Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: Networked Media Jukebox (NMJ) kérdések

HozzászólásSzerző: Pracli88 » 2016.01.25. 07:27

Szia!

Hétvégén végre volt időm foglalkozni a dologgal. Elkezdtem elölről az egészet és most működik :-). Átolvastam az általad is említett használatit is, köszönöm.

Még egy apró kérdés: Ha törlök valamit és az összes frissítésére nyomok, akkor kiveszi, vagy az összes újraszkennelése funkcióval lehet csak ezt elérni?
Pracli88

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.23. 00:02

A lejátszóba épített jukebox kézikönyvet olvasd el, az aktuális biztosan! Ha elmentettél egy hálózati helyet, akkor a Beállítások/Hálózati megosztások menübe belépve ott kell lennie, el is nevezheted, ahogy akarod itt. De látnod kell, hogy meg van adva a felhasználónév és a jelszó. Ha nem lenne benne, akkor itt állítsd be (Hálózati megosztás szerkesztése) és mentsd el!
A jukebox menedzserbe belépve, megkérdezni, hogy egy vagy több mappát akarsz kijelölni, amit szkennelnie kell. Bármilyen mappa megadható itt, nem csak a hálózati megosztás gyökerében lévő, nem lehet, hogy Nálad máshogy működjön.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Pracli88 » 2016.01.22. 11:39

Yoda írta:iOS app. Keress rá az App Store-ban a Popcorn Hour kifejezésre!

Megnézzük ezt a MobileRc-t köszönöm.

Yoda írta:Bár azért nem érdemes dührohamot kapni, mert EGYSZER be kell írni egy nevet és jelszót, ha SMB-n akarsz csatlakozni. Gondolom elmented a hálózati megosztást...
A „mappa felvételt” nem értem, ilyen nevű menüpont nincs sehol. Hálózati megosztásokat lehet elmenteni (gondolom hálózatról van szó, ha már jelszó...) a Beállítások megfelelő menüjében, vagy a Hálózati böngészőben kitallózás után a képernyő alján jelzett színes gombbal. Ha ezeket elmented, nem felejti el a jelszót és a nevet.

Akkor itt én rontok el valamit. Azt olvastam, hogy mielőtt bárminemű Jukeboxot nyitok, akkor előtte be kell mennem a hálózati böngészőbe és felvenni a mappát. Én a színes gombokkal ezt meg is tettem (sárga gombra indul a buli) Felhasználóhoz jelszóhoz beírtam mindent, majd MENTÉS gomb. Ekkor visszaugrik a hálózati böngészőbe, majd ha rámegyek a mappára újra kéri a felhasználónevet és jelszót. Megadom, akkor belép és utána minden rendben van, egészen addig amíg nem áramtalanítom a készüléket, utána ugyan benne marad, hogy fel van véve a mappa, de ha rámegyek, hogy megnyissam akkor újra felhasználót és jelszót kér.

Yoda írta: A Jukebox manager-ben ki tudsz jelölni mappákat, amiket szkennel. Ha sikerül kijelölnöd bármilyen mélységben lévő (próbáld ki, és sikerülni fog szerintem), akkor működni is fog.
Azt nem értem, miért csak egy gyökérmappát tudnál a jukebox szkennernek kijelölni. Ha belépsz a fájlböngészőből a jukebox manager-be, szerintem azt látod, hogy tetszőleges számú, bárhol lévő mappát tudsz kijelölni, ahol filmeket, fotókat vagy zenéket keres a jukeboxokhoz.

Az első megosztásom így nézett ki: //gépem/MEDIA/
Ezen belül több mappa volt amik szintén meg voltak osztva Sorozat, film, koncert stb mappákban ( szeretem a rendszerezést)

Gondoltam, hogy ne egyszerre kellejen minden film nevét átírnom stb stb ÍGy elkezdem egy mappával aztán napról napra haladok és akkor legalább apránként tudom kontrollálni is az eredményt, hogy mit neveztem át jól és esetleg mit nem és mit nem találta meg a themovies.orgon a cuccos.
Így hát gondolta hozzáadok egy ilyet //gépem/MEDIA/orokzold
Ekkor kiírta a jukebox, hogy elnézést csak gyökér könyvtárat lehet hozzáadni. Ha ezt az orokzold könyvtárat kiraktam közvetlenül az X meghajtóm gyökerébe és külön megosztottam úgy már elfogadta.

Yoda írta: Ha nincs Angle gomb, akkor a DVD-knél az alternatív nézetet lejátszás közben a SETUP gombra előugró menü Video részében kellene megtalálnod. Már ha van a DVD-n alternatív nézet. És ha a VTEN ezt támogatja. De jó eséllyel ez csak a korábbi modelleken működik, ahol teljes a DVD-támogatás.
Színes gombok nem tudom fejből hogy működnek (VTEN-ről beszélünk egyébként?), de ezek szerint Te már tudod. Megnézem én is, ha nem mondod el.

Itt a Jukeboxon belüli irányításra gondoltam a használati útmutatóban harmadik oldalon vannak a színes gombok funkciói leírva. (Videó nézet, Zene nézet, fotó nézet, alkalmazásaim nézet)
Ehelyett hiába nyomom meg nem csinálnak semmit, kivéve ha megnyomom a return gombot akkor felbukkan a jobb alsó sarokban akkor lesz funkciója a piros gombnak illetve egy könyvecske lesz a MENÜ gomb.

NMJ használati útmutató 6. oldal ANGLE gomb funkciója. 13.kép shortcut video view mode screen ezt a funkciót mivel tudom elérni?

Yoda" Új filmeket nem érzékel, a jukebox manager-ben a frissítésre kell nyomni az adott mappánál vagy lehet az összeset egyszerre kijelölve is.[/quote]
Rendben, így fogok tenni.

[quote="Yoda írta:
Bár biztatnálak arra, hogy egy hálózati megosztást csatlakoztass, és abban legyen minden filmed tetszés szerint elrendezve, de megoldható, hogy több megosztás vagy helyi merevlemez filmjei, zenéi egy jukeboxban jelenjenek meg. Ezt a nem hivatalos NMJToolbox2-vel vagy az ITT leírt módon (SMB megosztásoknál) lehet elérni.

Rendben maradok az egy mappás megoldásnál (remélem valahogy rájövök, hogy lehet almappákat is kezelni, vagy csak azt rakom benne a megosztottba, amit már megcsináltam és áítrtam a nevét aztán előbb utóbb utolárem magam.)

Most hétvégén több időm lesz piszkálni a cuccost, lehet nyomok egy gyári visszaállítást és elkezdem elölről az egész műveletet.
Pracli88

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.22. 10:41

iOS app. Keress rá az App Store-ban a Popcorn Hour kifejezésre! Bár azért nem érdemes dührohamot kapni, mert EGYSZER be kell írni egy nevet és jelszót, ha SMB-n akarsz csatlakozni. Gondolom elmented a hálózati megosztást...
A Jukebox manager-ben ki tudsz jelölni mappákat, amiket szkennel. Ha sikerül kijelölnöd bármilyen mélységben lévő (próbáld ki, és sikerülni fog szerintem), akkor működni is fog.
Ha nincs Angle gomb, akkor a DVD-knél az alternatív nézetet lejátszás közben a SETUP gombra előugró menü Video részében kellene megtalálnod. Már ha van a DVD-n alternatív nézet. És ha a VTEN ezt támogatja. De jó eséllyel ez csak a korábbi modelleken működik, ahol teljes a DVD-támogatás.
Színes gombok nem tudom fejből hogy működnek (VTEN-ről beszélünk egyébként?), de ezek szerint Te már tudod. Megnézem én is, ha nem mondod el.
Azt nem értem, miért csak egy gyökérmappát tudnál a jukebox szkennernek kijelölni. Ha belépsz a fájlböngészőből a jukebox manager-be, szerintem azt látod, hogy tetszőleges számú, bárhol lévő mappát tudsz kijelölni, ahol filmeket, fotókat vagy zenéket keres a jukeboxokhoz.
A „mappa felvételt” nem értem, ilyen nevű menüpont nincs sehol. Hálózati megosztásokat lehet elmenteni (gondolom hálózatról van szó, ha már jelszó...) a Beállítások megfelelő menüjében, vagy a Hálózati böngészőben kitallózás után a képernyő alján jelzett színes gombbal. Ha ezeket elmented, nem felejti el a jelszót és a nevet.
Új filmeket nem érzékel, a jukebox manager-ben a frissítésre kell nyomni az adott mappánál vagy lehet az összeset egyszerre kijelölve is.
Bár biztatnálak arra, hogy egy hálózati megosztást csatlakoztass, és abban legyen minden filmed tetszés szerint elrendezve, de megoldható, hogy több megosztás vagy helyi merevlemez filmjei, zenéi egy jukeboxban jelenjenek meg. Ezt a nem hivatalos NMJToolbox2-vel vagy az ITT leírt módon (SMB megosztásoknál) lehet elérni.
Yoda

HozzászólásSzerző: Pracli88 » 2016.01.22. 07:36

ÜDV!

