VTEN online rádió és dlna (upnp) lejátszás

A VTEN egyedi hardverével (pl. processzor) és szoftverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye.

Re: VTEN online rádió és dlna (upnp) lejátszás

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.04.09. 00:01

Szívesen!
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Balu2000 » 2016.04.08. 18:33

" RC 1 Firmware 01-04-160405-25-POP " -ben a hiba javítva!
Az említett Rádió adók ismét működnek. :D

Köszönöm az " NMT "-s segítséged Yoda! ;)
Balu2000

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.25. 13:33

Valóban, az RC4-től kezdve ezek nem működnek. Megnézzük...
Yoda

HozzászólásSzerző: Balu2000 » 2016.02.24. 19:27

Erről a linkről letölthető az egyik online rádió, fájl formájában (Rádió 88)
Akár PLS vagy M3U formátumban (mind kető támogatott) mely újraindulásra kényszeríti a VTEN-t.

http://streamstat.hu/online.cgi?3601

A fájl (play.pls) tartalma megtekinthető, szerkeszthető pl. Wordpad segítségével, melyből kitűnik hogy 4 rádiót is tartalmaz a fájl (RETRO88,CLUB88,TOP88,Rádió 88 -három féle bitrate-val) Összesen 7 tételt . Ilyen esetekben A Popcorn mindig csak az első helyen állót játsza.
Ezért szoktam módosítani a a fájt, melynek tartalma:

[playlist]
File1=http://stream.radio88.hu/8000

A File sor végén átírom a a megfelelő "pert" Tehát: 8300 -RETRO88, 8400 -CLUB88, 8500 -TOP88
Így készítettem 4 db fájlt.

RC4 előt még működött mind. Tehát buktam négy kedvenc adómat.
Balu2000

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.24. 10:10

Balu2000 írta:...Azért is lett volna jó ha összejön a telefon hang tükrözés, pl. telón a youtube segítségével úgymond "Távirányítom" a Popcorn-ra kötött erősítőmet..

Szerintem össze tudod párosítani a Popcorn Apps Market-ből letölthető YouTube appot (az egyiket biztos) a telefonoddal, így távvezérlehető a mobilról a YouTube keresés, lejátszás.
Yoda

HozzászólásSzerző: Balu2000 » 2016.02.23. 22:44

Egyébként lehet videót is streamelni épp most próbáltam az általad is említett iMediaShare appot, a telóval készített .mp4 videó felvétel megjelent a VTEN-en! (mármint a rá kötött TVn)
jó kis progi volt régen mikor, még volt benne youtube, sokat használtam egy másik media playerrel, az előddel. Ha már említettem az előző m.boxomat arra gond nélkül tudtam küldeni DLNA-n indítani az asztali gépemmel letöltött filmeket, akár Win. Media Player vagy a Samsung Allshare segítségével mint külső megjelenítő. Szintén így küldtem filmeket a smart tv-nek is.

Azért is lett volna jó ha összejön a telefon hang tükrözés, pl. telón a youtube segítségével úgymond "Távirányítom" a Popcorn-ra kötött erősítőmet, vagy egyéb app hangját (akár zenei), vagy csak a böngészőböl érkező hangot továbbítanám így az erősítőmnek.
Mint mondtam egyéb DLNA képes eszközökkel össze jött a dolog.
Bízom benne egyszer a VTEN is alkalmas lessz rá.

Írtam ide is csekély angol tudással, hátha mást is érdekelnek ezek a problémák:
http://www.networkedmediatank.com/showt ... 197&page=3

Hogyan tudok " minta .pls" fájlt küldeni?
Kösz!
Balu2000

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.23. 21:54

Küldj nekem olyan .pls fájlt, ami miatt újraindul a lejátszó, azt tudom továbbítani a fejlesztőknek!
DLNA Media Renderer kliens van a VTEN-ben is, de ez csak zenelejátszásra való, videót sosem lehetett streamelni Popcornra, szerintem. Olyat még sosem próbáltam, hogy a telefon hangja a Popcornon szóljon, zenét viszont gond nélkül lehet rá streamelni, és végre FLAC-ot is.
Yoda

HozzászólásSzerző: Balu2000 » 2016.02.23. 21:02

Online rádiók:
Ha az említett appot ( NA Remote) félretéve, csak .pls fájlt ( amit a http://streamstat.hu/ oldalról töltök le) indítok a m.playeren saját menűjéből amit előtte felmásoltam a merev lemezre , bizonyos rádió adók indításakor:
" Problémám az hogy bizonyos rádió adók indításakor, egyből REBOOT (újraindulás) al válaszol a VTEN "
Így nekem a lejátszó lett gyanús, hogy abban van a hiba. azért is gyanakszom rá, mivel RC3-ban ( firmware) még jó volt, RC4-ben egyáltalán nem működött, RC5-ben félig meddig. (sok REBOOT-tal)
Ha meg vissza térünk a nevezett "NA Remote" programra, és azzal indítom "egyes" kedvenc adóimat érdekes módon hogy ugyan azok a rádió állomások okoznak ÚJRAINDULÁST.

