A410 internet csatlakozási nehézségek

Az A-410 hardveres kialakítása miatt csak rá vonatkozó problémák és kérdések fóruma.

Re: A410 internet csatlakozási nehézségek

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.03.25. 21:58

vzolee írta:...a mac adress minden bekapcsolás után random változik más címre :O

Ez így hardverhibának tűnik... IDE elvinném a helyedben.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: vzolee » 2019.03.25. 18:21

3cpo írta:
vzolee írta:...Mi lehet a hiba? A lejátszó LAN-ja sz@rt volna be?...

(Ne posztolj egy kérdést két topikba, kérlek! A másikat töröltem.)
Az lehet, hogy rossz az ethernet-port, akár túláram, akár villám ki tudja nyírni. De nem jellemző, illetve akkor más eszközöd is elromlott volna jó eséllyel.DHCP-n várja a Popcorn sz IP-címet, az van beállítva? Mit látsz a hálzóati beállítások menüben, amikor csatlakoztatod az ethernetet?

Természetesen DHCP auto, viszont amit még észrevettem, hogy a mac adress minden bekapcsolás után random változik más címre :O
vzolee

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.03.25. 10:48

vzolee írta:...Mi lehet a hiba? A lejátszó LAN-ja sz@rt volna be?...

(Ne posztolj egy kérdést két topikba, kérlek! A másikat töröltem.)
Az lehet, hogy rossz az ethernet-port, akár túláram, akár villám ki tudja nyírni. De nem jellemző, illetve akkor más eszközöd is elromlott volna jó eséllyel.DHCP-n várja a Popcorn sz IP-címet, az van beállítva? Mit látsz a hálzóati beállítások menüben, amikor csatlakoztatod az ethernetet?
3cpo

HozzászólásSzerző: vzolee » 2019.03.23. 14:38

Sziasztok,

ethernet csatlakozási problémám lenne :( Patch kábellel összekötöm a routerrel, de nem müxik, nem kap IP-t sem. A kábel ill. router (Mikrotik) biztosan jó, laptop pl megy ugyanazon a porton. A routeren nem világít a port ledje sem, viszont az A410 lan csatlakozóján
mindkét led folyamatosan világít ha be van dugva a kábel ha nem.
Mi lehet a hiba? A lejátszó LAN-ja sz@rt volna be? Korábban működött. de kb fél éve nem kapcsoltam be.
vzolee

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.15. 12:22

magvető írta:Minden tökéletes.

Örülünk :)
Yoda

HozzászólásSzerző: magvető » 2016.02.15. 10:28

Tisztelt Yoda!

Minden tökéletes.
Hálás köszönet.

MG
magvető

HozzászólásSzerző: magvető » 2016.02.11. 12:13

Köszönöm a gondos választ, értem.
Üdv.
magvető

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.11. 10:39

magvető írta:...a Karbantartás menüpontig, ahol találtam egy lehetőséget, az egész op. rendszer újratöltésére.

Ez gondolom a gyári állapot visszaállítása funkció, amelyet mint első lehetőséget szoktunk javasolni mindenkinek, akinek furcsán viselkedik egy frissítés után a készüléke. Ez nem tölt újra semmit, csak töröl (vagy gyári értékekre állít) a ROM-ban minden olyan területet, ahol a szoftver bizonyos paramértereket tárol. Az újabb verziónál ugyanis lehet, hogy más egy adott paraméter tárolási helye vagy értelmezése, így a korábbi értékek meghagyása gondot okozhat. A gyári állapot visszaállítása után viszont újra be kell állítani mindent (videókimenet ne legyen automatikus, képfrkevencia-váltás viszont igen, hangok továbbküldése vagy lekeverése, stb,)!
A POWER gomb 3 másodpercen túli lenyomásával kapcsolható ki a lejátszó, röviden nyomva csak a HDMI-kimenet lesz lekapcsolva – ahogy ezt itt sokszor írtuk, de a kézikönyvben is benne kell, hogy legyen. Ha nem reagál semmi másra, akkor vélhetően le van fagyva, ez előfordulhat mondjuk az Apps Market egyes programjaitól is, ha azokban van hiba, de akár egy-egy médiafájl is okozhat ilyet, ahogy a számítógép is lefagy néha. Javaslom majd folyamatosan követni a frissítéseket, amelyek közül a hivatalosakat most már – hogy van netkapcsolata – a lejátszó automatikusan megtalál és telepít is (ha ráokézol a kérésére)!
Yoda

HozzászólásSzerző: magvető » 2016.02.11. 09:04

Tisztelt Yoda!

Én sem igazán értem, ez az ami biztos.A beállításvarázslót a készülék javaslatára indítottam mindig el, teljesen eredménytelenül.

DE: Tegnap bekapcsolva a rendszert minden újra a leírásom szerint történt egészen addig, amig el nem jutottam a Karbantartás menüpontig, ahol találtam egy lehetőséget, az egész op. rendszer újratöltésére. Ez igénybe vett néhány percet, de a végeredmény legnagyobb megelégedésemre: tökéletes működés, még az Apps-ben is számtalan lehetőséget találtam.
Talán az előző tulaj piszkált bele vmit. Azóta vígan Youtube-ozunk stb.
De, hogy ne legyen felhőtlen az öröm kb. két óra használat után megpróbáltuk kikapcsolni, de sem a távirányítójára,sem a telefon NMJ navigátorában lévő remote controllra nem reagált csak vígan muzsikált tovább. Végül a távirányító kikapcsoéógombjának folyamatos 5-6 másodperces lenyomása után kapcsolt ki teljesen.
Talányos kis szerkezet,de azért szeretem...

Ehhez mit szól?
Remélhetem a megbízható, stabil működést?

Tisztelettel:MG
magvető

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.02.10. 19:37

Nem igazán értem, milyen varázsló megy rendszeresen. Ha beállítottad, hogy DHCP-n kapjon IP-t (ehhez varázsló sem kell, csak a hálózati beállításoknál kiválasztod), akkor bootolás után kap a VTEN IP-t a routertől, kell lennie netkapcsolatnak. Ha látja a számítógépedet a belső hálózaton a VTEN-nel, a számítógépen meg van internet, akkor a lejátszón is van. Hacsak a routerben direkt nincs letiltva neki. Azt még el tudom képzelni, hogy rossz az erthernet kábel (pl. a bekötése), és arra elég, hogy IP-t kapjon, de az adatforgalom már használhatatlanul lassú rajta. Kicserélném a kábelét, illetve másik portba dugnám a switch-en, routeren.
Yoda

Következő

Vissza: A-410