Külső Wincseszter

Re: Külső Wincseszter

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.07.09. 10:54

Sziasztok,

Lehet, hogy megoldódott a wincseszter problémám. Az egyik wincseszteren a file rendszer lehetett sérült, A másikon meg valami rossz filmfájl volt, vagy mi.
A lényeg, hogy most ugyanúgy működik az oldalsó usb portra dugva, mint régen, tehát még plusz táp sem kell egyiknek sem. De lekopogom...
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.15. 17:09

PopcornLeslie írta:
3cpo írta:...sokszor elkezd villogni a led, akkor tényleg csinálhat valami.

Ja, szerintem hagyd rádugva a Chameleonra mondjuk egy 30 percig, illetve addig, amíg látszólag már nem villog. Azt gondolom ez alapján, hogy nem a formázás a gond, de ha formázod, természetesen elég egy gyorsformázás. Illetve még Windows alatt érdemes lenne megnézni egy lemezkarbantartóval, nincs-e valami sérülés rajta. Azzal nem sokat tudsz kezdeni, hogy ez a lemez villogtatja a LED-et, ha tápot kap, de adatkapcsolata nincs. Húzd ki a HUB-ot a konnektorból, ha zavar, baja ettől nem igen lehet.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.15. 14:23

3cpo írta: hátha csak indexel rajta valamit a Chameleon, és pár perc után már rendbe jön, és később sem lesz már lassú.

Van az elején egy fehér led. Néha folyamatosan világít, s ha akkor nyomok egy gombot látszólagosan gyorsan reagál. Viszont sokszor elkezd villogni a led, akkor tényleg csinálhat valami. Újraformázás megoldaná? Időben viszont csak a gyorsformázást tudnám kivárni.
A másik idegesítő dolog, hogy a tápos hubra dugva, sima usb aljzatba, a OHC lekapcsolása után is lassan villog a vinyó ledje, jelezvén áram alatt a vinyót, ez viszont idegesít. Lesz így valami baja a vinyónak?
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.15. 12:01

PopcornLeslie írta:Megnyugtató, hogy a tolmácsrobot mindig jelen van...

Mivel RSS-t kapok ha jön egy új poszt... Illetve Yoda rám szól, ha nem vagyok elég gyors :(
Ha csak a könyvtárrendszer kiolvasása a lassú, akkor alapvetően nincs gond az USB kapcsolattal látszólag. Lehet, várnék kicsit, rádugott lemezzel, hátha csak indexel rajta valamit a Chameleon, és pár perc után már rendbe jön, és később sem lesz már lassú. Egyébként csak 1 partíció legyen a lemezen, ha megoldható.
3cpo

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.15. 11:33

Megnyugtató, hogy a tolmácsrobot mindig jelen van.

Próbálok a kérdésekre válaszolni..

A külső lemez fájlrendszere NTSF
Kapacitás 1 TB, gyári házban, win 8.1alatt formáztam, usb3-as csatlakozóval, ehhez nincs Y kábelem.
ES File explorert este megnézem, hogy lassú-e, de szerintem nem lesz az.
Kodi-n ha elindítom nagy nehezen a filmet, az nem szakadozik, a beletekerés is megfelelő sebességű.

Másik lemezzel is néztem. 500 Gb, samsung, vásárolt külső házban, van Y kábelem hozzá. Itt nincs a szaggatós történet, itt most annyi a baj, hogy a rajta lévő két film közül az egyiknél nem folyamatos a lejátszás (Kodi alatt), hanem szaggatottan mindig ugrik egyet..

TELJES a káosz már, denemadomfel !!!
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.15. 10:28

PopcornLeslie írta:...Kérdésem: a rootolt rendszer menyire van hatással a vinyó kezelésre?

Bizonyosan nincs összefüggés. Milyen fájlrendszer van a külső lemezen? Mekkora a lemez kapacitása? Hogy lett leformázva? Az ES File Exlorer is lassú, ha a külső lemez tartalmát böngészed benne? Én még nem telepítenék újra semmit, szerintem nem segítene. A KODI-n ha elindítod a külső lemezről nagy nehezen a filmet, akkor az nem akadozik, nem akad már le? WD-n kívül nincs valami másik külső lemez kipróbálni?
3cpo

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.15. 06:33

Hát este kipróbáltam az usb hub-ot.
Mielött viszont összedugtam volna, jó szokásomhoz híven elötte simán rádugtam az ohc -ra a vinyót, ellenőrizvén, hogy éppen kattog-e. Hát nem kattogot, gondolom megijedt, látva az új elosztót. Viszont mikor a Kodi fájl böngészőjében rámentem a külső disk-re, minden gombnyomás után kellett várni hogy mozduljon a kurzor, nagyon lassan reagált. Utána csatlakoztattam a hub-ot, rá a vinyót (mind a fekete, mind a fehér portba) de a lassú reagálás a gombnyomásokra továbbra is fennált. A Kodin belül a rendszer saját könyvtáraiban lépkedve nincs ilyen lassú reagálás. Egy másik videó lejátszóban (gyári) szintén nincs, csak ott meg szaggatott a filmlejátszás, és persze (még mindig) nem volt hangja a filmnek.
Kérdésem: a rootolt rendszer menyire van hatással a vinyó kezelésre? A Kodit telepítsem újra vagy a teljes rendszert, illetve mindkettőt. (Nyilván a szűz rendszernél újra unrootolt lesz).
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.14. 21:57

PopcornLeslie írta:Ezt sikerült választanom, remélem beválik, igaz nem ad 1,5 A-t portonként...

A fekete portokon látszólag 1,2 Ampert tud, annak elégnek kell lennie. Kérdés, hogy azok csak töltésre vannak, vagy adatátvitelre is.
3cpo

HozzászólásSzerző: PopcornLeslie » 2016.06.14. 16:53

Ezt sikerült választanom, remélem beválik, igaz nem ad 1,5 A-t portonként...

http://www.dlink.com/hu/hu/home-solutio ... sb-2-0-hub
PopcornLeslie

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2016.06.14. 16:41

PopcornLeslie írta:...Megpróbálom este azzal, remélhetőleg meg tudja hajtani valamelyik wincsesztert.

Ha olyan tápot vettél, amely 1,5 Ampert is képes biztosítani az USB portoknak, akkor biztosan.
3cpo

Következő

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés