Standby állapot után nem indul a lejátszás

Az A-500 hardverével összefüggő, tehát vélhetően csak ehhez a típushoz tartozó problémák helye. Hardver terén csak a DAC egyedi, szoftverben elméletileg nem lehet különbség a VTEN, A-500 és A-500 Pro között, így szoftveres gondokról az általános topikokba írj!

Re: Standby állapot után nem indul a lejátszás

HozzászólásSzerző: stibi62 » 2019.11.15. 13:14

Kedves Fórumadmin!
Köszönöm, hogy foglalkozol "bú és bánatommal". Most maradjunk abban, hogy hétvégén megpróbálom újraformázni a vinyót, újratelepíteni (SD kártyáról) a szoftvert, beállításilag átrázni Popit és majd jelentkezem az összes pontos paraméterrel. Jut eszembe. Hab a tortán, hogy a két hipi-szupinak kikiabált DAC audio kimeneten nem egyforma a hangerő (???). Erőlködő: ONKYO TX-SR605. Az összes analóg bemeneti lyukát kipróbáltam. Ugyanaz a muzsika HDMI kábelen tökéletes. No, de ez legyen a legnagyobb bajom, ugyanis az erőlködő összes digitális csatornáján DAC van, ami jól is működik.
stibi62

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.11.15. 12:19

stibi62 írta:Már 3-ik HDMI kábelt használom (1,5m, 10.000Ft-os!!!...

HDMI kábelen ha átviteli gond van, akkor fehér vagy színes pontok ugrálnak (állókép mellett is), nincs olyan, hogy van kép, csak rosszabb minőségű, ezért kár drága kábelt venni, vagy azokkal kísérletezgetni. Azt elhiszem, hogy a menü grafikája nem olyan éles, mint lehetne (hiszen nem 4K-s, csak fullHD-s), de nem lehet rosszabb, mint egy fullHD-s tévén. A film 4K-s, nem lehet „életlen”. A felskálázástól sokkal nem lesz szebb a grafika sem, a képet meg nem skálázza, ha a Popcorn kimenete 4K. Ráadásul ha 4K kimeneten fullHD filmet játszol le, akkor a lejátszó skálázza azt is fel, és bizonyosan szebben csinálja a VXP, mint a Samsung. Megnézném a helyedben a VXP beállításait is azért...
stibi62 írta:Ezt tudva, nem veszek 4K lejátszót

De ezt rosszul „tudod”, természetesen látványosan élesebb a 4K-s kép, már ha 4K-s a forrás is. Hülyeség, amit a kínai olcsó lejátszókról meg a tanulópénzről írsz, inkább fejtsük meg a problémát, mert nem az, amit most kitaláltál magadnak! Factory reset megvolt?
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: stibi62 » 2019.11.15. 11:49

Már 3-ik HDMI kábelt használom (1,5m, 10.000Ft-os!!! már minden aranyozott rajta) Ugyanolyan rossz a kép. És nem a házimozin keresztül, hanem direktben dugom a tv-re. A TV infója kiírja, hogy 3840 x 2160 - 24 jelet kap, de a képminőség rosszabb (???) Nem fakó, mint amit olvastam a HDR10 rendszer miatt, hanem egyszerűen nem olyan éles a kép mint 1080p-24 kimeneten. Tehát az életlen kép már a popi menüjében a video beállításnál is látszik, így a film is ugyanolyan életlen. Nézhető, de életlen. 1080p-ben meg tökéletes. Sztem az 1080p felbontást a TV felskálázza azért olyan gyönyörű a kép. Ezt tudva, nem veszek 4K lejátszót. Így semmi értelme. Az újraindítgatással meg ellennék. Iskolapénz! Szval egy jó NAS, jó UHD TV meg valami 30 dolláros Kínai lejátszó. Ennyi! Csak, tudod, ha NAS a megoldás akkor minek bele a 3,5" HDD fiók, meg az NMT, meg anyám kínja?
stibi62

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.11.15. 10:15

stibi62 írta:...beújítottam egy A-500-ra...

Hát, pedig már azt se gyártják egy jó ideje, így gondolom használtan vetted. A lemezméret nem érdekes. De korlátozva van ugye a letöltési sebesség és a visszatöltés is? EZT olvastad? Nem, az nem lehet, hogy a 4K-s kimenet rosszabb, mint a fullHD (hacsak nem kompozit kimenetet használsz HDMI helyett). Egy gyári állapot visszaállítása volt már? A legújabb firmware van az A-500-on?
3cpo

HozzászólásSzerző: stibi62 » 2019.11.14. 22:38

A-210 volt, illetve van (még nem adtam el). Igaz, hogy "csak" 1080p-t tud meg nincs VPX, de tök jó a képe (TV 50" UHD Samu EH6900). No, ugye telhetetlen az ember, beújítottam egy A-500-ra.
Szóval, lóról szamárra. Egy 4TB red zsír új vinyó pörög benne. A probléma az, hogy ha letöltök egy filmet, újraindítás nélkül nem indul egy film sem és zene sem. Amennyiben nem töltök (fájlmegosztás-torrent) gond nincs. Standbayban van folyamatosan a visszatöltés miatt. Talán sok neki a 4TB? A-210-ben 1TB-os WD vinyó volt (van). 4 év alatt soha nem volt ilyen gond. Ja, jut eszembe, ha 4K-24-re rakom a kimenetet, rosszabb a felület képe és a film is mint 1080p-24 ben ???
stibi62

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2019.04.21. 11:06

tz4 írta:...De igen, van ilyen probléma, szerintem nem illene a szőnyeg alá seperni...

Milyen szőnyeg alá söprésről van szó, amikor azt írtam, hogy „Ha Nálad valami hasonló jelentkezik, írd le mikor és hogyan, milyen eszköz van csatlakoztatva, készenlétből vagy teljes kikapcsolásból (POWER gomb folyamatosan nyomva) bekapcsolva történik-e, és akkor mi a jelenség!”???
Tehát kértem, hogy írja körül pontosan mikor és hogyan jelentkezik –mivel bizonyosan nem attól van, hogy ki- vagy bekapcsol a készülék –, és beszéljük tovább a problémát. Ahogy látom, meg is oldódott neki ezek alapján minden, erre Te sértőnek érzel bármit is, meg „elnézését kérsz” azért mert nincs NAS-od, miközben egy szó sem hangzott még el ezzel kapcsolatosan? Nem értek semmit...
3cpo

HozzászólásSzerző: tz4 » 2019.04.20. 19:47

3cpo írta:
TakacsI73 írta:Szia! Van megoldás a fagyásra ki bekapcs után?...

Nincs ilyen probléma. Ha Nálad valami hasonló jelentkezik...

De igen, van ilyen probléma, szerintem nem illene a szőnyeg alá seperni csak azért, mert nem mindenkinél jelentkezik, vagy fennáll, csak nem írja be ide. Személy szerint elég sértőnek tartom így nyíltan "hazugságnak?" titulálni amit az oldalon leírtam.
Hogy építő jellegűt is írjak, egyébként annyit valószínűsítek, hogy a torrenttel van összefüggésben a hibajelenség, ha letöltök egy nagyobbat vagy huzamosan seedel, akkor beakad a lejátszás a leírtak szerint.
Igen tudom, hogy NAS-ról kellene mindezt megoldani, elnézést hogy most nem jut rá, mert én is azt hittem ha egy (fél)prémium terméket veszek akkor az -ha lassabban is, de- megoldja a feladatokat.
Részemről annyit tudok tenni, hogy elfogadom ha be kell bikázni autót reggelente, abban az esetben ha előző nap használtam a klímát is, vagy lecserélem más típusra ha mindezt megunom, úgyis elveszíti az értékét lassacskán...
tz4

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.14. 08:08

3cpo írta:
TakacsI73 írta:...Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye?...

Nem, dehogy, a POWER gomb hosszú nyomva tartásával lehet azt is kikapcsolni teljesen. A HDMI-kézfogás gond mindig két eszközön múlik, annyira tehet róla az egyik, mint a másik. Próbáld ki közvetlenül a TV-re dugva a lejátszót, lehet úgy nem lesz, tehát az erősítőd és a lejátszód között van csak. Nem mondtam, hogy ne használd torrentezésre, csak a max. 3–4 Mbyte/másodperc sebesség a legtöbbünknek már nem elég. Nem gondolom, hogy bármilyen téren visszalépés történt volna az A-410-hez képest, a torrent pl. jóval gyorsabb lett, de ettől még nem vetekszik egy NAS-sal.
Nincs egy adott „hiba” szerintem, csak a két adott eszköz között. Próbáltad kihúzni a HDMI-kábelt, majd visszadugni, amikor nem volt kép? Vagy kihúzni az erősítőből és a TV-re dugni ilyenkor? Mert akkor kiderülne sok minden...

Szia!

Köszönöm a segítséged, így kikapcsolva komfortosabbá vált az eszköz.
TakacsI73

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2018.11.12. 15:31

TakacsI73 írta:...Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye?...

Nem, dehogy, a POWER gomb hosszú nyomva tartásával lehet azt is kikapcsolni teljesen. A HDMI-kézfogás gond mindig két eszközön múlik, annyira tehet róla az egyik, mint a másik. Próbáld ki közvetlenül a TV-re dugva a lejátszót, lehet úgy nem lesz, tehát az erősítőd és a lejátszód között van csak. Nem mondtam, hogy ne használd torrentezésre, csak a max. 3–4 Mbyte/másodperc sebesség a legtöbbünknek már nem elég. Nem gondolom, hogy bármilyen téren visszalépés történt volna az A-410-hez képest, a torrent pl. jóval gyorsabb lett, de ettől még nem vetekszik egy NAS-sal.
Nincs egy adott „hiba” szerintem, csak a két adott eszköz között. Próbáltad kihúzni a HDMI-kábelt, majd visszadugni, amikor nem volt kép? Vagy kihúzni az erősítőből és a TV-re dugni ilyenkor? Mert akkor kiderülne sok minden...
3cpo

HozzászólásSzerző: TakacsI73 » 2018.11.12. 13:51

3cpo írta:
TakacsI73 írta:...410-et cseréltem 500-ra. Abból ki wd red 3tb, bele 500-ba. Beállítás közben eltünt a winchecter, Adat visszaállítás (kicsivel többe került mint a lejátszó)...

NAS-on kellene tárolni, ami fontos adat :( És persze, nem átrakni egyik készülékből a másikba egy olyan lemezt, amin linux rendszerpartyció is van. Nem kellene készenlétbe hagyni 10-20 órára (hacsak nem egyfolytában torrenteznél vele), ilyenkor csak a HDMI-kimenet van lekapcsolva, minden más működik és áramot fogyaszt. A nincs kép az általában HDMI-kézfogási hiba szokott lenni, lehet, hogy ha kihúzod a kábelt és visszadugod, akkor lesz kép. Nem gondolom, hogy mindez egyébként összefüggne a HDD-vel. WD RED-et használnék egyébként, de inkább NAS-ban, nem lejátszóban tartanék lemezeket, és azzal is torrenteznék, nem egy médiaprocesszorral...

Szia! Köszönöm!
Az adattárolást hidd el saját káromon megtanultam :( A linux rendszer particióval semmilyen tapasztalatom nem volt, FAT-NTFS soha nem kreált ilyen hibát.
410-zzel nem volt ilyen problémám. Folyamatosan készenlétben volt. Az 500-at csak a hátulján lehet teljesen kikapcsolni ugye? Magyarán minden használat előtt és után billenő kapcsoló ki -be... ez kicsit őskori és azt gondolom nem a neves media lejátszókra jellemző tulajdonság, hogy a HDMI hiba jelentkezik 10-20 órás visszakapcsolás után, ezt nem lehet megoldani? A tv-t, erősítőt, stb. sem húzogatom ki a konnektorból minden este, gondolom Te sem. Ez az eszköz alapból képes torrentezésre, ehhez nem kell hack, miért ne használnám? Nem fogyaszt többet mint egy számítógép vagy NAS. Zene lejátszásához is NJM-et használok, akkor is készenlétben van. Azt gondoltam ez egy prémium termék... amit írtál kicsit olyan mintha a Merci azt válaszolná az akku merülésre, hogy leállítás után saru le... indulás előtt fel, megoldva, ez is viccesen hangzik :lol:

Azért választottam ezt az eszközt mert a 410-el tökéletesen meg voltam elégedve, nem gondoltam, hogy bármilyen szolgáltatásban visszalépés történhet, egyszerűen szerettem volna szebb képet ha már az erősítő és a tv is képes a megjelenítésére!

Van olyan Frimware amiben nincs benne ez a hiba?

Segítséged előre is köszönöm!
TakacsI73

ElőzőKövetkező

Vissza: A-500 specifikus kérdések