NMT programok

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: NMT programok

HozzászólásSzerző: Cliffy » 2018.01.15. 08:06

Köszönöm szépen a segítséget! Remélem a merevlemez 1 partíciós NTFS-re formázása megoldja a problémát. :)
Cliffy

HozzászólásSzerző: Yoda » 2018.01.14. 22:31

Cliffy írta:...Mit kellene tennem?

Amit ITT leírtunk.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Cliffy » 2018.01.14. 19:05

Üdv!
Sikerült beszereznem egy A-410-est és a következő problémához szeretnék segítséget kérni mert sehogy nem jutok a el a megoldáshoz. Az elképzelésem az lenne, hogy a belső merevlemezre (WD RED) töltődik a torrent, de az NMT programok pendrive-ról futnak. Eddig az történt, hogy az új merevlemezt beletettem a Popcorn-ba és leformáztattam vele és az NMT programok is települtek majd az NMT programokat eltávolítottam róla és egy pendrive-ra tettem rá. A problémám a következő. Ha csak a pendrive van csatlakoztatva, de a merevlemez ki van húzva akkor megjelennek az NMT programok. Ha bent van a merevlemez akkor viszont nem. Próbáltam újraformázással úgy, hogy a pendrive-ot háttértárnak, a merevlemezt pedig médiatárhelynek állítottam be. Végigfutott a folyamat de az újraindítás után az NMT programok nem indulnak el. Ha a pendrive van csak csatlakoztatva és úgy nyomom be a merevlemezt akkor médiatárhelynek érzékeli de kiírja, hogy a merevlemezről fut az NMT annak ellenére, hogy azon elvileg nem is lehetne mert arról eltávolítottam.

Valaki tudna nekem segíteni? Asztali géppel nem rendelkezem, csak laptoppal. Mit kellene tennem?
Cliffy

HozzászólásSzerző: Bartal György » 2017.12.20. 20:16

Sziasztok,

Ahogy korábbi kérdésemre kapott válasznak megfelelően az NMT programot feltelepítettem. Visszavettem a sebességet és azt hittem minden rendben. MEnt a letöltés rendesen. két nap után kifagyott és nem lehetett elérni pc-n keresztül. Újra telepítettem mindent új firmware... mindent, de az nmt progik közül mikor be akarom kapcsolni csak a torrent nem indítható el. Olyan mintha nem lenne aktív.
Próbáltam a Gyári oldalról a legfrissebb verziót és az RC6-osat is hátha valami nem stimmel neki.

Van ötlet hogy miért nem tusom elindítani. (A500)

üdv és köszi
Bartal György

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.12.19. 19:13

jhony írta:...nem hiszem hogy én vagyok a hibás....

Csak azért gondoltam, mert másnál nincs pont ilyen gond. És lehet a pendrive és lehet ezer más oka is, amit nem a készülék befolyásol. Ahogy egy számítógépnél is így van.
Hogyan várod, hogy „lássa” a Windows a lejátszó lemezét? Ha fut az SMB-szerver a Popcornon, akkor a Windows intézőben a lejátszó IP-címével bizonyosan tudnod kell csatlakozni (felmountolni egy meghajtó betűjelre, ahogy írtam). De FTP-n is csatlakozhatsz, akár egy Norton Commanderrel vagy FTP-klienssel, kicsit gyorsabb lehet, mint SMB-n. Ha nincs kijelölt Master Browser-ed (vagy kettő is van véletlenül), lehet, hogy nem jelenik meg a WORKGROUP-ban minden eszközöd a hálózaton. De IP-címet megadva működnie kell.
Yoda

