Néhány filmnél nincs hang

Az A-410 hardveres kialakítása miatt csak rá vonatkozó problémák és kérdések fóruma.

Re: Néhány filmnél nincs hang

HozzászólásSzerző: Laci204 » 2015.06.01. 19:01

Én nem akarom megállapítani a hibát, csak leírtam amit tapasztaltam, és kifejeztem csalódottságomat. Egyébként nem nyúltam semilyen beállításhoz, mert nem vagyok computer szakértő, még minden a gyári alapon van. Afilmek 90%-nál semi gond, hang, felirat tökéletes. Abban is biztos vagyok, hogy amíg a számítógépet használtam, az összes filmen rendben volt a hang. Az ötleteket köszönöm, kipróbálom.
Laci204

HozzászólásSzerző: vlaca » 2015.06.01. 14:44

Laci204 írta:Felmásoltam a gyűjteményemet a 410-es belső merevlemezére. Néhány filmnél egyáltalán semilyen hangot sem hajlandó felismerni és átadni az AV erősítőnek, pedig azokat a filmeket Windows-os lejátszók (MPC, vagy VLC) simán kezelik.
Egy célzottan médialejátszásra tervezett készüléktől nem ezt vártam volna. Kezdek kiábrándulni belőle. A szoftver frissítéseket hetente ellenőrzöm, mindig frissítek. Mi lehet az oka, hogy mégsem kapok hangot ezeknél a filmeknél?

Szia,
Szerintem nézd át az audio beállításokat (A410-en), én próbaként mindet downmix-re tenném, ebből kiderülne, ha van hang ezzel a beállítással, hogy az erősítő esetleg a ludas.....
Hopp... yoda gyorsabb volt :)
vlaca

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.06.01. 14:42

Laci204 írta:...Egy célzottan médialejátszásra tervezett készüléktől nem ezt vártam volna. Kezdek kiábrándulni belőle...

Jaj, ne így kezdjük már! Segítséget kérsz, vagy meg akarod állapítani – mert tudod bizonyosan, amit mások még nem is sejtenek –, hogy ez a lejátszó nem képes ismert és egyébként hibátlan hangsávokat lejátszani (vagy továbbküldeni?)??
Milyen formátumú hangsáv néma? Mik a hangbeállítások a lejátszón? Milyen hangkimeneten van az erősítőhöz kötve?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

Néhány filmnél nincs hang

HozzászólásSzerző: Laci204 » 2015.06.01. 13:22

Felmásoltam a gyűjteményemet a 410-es belső merevlemezére. Néhány filmnél egyáltalán semilyen hangot sem hajlandó felismerni és átadni az AV erősítőnek, pedig azokat a filmeket Windows-os lejátszók (MPC, vagy VLC) simán kezelik.
Egy célzottan médialejátszásra tervezett készüléktől nem ezt vártam volna. Kezdek kiábrándulni belőle. A szoftver frissítéseket hetente ellenőrzöm, mindig frissítek. Mi lehet az oka, hogy mégsem kapok hangot ezeknél a filmeknél?
Laci204

Előző

Vissza: A-410