunk. Örülünk, ha erről másokat is meg tudtunk győzni, de az szomorú, hogy le nem tesztelt, nem megbízható megoldások tönkretehetik mások készülékét. De gondolom csak nem annyiban maradtatok, hogy sajnálja, ha egyértelmű, hogy a tőle vett táp volt a rossz?

Valóban sokat dobhat hát most volt is egy nagy pukk :)

Amúgy nem éppen ez a probléma, hogy ő túl rendes már hozott egy másik popit nekem addig amíg nincs és rendelt egyet amit majd nekem akar adni... Ettől viszont most én érzem kellemetlenül magam, mert ez így nem megoldás ezt azért így sem szabadna...
kigyi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.02.19. 12:05

kigyi írta:...én csak nem rég szembesültem ezzel.

Egyébként tényleg sokat dobhat (a rendszer többi komponensétől függően) a kép- és a hangminőségen is egy jobb táp, pl. amit mi is kínálunk. Örülünk, ha erről másokat is meg tudtunk győzni, de az szomorú, hogy le nem tesztelt, nem megbízható megoldások tönkretehetik mások készülékét. De gondolom csak nem annyiban maradtatok, hogy sajnálja, ha egyértelmű, hogy a tőle vett táp volt a rossz?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: kigyi » 2015.02.19. 11:45

Nem nem látta, de mivel nem garis probléma ezért írtam ide. A winyó nem pörög fel természetesen asztali gépre dugva. A popcornra holnap lesz időm, megnézem mi ment el benn aztán kiderül gazdaságosan javítható-e. Sikeresen elkészítette a saját tápját és ismerem a srácot, megbíztam benne. 4 tápot készített 1 hibásat az lett az enyém belenyúltam ez az én hibám és igen nektek írtam le, tanulságként szolgáljon. Ha csináltok valamit csak saját magatok tegyétek, vagy vegyetek bolti verziót. A dátumot nem néztem csak most láttam, hogy tényleg régebbi a cikk, de ez mindegy is én csak nem rég szembesültem ezzel.
kigyi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.02.19. 11:36

OK, tehát nem néhány napja jelent meg erről cikk, hanem 2013 nyarán. Tehát nem vásároltál egy ilyen tuning tápot valamelyik forgalmazónknál (mert lehet kapni), hanem egy ismerősöd azt mondta, hogy ő is meg tudja ezt csinálni, majd ő átalakít egyet. Bár a cikk nem mondja azt, hogy nem nagy ügy...
Számunkra, olvasók számára pedig az lehet a tanulság – ezért oszthattad meg velünk –, hogy a barátodtól ne vegyenek ilyen házilag barkácsolt tápot. Remélem ezt senki nem is tervezte, főleg, hogy bármely hivatalos forgalmazónál rendelhető az általunk kínált változat.
A merevlemez biztos, hogy meghalt? Ettől nem kellene. Illetve a garancián túli szerviz látta már a lejátszódat (vagy miért ebbe a topikba írtál)?
Yoda

HozzászólásSzerző: kigyi » 2015.02.19. 11:26

Persze bocsánat tegnap rettenetesen ideges voltam, ez ma sem változott, de azért valamivel tisztább a fejem.
A cikk a lejatszo.hu-n jelent meg: http://lejatszo.hu/?oldal=hirek&id=432
Itt átalakított tápegységet árulnak lejátszókhoz, ez az átalakítás nem nagy ügy, de itt a kolléga elrontott valamit és agyonvágta a popcornom. Mivel rossz volt a táp elnyomott mindent HDD-vel együtt.
kigyi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.02.19. 11:21

Leírnád érthetőbben, hogy miről van szó? Mi az a tápdonor? Ki gyártja? Milyen márka? Mit dugtál be és hová? Milyen cikk jelent meg néhány napja és hol? Miért ment tönkre a merevlemez és a lejátszó is? Ez max. villámcsapásnál történhet...
Yoda

A210 élt 4 évet és 1 hónapot (RIP)

HozzászólásSzerző: kigyi » 2015.02.18. 19:56

A mai nappal kiléptem a popcorn tulajdonosok sorából illetve tulajdonos még vagyok, de már csak egy hulláé.
Néhány napja megjelent egy cikk amely a popik tápjának leváltását szorgalmazta egy jobbra na egyik barátom megtalálta és ajánlotta nekem is. Ő rendelt tápdonort megcsinálta és működött így nekem is rendelt megcsinálta én bedugtam megy popcorn hátuljába illeszteném posszant egyet most egy Popcorn és 2TB-nyi adat mínuszban telt az estém. Most úgy 1-től 10-ig terjedő skálán úgy végtelenen túl van az a szint amennyire mérges vagyok magamra.

Hibajelenség táp bedug némi zaj hallatszik (magas cicergő) popcorn elején led világít majd átvált folyamatos villogásba hátul a LAN csatlakozó ledjeivel szinkronban villog :( Ennyi volt egy élet most spórolhatok 1 évet amire lesz újra valami a popcorn helyett. Persze én voltam a hülye sohasem bízom másra a munkát és mindent magam csinálok most az egyszer tettem így jártam.

Csak azért írtam le, hogy vigyázzatok járjatok el körültekintően.
kigyi

Vissza: Garancián túli szerviz