Itt is lenne pár kérdésem.
Első: NIncs valami normális IOS APP, ami remote appként szolgálhatna? NMJ Explorere-n kívül (IPHONE alkalmazás nem IPAD) Egyszerűen dührohamot kaptam tegnap, hogy a távirányítóval kell bepötyögni a felhasználó nevet és jelszót. :D (illetve találtam egy ilyen keyboard funkciót az alkalmazásban, de annak a használata is tök logikátlan...)

A jukebox milyen mappamélységig szkennel? pl ez így működhet? //gépem/Media/sorozat/sorozatneve/sorozatévad/rész.mkv ?
Vagy Mindenképpen így kellene? //gépem/média/suparnatural s06e04.mkv? Tehát Jószerével ömleszteni kellene a dolgot?
Olvastam a használati utasítást az NMJ-hez. Az én távirányítómon nincsen ANGLE gomb, mivel tudom váltani a nézetet?
Színes gombok sem úgy működnek ahogy le vannak írva. Esetleg van egy frissebb leírás is?
Jukeboxban hány darab Média forrást tudok felvenni? Arra már rájöttem, hogy gyökérkönyvtárakat tud csak felvenni éppen ezért a meghajtómon kívülre helyeztem el Film, sorozat, zene,Örökzöld stb mappákat.
Ezeket mind külön megosztottam és hozzá akartam adni a Jukeboxhoz.
Gondok:
Mappa felvételnél kéri a felhasználó nevet jelszót megadom, oké majd megjelenik a mappa a hálózati források között, ha meg akarok nyitni újra kéri a felhasználó nevet és jelszót is. (mintha nem mentené el)
Ha áramtalanítom a készüléket szintén zenész újra meg kell adni minden forráshoz a jelszót. Ez így normális?
Hogy tudom egyszerre az összes forrást látni a Jukeboxban? Azt vettem észre, hogy csak annak a forrásnak a Jukeboxát látom, ahonnan megnyitom. Ehhez kapcsolódik a másik kérdés, hogy hogyan tudom frissíteni egyszerre az összes forrás-t változások esetén, vagy külön külön kell? Illetve ha új film kerül a mappába, akkor azt ő automatán felveszi vagy futtatni kell az újraszkennelést?

Húú egy kicsit el vagyok tájolva, a korábbi hozzászólásban említett mindent leírtunk részben nem találtam meg a válaszokat ezekre.

Tudnátok segíteni?

Köszi.
Pracli88

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.09. 19:24

FullgazEddie írta:...PCH és Syn forgalmazója...

Ezek vagyunk mi. Szóval valamelyik kollégám leellenőrizte már, hogy minden jól van beállítva Nálad. Akkor azt gondolom, a tegnapi firmware oldja meg az NFS-gondodat. Szólj, ha nem így lenne!

Jukeboxos kérdéseidre (csak hogy a topikba illő problémáról is beszéljünk már):
1. A Jukebox leírásunkban le van írva (2.oldalon).
A megfelelő filmfájl név így néz ki: film_címe (film évszáma).kiterjesztés Tehát pl. Avatar (2009).avi vagy Avatar (2009).mkv, Avatar (2009).iso, attól függ, milyen formátumban van meg (avi, mkv, iso, stb.). A film címe legyen angolul, akkor biztosabb a találat, mert angol címmel több film van fent a TheMoviedb.org oldalon, magyarul még nincs meg minden. Ha egy film nincs fent egyáltalán, vagy csak a magyar címe hiányzik, akkor akkor csináld meg Te! Regisztrálj a TheMoviedb.org oldalon, és tudod szerkeszteni a magyar infót, felvihetsz magyar filmeket, amit még senki nem vitt fel, Ha csinálsz ilyet, utána pár órával vagy 1-2 nappal, már megtalálja a lejátszó, ha szkenneled az adott filmet. EZ a program egyébként zseniálisan nevezi át a hülye nevű filmfájlokat, legyen szó mozifilmről vagy TV-sorozatról.
2. Ezt mostanában én is láttam, utána járunk, régebben nem volt ilyen gond, vélhetően változott valami a TheMoviedb.org adatbázis-rendszerében.
Yoda

HozzászólásSzerző: FullgazEddie » 2016.01.09. 12:32

Üdv Yoda mester,
Yoda írta:A Popcorn kézikönyvben pedig le van írva hálózati hely csatlakoztatása. A Synology-forum.hu terméktámogatás oldalán meg az NFS-beállítások médialejátszóhoz. NFS-t javaslunk, nem Samba-t.
Nem, az nem normális. Van írási joga a megosztáshoz? Akár hogy is, bátran kikapcsolhatod, ez nem fog így sosem befejeződni.