A másik téma a DLNA:
Okos telefonom(s4) minden hangját szerettem volna tükrözni a VTEN DLNA portjára.
(természetesen rootolt telefon kell hozzá) Egyébként remek programok vannak e célra, melyeket teszteltem smart tvn, asztali pcn, tábla gépen amik, jól és max. 1-2 másodperces csúszással jelenítették meg a teló hangját. De a Popcornal akadtak gondok, melyeket lentebb részleteztem.

Még azt is szerettem volna hogy az asztali pc-mről A Win. Media Player vagy a Samsung Allshare-ön keresztül indított filmek, zenék, szintén a DLNA segítségével a VTEN-en induljanak mint külső megjelenítő. De ez nem jött össze mert az említett programok, nem látják a Playert: " nincs csatlakoztatott eszköz " holott az asztali gép/hálózat / médiaeszközök / (közt szerepel) a Popcorn: " PCH-VTEN: Upnp AV Server "
Arra a következtetésre jutottam, hogy a VTEN gyönge a DLNA képességekben, legalábbis a mostani szoftver szinten.

De Lehet én tévedek! ?
Egyébként Köszönöm a választ.
Balu2000

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.23. 11:42

Az első hibát az NA Remote fejlesztőinek jelezd szerintem.
A másodiknál kevered a DLNA-szerver és kliens fogalmát, bár ez mindegy. A lejátszón UPnP/DLNA szerver app futhat (NMT-programcsomag része), de ez akkor kell csak, ha a Popcorn lemezén lévő fájlokat akarja elérni egy DLNA-lejátszó.
A VTEN mint DLNA-kliens nekem megjelenik rendesen pl. a Synology NAS-ok Audio Station-jében, és a mobil appal (DS audio) gond nélkül lehet rá zenét küldeni. De az iMediaShare nevű appal sem volt gondom, emlékeim szerint, annak is látnia kell a Windows Media Player-t mind DLNA-szervert, és annak zenéit tudja a VTEN-re streamelni. De millió más DLNA-s app is van, keress Neked tetszőt és jól működőt!
Yoda

VTEN online rádió és dlna (upnp) lejátszás

HozzászólásSzerző: Balu2000 » 2016.02.22. 19:36

Helló Fórumtársak!

A VTEN-en sűrűn halgatok online rádió adókat, erre találtam egy remek programot, a neve
" Na Remote 4 Popcorn Hour Pro " sok rádió adót megtalálok benne, ha valamit mégsem találok,
egy .pls fájlt készítek, és azt indítom a média playeren.

Problémám az hogy bizonyos rádió adók indításakor, egyből REBOOT (újraindulás) al válaszol a POPCORN, de ugyan ez a reakció ha az említett app-ban, megérintem a fő hangerő ikont,
válasz: ÚJRAINDULÁS.
Több firmwaret is kipróbáltam, RC3-ban még indult nagyjából minden rádió, RC4-ben egysem, RC5-ben kb. felére rebootolt csak a VTN.
Pl."
[playlist]
numberofentries=1
File1=http://88.151.99.22:8000
Title1=(#1 - 450/2000) Radio88 Szeged FM 95.4
Length1=-1
Version=2
" (tuti rebootolt)

Másik problémám a DLNA, nem erőssége a VTEN-nek, Windows nem tud kapcsolódni " Nem található lejátszó eszköz"- Win. Media Player válasza, holott a hálózat / médiaeszközök / (közt szerepel) a Popcorn: " PCH-VTEN: Upnp AV Server "
Illetve szerettem volna az okos telefonom hangját átirányítani DLNA segítségével, a VTEN-re,
erre vannak remek programok pl. " AirAudio - stream your music! " (de egyéb app.okat is kipróbáltam), kis sikerrel.
Sokadik kísérletre hajlandó kapcsolódni a a VTN a telefonra (s4), kb. 30-60 másodperces csúszással, elsősorban akkor is csak ha WAV, még kisseb esélyel ha MP3 -ra állítom a stream kimenetet, LPCM stream (ez adná a legjobb hangminőséget) választása esetén talán 1-2 alkalommal volt hajlandó nagy-nagy laggal(a sok száz kísérletből) megjeleníteni a teló, vagy akár a tábla pc hangját.

Kérdésem az lenne hogy a fennt említett hibákkal csak én foglalkozom, vagy esetleg a fejlesztők is tudnak ezekről a hiányosságokról?
Valaki tud megoldást a problémákra?

Köszönöm.
Balu2000

Vissza: VTEN specifikus kérdések