Külső Wincseszter

Re: Külső Wincseszter

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.14. 14:19

Mivel az y kábeles megoldás valamiért nem járt eredménnyel, ma vettem 6500 Ft-ért egy tápos usb hubot. Megpróbálom este azzal, remélhetőleg meg tudja hajtani valamelyik wincsesztert.
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.14. 11:49

PopcornLeslie írta:...a hátsó egyik USb kimenetről fel tudná venni akkor az 5 volt-ot a winyó, úgy hogy a másik adatkábele pedig az oldalsó USB portba lenne dugva?

Igen, erről szól az Y-kábeles megoldás, két portról veszi fel párhuzamosan az áramot, így az áramerősség összeadódik, a feszültség meg marad 5V. Nem függ össze a lecsatlakozás problémád szerintem a firmware-rel, ez tipikusan áramfelvételi probléma.
(Azon nem tudunk segíteni, hogy a többi Chameelon tulaj is fórumozzon, de ha majd elakadnak valamivel, bizonyosan fognak. Nem Te vagy az egyetlen, biztos lehetsz benne.)
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.13. 12:35

Yoda korábban azt írta, hogy a nem működő USB-s wincseszterre használható esetleg Y-kábel. A kérdésem az lenne, hogy mondjuk a hátsó egyik USb kimenetről fel tudná venni akkor az 5 volt-ot a winyó, úgy hogy a másik adatkábele pedig az oldalsó USB portba lenne dugva?
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.09. 14:44

Sziasztok,

Nem nagyon pörög ez a Chameleon topik..csak nekem van ilyen gépem, vagy tényleg mindenkinek ennyire rendben működik minden rajta???

Persze az is írhatna aki meg van elégedve vele!!

Na mindegy... Sajnos nekem a korábbi wincseszter lecsatlakozásos gondom nem oldódott meg. Eddig egy vinyóval csinálta, ami külső házban volt. most csinálja egy gyári külsős usb3-as WD-vel is...
Most a kérdésem annyi, hogy ha visszateszek bele egy régebbi os-t, akkor is csinálja majd-e? Ezt külön egy másik kártyára érdemes ugye csinálni, aztán kártyacsere és próba???
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.05.12. 13:01

Yoda írta:...egy USB-port nem lát el elég árammal

Így van de, korábban szépen működött egy csatlakozásról. A fájlrendszert a HD sentinel okésnak mutatta.

DE miért választódik le a nand flash???
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: Yoda » 2016.05.12. 12:42

Elég sokat volt már szó erről. Gondolom – elfelejtetted írni –, hogy egy 2,5"-es, külső táppal nem rendelkező házról van szó, amit egy USB-port nem lát el elég árammal. Kössél rá külső tápot, használj tápos USB-hubot vagy Y-tápkáblet 2 porthoz!
Lehet még a fájlrendszer is sérült a lemezeden.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

Külső Wincseszter

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.05.12. 11:01

Lenne egy olyan problémám, hogy miután egy külső házban lévő vinyót csatlakoztatok, akkor kijelzi jobb fent, hogy csatlakozva az usb, majd egy kattanást hallani a vinyó felől és eltűnik. Aztán visszajön, majd megint eltűnik. Ezt most egy ideje csinálja, illetve olyat is tapasztaltam, hogy a system menü tárhelyeknél nézve, csatlakoztatás után jelzi, hogy ugyan fel van egy mount usb 0 csatlakozva de fals tárhely infókat szolgáltat. Amikor pedig végképpen rájön a dilihopp, akkor meg leválasztódik a belső tárhely is, nem jelzi ki a felhasználható ill a teljes kapacitást. Másik usb vinyónál nem tapasztaltam ilyen gondot se a belső memóval, se magával a vinyóval, hogy ledobálta volna ezt-azt. Ezt a rosszul működőt pedig pc-re kötve nincs problémája.

Első körben persze meg fogom majd és átteszem a vinyót egy másik külső házba, ha ott is csinálja akkor megy a vinyó szervizbe.

Tud valaki valamit ehhez hozzáfűzni, legfőképpen, hogy ha netán ugye a vincsi hibás, mitől van az, hogy leválasztódik a belső memória?
PopcornLeslie

Előző

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés