Standby állapot után nem indul a lejátszás

Az A-500 hardverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye. Hardver terén csak a DAC egyedi, szoftverben elméletileg nem lehet különbség a VTEN, A-500 és A-500 Pro között, így szoftveres gondokról az általános topikokba írj!

Re: Standby állapot után nem indul a lejátszás

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.04.21. 12:06

tz4 írta:...De igen, van ilyen probléma, szerintem nem illene a szőnyeg alá seperni...

Milyen szőnyeg alá söprésről van szó, amikor azt írtam, hogy „Ha Nálad valami hasonló jelentkezik, írd le mikor és hogyan, milyen eszköz van csatlakoztatva, készenlétből vagy teljes kikapcsolásból (POWER gomb folyamatosan nyomva) bekapcsolva történik-e, és akkor mi a jelenség!”???
Tehát kértem, hogy írja körül pontosan mikor és hogyan jelentkezik –mivel bizonyosan nem attól van, hogy ki- vagy bekapcsol a készülék –, és beszéljük tovább a problémát. Ahogy látom, meg is oldódott neki ezek alapján minden, erre Te sértőnek érzel bármit is, meg „elnézését kérsz” azért mert nincs NAS-od, miközben egy szó sem hangzott még el ezzel kapcsolatosan? Nem értek semmit...
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: tz4 » 2019.04.20. 20:47

3cpo írta:
TakacsI73 írta:Szia! Van megoldás a fagyásra ki bekapcs után?...

Nincs ilyen probléma. Ha Nálad valami hasonló jelentkezik...

De igen, van ilyen probléma, szerintem nem illene a szőnyeg alá seperni csak azért, mert nem mindenkinél jelentkezik, vagy fennáll, csak nem írja be ide. Személy szerint elég sértőnek tartom így nyíltan "hazugságnak?" titulálni amit az oldalon leírtam.
Hogy építő jellegűt is írjak, egyébként annyit valószínűsítek, hogy a torrenttel van összefüggésben a hibajelenség, ha letöltök egy nagyobbat vagy huzamosan seedel, akkor beakad a lejátszás a leírtak szerint.
Igen tudom, hogy NAS-ról kellene mindezt megoldani, elnézést hogy most nem jut rá, mert én is azt hittem ha egy (fél)prémium terméket veszek akkor az -ha lassabban is, de- megoldja a feladatokat.
Részemről annyit tudok tenni, hogy elfogadom ha be kell bikázni autót reggelente, abban az esetben ha előző nap használtam a klímát is, vagy lecserélem más típusra ha mindezt megunom, úgyis elveszíti az értékét lassacskán...
tz4

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.14. 09:08

3cpo írta:
TakacsI73 írta:...Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye?...

Nem, dehogy, a POWER gomb hosszú nyomva tartásával lehet azt is kikapcsolni teljesen. A HDMI-kézfogás gond mindig két eszközön múlik, annyira tehet róla az egyik, mint a másik. Próbáld ki közvetlenül a TV-re dugva a lejátszót, lehet úgy nem lesz, tehát az erősítőd és a lejátszód között van csak. Nem mondtam, hogy ne használd torrentezésre, csak a max. 3–4 Mbyte/másodperc sebesség a legtöbbünknek már nem elég. Nem gondolom, hogy bármilyen téren visszalépés történt volna az A-410-hez képest, a torrent pl. jóval gyorsabb lett, de ettől még nem vetekszik egy NAS-sal.
Nincs egy adott „hiba” szerintem, csak a két adott eszköz között. Próbáltad kihúzni a HDMI-kábelt, majd visszadugni, amikor nem volt kép? Vagy kihúzni az erősítőből és a TV-re dugni ilyenkor? Mert akkor kiderülne sok minden...

Szia!

Köszönöm a segítséged, így kikapcsolva komfortosabbá vált az eszköz.
TakacsI73

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.11.12. 16:31

TakacsI73 írta:...Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye?...

Nem, dehogy, a POWER gomb hosszú nyomva tartásával lehet azt is kikapcsolni teljesen. A HDMI-kézfogás gond mindig két eszközön múlik, annyira tehet róla az egyik, mint a másik. Próbáld ki közvetlenül a TV-re dugva a lejátszót, lehet úgy nem lesz, tehát az erősítőd és a lejátszód között van csak. Nem mondtam, hogy ne használd torrentezésre, csak a max. 3–4 Mbyte/másodperc sebesség a legtöbbünknek már nem elég. Nem gondolom, hogy bármilyen téren visszalépés történt volna az A-410-hez képest, a torrent pl. jóval gyorsabb lett, de ettől még nem vetekszik egy NAS-sal.
Nincs egy adott „hiba” szerintem, csak a két adott eszköz között. Próbáltad kihúzni a HDMI-kábelt, majd visszadugni, amikor nem volt kép? Vagy kihúzni az erősítőből és a TV-re dugni ilyenkor? Mert akkor kiderülne sok minden...
3cpo

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.12. 14:51

3cpo írta:
TakacsI73 írta:...410-et cseréltem 500-ra. Abból ki wd red 3tb, bele 500-ba. Beállítás közben eltünt a winchecter, Adat visszaállítás (kicsivel többe került mint a lejátszó)...

NAS-on kellene tárolni, ami fontos adat :( És persze, nem átrakni egyik készülékből a másikba egy olyan lemezt, amin linux rendszerpartyció is van. Nem kellene készenlétbe hagyni 10-20 órára (hacsak nem egyfolytában torrenteznél vele), ilyenkor csak a HDMI-kimenet van lekapcsolva, minden más működik és áramot fogyaszt. A nincs kép az általában HDMI-kézfogási hiba szokott lenni, lehet, hogy ha kihúzod a kábelt és visszadugod, akkor lesz kép. Nem gondolom, hogy mindez egyébként összefüggne a HDD-vel. WD RED-et használnék egyébként, de inkább NAS-ban, nem lejátszóban tartanék lemezeket, és azzal is torrenteznék, nem egy médiaprocesszorral...

Szia! Köszönöm!
Az adattárolást hidd el saját káromon megtanultam :( A linux rendszer particióval semmilyen tapasztalatom nem volt, FAT-NTFS soha nem kreált ilyen hibát.
410-zzel nem volt ilyen problémám. Folyamatosan készenlétben volt. Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye? Magyarán minden használat előtt és után billenő kapcsoló ki -be... ez kicsit őskori és azt gondolom nem a neves media lejátszókra jellemző tulajdonság, hogy a HDMI hiba jelentkezik 10-20 órás visszakapcsolás után, ezt nem lehet megoldani? A tv-t, erősítőt, stb. sem húzogatom ki a konnektorból minden este, gondolom Te sem. Ez az eszköz alapból képes torrentezésre, ehhez nem kell hack, miért ne használnám? Nem fogyaszt többet mint egy számítógép vagy NAS. Zene lejátszásához is NJM-et használok, akkor is készenlétben van. Azt gondoltam ez egy prémium termék... amit írtál kicsit olyan mintha a Merci azt válaszolná az akku merülésre, hogy leállítás után saru le... indulás előtt fel, megoldva, ez is viccesen hangzik :lol:

Azért választottam ezt az eszközt mert a 410-el tökéletesen meg voltam elégedve, nem gondoltam, hogy bármilyen szolgáltatásban visszalépés történhet, egyszerűen szerettem volna szebb képet ha már az erősítő és a tv is képes a megjelenítésére!

Van olyan Frimware amiben nincs benne ez a hiba?

Segítséged előre is köszönöm!
TakacsI73

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.11.12. 11:30

TakacsI73 írta:...410-et cseréltem 500-ra. Abból ki wd red 3tb, bele 500-ba. Beállítás közben eltünt a winchecter, Adat visszaállítás (kicsivel többe került mint a lejátszó)...

NAS-on kellene tárolni, ami fontos adat :( És persze, nem átrakni egyik készülékből a másikba egy olyan lemezt, amin linux rendszerpartyció is van. Nem kellene készenlétbe hagyni 10-20 órára (hacsak nem egyfolytában torrenteznél vele), ilyenkor csak a HDMI-kimenet van lekapcsolva, minden más működik és áramot fogyaszt. A nincs kép az általában HDMI-kézfogási hiba szokott lenni, lehet, hogy ha kihúzod a kábelt és visszadugod, akkor lesz kép. Nem gondolom, hogy mindez egyébként összefüggne a HDD-vel. WD RED-et használnék egyébként, de inkább NAS-ban, nem lejátszóban tartanék lemezeket, és azzal is torrenteznék, nem egy médiaprocesszorral...
3cpo

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.10. 10:27

3cpo írta:

Nincs ilyen probléma. Ha Nálad valami hasonló jelentkezik, írd le mikor és hogyan, milyen eszköz van csatlakoztatva, készenlétből vagy teljes kikapcsolásból (POWER gomb folyamatosan nyomva) bekapcsolva történik-e, és akkor mi a jelenség!

410-et cseréltem 500-ra. Abból ki wd red 3tb, bele 500-ba. Beállítás közben eltünt a winchecter, Adat visszaállítás (kicsivel többe került mint a lejátszó) után (valami szoftveres hibája lett) rendesen működik, viszont ha készenlétbe kapcsolom akkor 10-20 órás állás után bekapcsoláskor nincs képe. Torrent kliens viszont elérhető, adható hozzá, törölhető és hálózatról is elérhető. Ha nem kapcsolom készenlétbe akkor minden működik, bár... pár napja zene lejátszás (flac) közben 4. 5. szám közepén megszakadt a lejátszás, eddig ilyen nem volt. Marantz 5008-ba van hdmi-val bekötve. Lehet ez winyó probléma?
Azon gondolkodok veszek egy új winyót, milyet javasolsz? Segítséged előre is köszönöm!

1. teszt winyó ki. Kb 10 óra elteltével készenlétből bekapcsolás, a készülék azonnal visszakapcsol készenlétbe. Nyomtam egy gyári visszaállítást...
TakacsI73

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.11.09. 12:04

Nincs ilyen probléma. Ha Nálad valami hasonló jelentkezik, írd le mikor és hogyan, milyen eszköz van csatlakoztatva, készenlétből vagy teljes kikapcsolásból (POWER gomb folyamatosan nyomva) bekapcsolva történik-e, és akkor mi a jelenség!
3cpo

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.08. 19:16

Szia! Van megoldás a fagyásra ki bekapcs után? Az enyém is ezt csinálja, megoldás ... nem kapcsolom ki, de így is fagy néha. Segített az SD kártya?
TakacsI73

HozzászólásSzerző: tz4 » 2018.05.17. 19:42

Beletettem aznap az SD kártyát, fel is raktam az NMT apps-t, de valamiért mert nem volt kedvem/időm az elérési utak, stb, beállításával bajlódni, gondoltam majd hétvégén, ha lesz is időm vele foglalkozni, így visszaállítottam a HDD-re, de benne hagytam az SD-t is.
Viszont azóta nem kellett bekapcsolás utáni reset... :o :roll:
Kíváncsi leszek rá, ha így maradna én elégedett lennék.

Update:
Természetesen ettől nem javult meg, csak egy apró reménysugár volt, nem is tudom mit gondoltam...
További tesztfázis következik. :x
tz4

Következő

Vissza: A-500 specifikus kérdések