Vten-AVR-Projektor 24p rpobléma

A VTEN egyedi hardverével (pl. processzor) és szoftverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye.

Re: Vten-AVR-Projektor 24p rpobléma

HozzászólásSzerző: cseneles » 2016.11.07. 17:54

Rendben, előre is köszönöm a segítőkész hozzáállást!

Üdv
cseneles

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.07. 16:27

cseneles írta:...gondoltam egy (forced 24hz) nem nagy gond.

Szerintem ez sok kezdő felhasználónak gondot okozna. De megkérdezem, valami extra, nem default beállítás lehetne esetleg.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: cseneles » 2016.11.07. 15:06

Nem rugdosás céljából írtam, csupán azért mert látom a popcorn forglalkozik vásárlóival és a lejátszói tágabb körű és tökéletesebb működésével. Ha már havonta jön 1-2 frimware gondoltam egy (forced 24hz) nem nagy gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cseneles 2016.11.07. 17:55-kor.
cseneles

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.07. 14:55

cseneles írta:...Szóval a te álláspontod, h a vetítőm rossz/hibás?

Nézd, linkeltem a nemzetközi fórumokat. Nem az én álláspontom hanem közismert tény. Leírják, hogy rossz EDID infót ad a HD80, és senki nem érti, miért nem képes az Optoma javítani ezt. Kénytelenek külön eszközt venni, ami a vetítő helyett helyesen adja tovább a támogatott képfrekvenciákat. Semmi más eszközzel nincs ilyen probléma a Popcornoknak (nem csak a VTEN, de bármely más lejátszónk is így működne Nálad), ahogy láthatod itt a fórumban is. A PS3-nál csak úgy lehetett megoldani, hogy nem törődik azzal, hogy milyen frekvenciát támogat a megjelenítő, akkor is átkapcsol abba, amit akarsz, és max. nem lesz kép (forced 24 Hz). A PC videókártyája sem ismeri az EDID funkciót, így persze, hogy átvált bármire. Szóval várhatod minden gyártótól, hogy ne higgye el a készüléke (erre készítsék fel), amit mond neki a megjelenítő, de nem inkább az Optomát kellene rugdosni, hogy ha már a többi modelljénél nincs ilyen gond, nem lenne kedvük kijavítani ennek az egynek a firmware-jében ezt? A Dune is pont úgy fog viselkedni, mint a VTEN.
Yoda

HozzászólásSzerző: cseneles » 2016.11.07. 14:36

Megcsináltam amit írtál,Vten 1080p24hz, kikapcsoltam mindent és kihuztam a vetítőből a hdmi-t és bekapcsoltam a Popcornt vártam vagy 3 percet, AVR-t is bekapcsoltam majd bedugtam a HDMI-t a vetítőbe és 25Hz kép fogad a 24Hz helyett :oops: Mint mondtam PC-ről gond nélkül megjelenít 24p-t de kérhetek kölcsön havertól egy Duna HDBase 3.0 készüléket, h azzal is megnézzem minek van baja. Batyo véleménye is h a forráskészülékben keresendő a hiba. Szóval a te álláspontod, h a vetítőm rossz/hibás? olvastam angol forumokat is amik ugyanerre a jelenségre utaltak PS3-al kapcsolatban és a megoldás az lett hogy a ps-re jött egy frimware. Milyen megoldást javasolsz?
cseneles

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.07. 14:15

cseneles írta:...ezek szerint nem 8 az alapértelmezett?

8-biten kell lennie alpból, ha nem állítottad másra. De gondolom nem tetted, mert a vetítő is csak 8-bitet támogat.
Yoda

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.07. 14:13

cseneles írta:...Esetleg az nem-e lehetséges, hogy kiadtok egy firmwaret a VTen-hez ami nem foglalkozik az EDID-el?

Biztosan nem fogja a Popcorn tönkre tenni a VTEN-t a hibás Optoma miatt. Csináld meg, amit mondtam, HDMI bedugása nélkül indítsd a VTEN-t. Ha bebootold, akkor dugd be a HDMI-t csak! És előtte állítsd 24 Hz-re a VTEN kimenetét (1080p/24)!
Yoda

HozzászólásSzerző: cseneles » 2016.11.07. 13:18

Szia!

Közben beszéltem a vetítős szakemberrel forumos nevén "Batyo"-val. Ő elmondása szerint a Vten HDMI kimenetét 8-bitre kellene állítani és a hiba megszűnne. Tökéletesen ismerné fel egymást a 2 eszköz, tudom lehet állítani a 10-12bit színmélységet ez ki is volt nekem mindig kapcsolva de akkor ezek szerint nem 8 az alapértelmezett?

Üdv
cseneles

HozzászólásSzerző: cseneles » 2016.11.07. 12:53

Szia!

Köszönöm a körültekintés. Esetleg az nem-e lehetséges, hogy kiadtok egy firmwaret a VTen-hez ami nem foglalkozik az EDID-el? Igazából nekem ez lenne a leg kézenfekvőbb megoldás, vetítő tudja, nem igazán szeretném se azt sem a Vtent cserélni. Néztem amit linkeltél viszont én hdmi-vel használom a projektor. Vetítőhöz a legfrisseb frimwart használom, ezek szerint akkor nincs bent javítva

Üdv
cseneles

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.11.07. 12:27

cseneles írta:Kipróbáltam TV-vel azon átvált a rendesen 24p-re...

Ahogy várható volt. Nincs firmware-frissítés az Optomához? Valamiért az azt mondja HDMI-n, hogy nem tud 24 Hz-et. Azt próbáltad, hogy 24 Hz-re állítod a Popcorn kimenetét fixen, és miután bebootolt, akkor kapcsolod csak be a vetítőt. Más ötletem nincs. De ahogy látom, ismert probléma ez a vetítődnél: ITT és ITT pl.
Úgy látom, az van amit mondtam, a HD80-ból kikérve az EDID infókat, nincs benne a 24 Hz-es kompatibilitás. Ha ezzel nem törődik a forrás (pl. a PC), akkor működik a 24 Hz. Az Optoma meg meglepő módon nem javítja ezt. Ezért, ha bebootol a VTEN úgy, hogy nincs rákötve a vetítő (lehet, hogy a HDMI kábelt is ki kell húzni ehhez), akkor 24 Hz lesz a kimenetén. És a következő restartig mennie is kell ettől fogva. Árulnak külön boxokat, amely módosítja a hibás EDID infókat pl. a HD80-hoz is: link...
Yoda

Következő

Vissza: VTEN specifikus kérdések