Kösz. Nyilván fárasztó lehet ilyen amatőrök támogatása.
Mielőtt a forumra küldtem a kérést, elolvastam a kézikönyvet, de sajnos nem tudtam úgy beállítani, hogy a NAS-on stabilan lássa a video könyvtárat. Aztán a PCH és Syn forgalmazója távoli elérésen keresztül nézte végig a NAS beállításaimat. Azóta Samba-n megy a dolog (egyszer jelezte, hogy nem találja a szervert, de a V10 újraindítása után azóta gond nélkül megy). Viszont NFS-en ha a fájlböngészőben az NFS servers-t választom, meg is találja a NAS-t és azon belül a video könyvtárat és annak almappáit, de a mappákban azt mondja nem talál használható tartalmat. Ez most az összes mappára írja, de furcsa mód az utolsó újraindítás előtt az egyik alkönyvtárban lévő videofilokat látta, de nem játszotta, a többbin akkor sem látta. Most a fenti Syn fórum általad belinkelt javaslata alapján az NFS engedélyben a fix VTEN cím helyett a *-gal állítottam be, újra indítottam a VTEN-t, de nincs változás, NFS alatt nem látja a médiafile-okat a könyvtárakban.
Ez miért lehet? (Elnézést, ha ezt a másik topic-ban kellett volna feltennem.)

Jukebox: javaslatod nyomán kikapcsoltam. Furcsa módon, amikor újraindítottam az NMJ-t, most először feljött a mappa választó felület, és sikerült is lefuttatni. Viszonylag sok film adatait megtalálta, sokat nem. Azt tapasztaltam, hogy ahol nem talált adatot, ott a filenév "kitisztításával" (filmcímmel kezdődjön, space-ek helyett pontok, néha a filenév végén egyebek törlése) sokra talál adatokat. Sokmindenre angol adatokat töltött le, holott beállítottam a magyar nyelvet, viszont ha manuálisan szerkesztem az adatait, ott felhozza a magyar nyelvű borítót, leírást stb. A következő kérdéseim vannak ezzel kapcsolatban:
1. Mit kell tenni ahhoz hogy minél több filmre megtalálja az adatokat? Az összes file nevét manuálisan "ki kell tisztítanom"? Ha igen mi a javasolt név formátum?
2. Miért nem találja a magyar adatokat, ha az manuálisan megtalálható?

Segítséged előre is köszönöm!
Üdv, Eddie

Synology 415play-V10-Pana G20
FullgazEddie

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.01.08. 16:30

FullgazEddie írta:...IT inkompetenciám nyomán csak többszöri külső segítséggel tudtuk a Syn NAS beállításait úgy összehozni...

A Popcorn kézikönyvben pedig le van írva hálózati hely csatlakoztatása. A Synology-forum.hu terméktámogatás oldalán meg az NFS-beállítások médialejátszóhoz. NFS-t javaslunk, nem Samba-t.
Nem, az nem normális. Van írási joga a megosztáshoz? Akár hogy is, bátran kikapcsolhatod, ez nem fog így sosem befejeződni.
Yoda

HozzászólásSzerző: FullgazEddie » 2016.01.08. 14:35

Sziasztok, egy VTENem van karácsony óta. Némi IT inkompetenciám nyomán csak többszöri külső segítséggel tudtuk a Syn NAS beállításait úgy összehozni, hogy a VTENen fel tudjak csatlakoztatni hálózati helyet amit samba-n tegnap óta lát. Ennek örömére elindítottam az nmj-t a video folderre tegnap délben, ebben kb 1000 file van összesen és még mindíg azt írja most, 26 órával később, hogy "adatbázis létrehozása" 3 futó ponttal. Ez normális? Azt írta, hogy több órát vehet igénybe, de ennyire? :?

Előre is kösz a segítséget!
Üdv, Eddie

Synology 415play-V10-Pana G20
FullgazEddie

HozzászólásSzerző: Yoda » 2015.10.30. 11:55

hobor15 írta:...igy nem romlik a kép minőség nfs -en keresztűl?(lehet hülye kérdés)...:D

Igen. Olyan kérdés :)
Yoda

ElőzőKövetkező

Vissza: Jukebox programok