HozzászólásSzerző: jhony » 2017.12.19. 18:18

Figyu!Szerintem egyszerű.Rámegyek hogy telepítés nem csinálja meg.Rámegyek hogy frissítés nem csinálja meg.Veszek valamit bekapcsolom ha működik jó ha nem akkor nem.Szerintem ez nem bonyolult innentől kezdve nem hiszem hogy én vagyok a hibás.Ahogy olvastam nem csak nekem volt nmt telepítési gondom két topikban is olvastam itt róla.Mind1 most nem azért írtam ide hogy hőbörögjek csak kicsit már elég volt,inkább a megoldás érdekelne.Win 10 van fent(eredeti) a ph látja a gépet és onnan is nézem a filmeket de fordítva már nem.Mindent bekapcsoltam a hálózaton amit csak lehetett engedélyeztem de a gép nem látja a pht.Egy hálózaton van a 2 eszköz és minden mást lát a pc tv,házimozi a ruter usb telefont mindent csak ezt nem.a régi firmware vel elértem a belső tárhelyet bár ott is csak 10mb írás olvasással amit már korábban is jeleztem és azért tettem fel az újat hátha azzal gyorsabb lesz.
jhony

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.12.19. 10:17

jhony írta:...2 frimware vel ezelőtt nem voltak ilyen gondok illetve ha az ember kiad ennyi pénzt egy lejátszóért elvárná hogy ne keljen fél napokat hálózati és különböző beállításokkal szívnia.

Te biztos vagy benne, hogy ez mind a lejátszó hibája? Mert nem olvasok hasonló problémákról másoktól, de nálunk sem jelentkezett ilyesmi. Tedd vissza a régebbi firmware-t, és azt állítom, pont így fog az is működni abban a környezetben. Nem lett tudtommal elrontva semmi az újabb firmware-ben. De ha a régi mégis másként működik Nálad, használhatod bátran azt. Windows hálózatod rendben? Hanyas Windows? Van kijelölt Master Browser a hálózaton? A lejátszó IP-címét megadva a hálózati meghajtó csatlakoztatása pontban (Windows Intéző), nem lehet csatlakozni rá SMB-n? FTP-n is ilyen gondod van?
Yoda

HozzászólásSzerző: jhony » 2017.12.18. 19:02

Úgy sikerült megoldanom hogy betettem egy 8gb pendrive ot azzal elkezdtem a telepítést mikor megszakadt és újra indult szokás szerint, kihúztam betettem pcbe ami egyből formázni akarta mind a 3 particiót mert nem ismerte fel ebből formáztam a legnagyobbat rátettem az appot vissza a ph ba újra telepítés és így beolvasta a filet.Jelenleg fut minden. A hálózatok között megjelenik a ph viszont ha rákattintok azt írja hogy nem tudja elérni a diagnosztika sem tudja kijavítani a hibát illet ve most már csak upnp serverként látja.2 frimware vel ezelőtt nem voltak ilyen gondok illetve ha az ember kiad ennyi pénzt egy lejátszóért elvárná hogy ne keljen fél napokat hálózati és különböző beállításokkal szívnia.Félre ne érts nagyon szeretem nagyon jó minőségű képet ad de mindig sok a szívás ha valamit változtatnak rajta és ez már nem az első.
jhony

HozzászólásSzerző: Yoda » 2017.12.18. 09:47

jhony írta:... de a telepítőt netről kezdi el leszedni és folyamatosan 0% mutat...

A firmware-rel együtt az NMT-programokat is az USB-ről telepíti, ha van USB-s háttértár (rajta a firmware és az NMT-csomag) csatlakoztatva. Az nem lehet, hogy netről akarja letölteni. Amit kiír, hogy új csomag elérhető, az bizonyosan hülyeség, mert nincs újabb. Így ne kattints rá, hogy telepítse!
Yoda

HozzászólásSzerző: jhony » 2017.12.17. 18:30

Azért mert netről nem tölti le.Amit belinkeltél firmwaret azt sikerült frissítenem viszont az mnt programoknál mikor rámegyek hogy frissítés helyi tárhelyről leformázza az usb t de a telepítőt netről kezdi el leszedni és folyamatosan 0% mutat majd egy idő után megunja és ujra indul mikor betölt azt írja hogy újabb mnt csomag érhető el akarom e frissíteni és mikor rámegyek hogy igen kezdi elölről.Próbáltam 2 pendrive al is hogy az egyiket formázza gondoltam a másikról meg beolvassa de úgy sem megy.
jhony

Következő

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés