VTEN + házimozi

A VTEN egyedi hardverével (pl. processzor) és szoftverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye.

Re: VTEN + házimozi

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.11. 10:52

donceleger írta:...Ezek szerint nem nagyon volt másnak ilyen problémája...

Ezek szerint nem olvasta senki hétvégén éjjel senki a posztodat...
Ha PCM-ben érkezett a hang, akkor mégsem a továbbküldés volt bekapcsolva az adott hangsávhoz... Továbbküldés esetén a VTEN sem csinál semmit a hanggal, bármi történik, azt az erősítőd teszi. De nem lehet jobb a hang a saját lejátszóján keresztül.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: donceleger » 2016.01.11. 06:50

Jól elvagyok itt magamban..... Na de nem is baj. Megvan a hiba és nem a vten hibája. Valamiért a házimozi nem fogadja megfelelően a jelet. Ha a hdmi kábelt ki-be dugom a hts-ben akkor jó lesz. Majd kísérletezek vele, lehet fontos neki hogy melyik eszköz legyen elsőnek bekapcsolva, mert hol működött hol nem. Illetve lehet gyengébb minőségű hdmi kábel az oka, vagy ez kizárt mert akkor egyáltalán nem működne? Szép napot mindenkinek!
donceleger

HozzászólásSzerző: donceleger » 2016.01.10. 23:07

donceleger írta:
donceleger írta:Összekötöttem a Popcornt a házimozival hdmi-vel, és a házimozit a tv-vel szintén hdmi-vel. Ahogy itt javasolták, a vtenben kikapcsoltam a dekódolást az összes hangtípusnál és átraktam továbbküldésre. Ma érdekes dologra lettem figyelmes, ugyanis a vten váratlanul nem adott hangot, így kénytelem voltam a házimozi usb bemenetét használni filmezésre és azt vettem észre sokkal jobb a hangzás. Egy sorozatot néztünk, mindegy is, majd utána kipróbáltam. Először is áramtalanítottam a vten-t, utána megjött a hangja, szóval nem tudom mi volt ez, de most nem is ez a lényeg. A Selfless c. film bd remux mkv-ban dts magyar hangsávval, elég volt csak az elejét nézni 1 percig, máris hallható a különbség. Vtenről indítva halkabb is, és nem olyan erőteljes a hangzás, se a mély, se a magas. 20-as hangerő fölé kellett állítani a házimozit hogy normálisan élvezhető legyen. A film elején az egyik szereplő kinéz az ablakon, mi azt látjuk amit ő. A háta mögött elejtenek valamit, ami csörög. Na most ezt az első hangszórókból hallom, nem pedig hátulról. Amúgy kipróbáltam mindkét állítási lehetőséget, mármint a dekódolás és a továbbküldés-t is. Ugyanaz.
Ugyanez a film a házimozi usb portjába dugva már 14-es hangerőn is dübörög, érezni a basszust és ennél a jelenetnél a hátsó hangszórókból szól a leesett tárgy csörgése.

Hogyan lehetséges ez? Nem küldi át a vten a hangot megfelelően? Vagy én csinálok valamit rosszul? Kérlek segíts mert ez így nem megfelelő. Direkt azért vettem a vtent, hogy 3d bd iso-t tudjak nézni, mert azt a házimozi nem viszi fájlból. A házimozi meg azért lett, hogy jó hangja is legyen. De így valami nem kóser.

Ezek szerint nem nagyon volt másnak ilyen problémája. De most már nekem sincs szerencsére. Nyomogattam mindent, megmozgattam a kábeleket is. Nem tudom mi oldotta meg a dolgot, de most már jó. Valami olyasmi volt a probléma, hogy minden hang pcm-ben érkezett, legalábbis ezt írta ki a házimozi. Most viszont rendesen érkezik a hang, ha dts akkor azt írja dts. Remélem így is marad.

Sajnos elhamarkodtam a dolgot. Megint csak nem jó. Mellékelek egy képet a problémáról. http://www.kephost.com/image/SUS3 Itt tisztán látszik hogy a hangsáv dts a vten info sávjában. Ugyanakkor a házimozi kijelzőjén PCM szerepel. A Vten hang menüjében minden hangtípus továbbküldre van állítva és a hang a hdmi kimeneten engedélyezve van. Ma délután ugyanez a film a házimozi kijelzőjén DTS 3/2.1 info látszódott. Ezért gondoltam hogy megoldódott a probléma. Este megnéztük a filmet, és sehogy sem tudtam elővarázsolni belőle a dts-t. Kapcsoltam már mindent de nem jártam sikerrel. Fogalmam sincs hogyan csináltam délután. Valaki segítsen hogyan varázsolhatom elő a vtenből a normális hang továbbítást?!
donceleger

HozzászólásSzerző: donceleger » 2016.01.10. 19:16

donceleger írta:Összekötöttem a Popcornt a házimozival hdmi-vel, és a házimozit a tv-vel szintén hdmi-vel. Ahogy itt javasolták, a vtenben kikapcsoltam a dekódolást az összes hangtípusnál és átraktam továbbküldésre. Ma érdekes dologra lettem figyelmes, ugyanis a vten váratlanul nem adott hangot, így kénytelem voltam a házimozi usb bemenetét használni filmezésre és azt vettem észre sokkal jobb a hangzás. Egy sorozatot néztünk, mindegy is, majd utána kipróbáltam. Először is áramtalanítottam a vten-t, utána megjött a hangja, szóval nem tudom mi volt ez, de most nem is ez a lényeg. A Selfless c. film bd remux mkv-ban dts magyar hangsávval, elég volt csak az elejét nézni 1 percig, máris hallható a különbség. Vtenről indítva halkabb is, és nem olyan erőteljes a hangzás, se a mély, se a magas. 20-as hangerő fölé kellett állítani a házimozit hogy normálisan élvezhető legyen. A film elején az egyik szereplő kinéz az ablakon, mi azt látjuk amit ő. A háta mögött elejtenek valamit, ami csörög. Na most ezt az első hangszórókból hallom, nem pedig hátulról. Amúgy kipróbáltam mindkét állítási lehetőséget, mármint a dekódolás és a továbbküldés-t is. Ugyanaz.
Ugyanez a film a házimozi usb portjába dugva már 14-es hangerőn is dübörög, érezni a basszust és ennél a jelenetnél a hátsó hangszórókból szól a leesett tárgy csörgése.

Hogyan lehetséges ez? Nem küldi át a vten a hangot megfelelően? Vagy én csinálok valamit rosszul? Kérlek segíts mert ez így nem megfelelő. Direkt azért vettem a vtent, hogy 3d bd iso-t tudjak nézni, mert azt a házimozi nem viszi fájlból. A házimozi meg azért lett, hogy jó hangja is legyen. De így valami nem kóser.

Ezek szerint nem nagyon volt másnak ilyen problémája. De most már nekem sincs szerencsére. Nyomogattam mindent, megmozgattam a kábeleket is. Nem tudom mi oldotta meg a dolgot, de most már jó. Valami olyasmi volt a probléma, hogy minden hang pcm-ben érkezett, legalábbis ezt írta ki a házimozi. Most viszont rendesen érkezik a hang, ha dts akkor azt írja dts. Remélem így is marad.
donceleger

HozzászólásSzerző: hobor15 » 2016.01.10. 01:33

Félig meddig megoldotta.most már csak 40százalékban észlelem!ugy hogy szerintem szoftverikussan lesz gonnd!
hobor15

HozzászólásSzerző: donceleger » 2016.01.09. 22:43

Összekötöttem a Popcornt a házimozival hdmi-vel, és a házimozit a tv-vel szintén hdmi-vel. Ahogy itt javasolták, a vtenben kikapcsoltam a dekódolást az összes hangtípusnál és átraktam továbbküldésre. Ma érdekes dologra lettem figyelmes, ugyanis a vten váratlanul nem adott hangot, így kénytelem voltam a házimozi usb bemenetét használni filmezésre és azt vettem észre sokkal jobb a hangzás. Egy sorozatot néztünk, mindegy is, majd utána kipróbáltam. Először is áramtalanítottam a vten-t, utána megjött a hangja, szóval nem tudom mi volt ez, de most nem is ez a lényeg. A Selfless c. film bd remux mkv-ban dts magyar hangsávval, elég volt csak az elejét nézni 1 percig, máris hallható a különbség. Vtenről indítva halkabb is, és nem olyan erőteljes a hangzás, se a mély, se a magas. 20-as hangerő fölé kellett állítani a házimozit hogy normálisan élvezhető legyen. A film elején az egyik szereplő kinéz az ablakon, mi azt látjuk amit ő. A háta mögött elejtenek valamit, ami csörög. Na most ezt az első hangszórókból hallom, nem pedig hátulról. Amúgy kipróbáltam mindkét állítási lehetőséget, mármint a dekódolás és a továbbküldés-t is. Ugyanaz.

donceleger

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.09. 19:06

hobor15 írta:...ugyan az.lassu....

Hát, nem tudok mit kezdeni a lassú érzéseddel (én nem érzek semmilyen különbséget), de térjünk vissza az eredeti problémádra! A pattogás digitális hangkimeneten megszűnt valamelyik frissítéssel?
Yoda

HozzászólásSzerző: hobor15 » 2016.01.09. 10:02

Megprobáltam az utolso bétéval,meg az utolso nem béta szoftverrel hard resettel.ugyan az.lassu...stb..:( a régivel amit irtam azzal meg tökéletes.
hobor15

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.07. 21:32

hobor15 írta:Pesze!melyik szoftverrel szeretnéd?:)

Mindegy. Természetesen mindig a legutóbbi hivatalosat érdemes használni (bár általában a bétákkal sincs komoly gond), de ez úgysem hiszed el nekem.
Yoda

HozzászólásSzerző: hobor15 » 2016.01.07. 21:13

Pesze!melyik szoftverrel szeretnéd?:)
hobor15

ElőzőKövetkező

Vissza: VTEN specifikus kérdések