PH A200 DD+ Audiot nem játszik le

Ide szabadon írhat minden regisztrált fórum tag a korábbi Popcorn Hour modellekkel kapcsolatosan (NMT A-100, NMT A-110, B-110, A-200, A-210, C-200)
Fórum szabályok
Szabadon írható topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: PH A200 DD+ Audiot nem játszik le

HozzászólásSzerző: Yoda » 2019.08.27. 20:46

cgyoerfi írta:...Fogalmam nincs mi lenne a jó konfig, már majdnem minden lehetőséget kiprobáltam, jelenleg így néz ki:
-HDMI ON
-PCM Downmix
-AAC Downmix
-WMA Downmix
-DTS Passtrough
-Dolby Digital Passtrough
-DRC On

Dolby Digital Plus-t dekódol emlékeim szerint, pontosabban annak 16-bites sima Dolby Digital magját le tudja keverni sztereóba. Csak ahhoz downmix (lekeverés – lehet ám magyar nyelvet is beállítani a Popcornon!) kellene a Dolby Digital mellé, nem továbbküldés, mint amit beállítottál. De Dolby TrueHD-t már nem dekódol, ahogy a tévéd se, tehát az csak erősítőn fog szólni, akkor meg továbbküldésre (passthrough) kell majd állítani kb.mindent.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

PH A200 DD+ Audiot nem játszik le

HozzászólásSzerző: cgyoerfi » 2019.08.27. 18:24

Sziasztok,
Kérlek segítseteke. Van egy A200 -am ami directben egy 1.4-es HDMI kábelen kapcsolódik a Panasonic UT50 Plazma TV-mhez. HDMI (ARC) porton keresztül. A200 minden filmet visz, minden méretű MKV-t tehát teljesen jó. Mostanság előtérbe került viszont a Dolby Digital Plus hangsávok, ezeket nem eszi meg a PH. Kép van de hang nincs. Sima Dolby tökéletes de DD+ nem. Utána néztem a specifikációlókban mind a PH A200 mind a TV támogotja a DD+-t. Próba képen egy pendrivra felmésoltam egy DD+-os hangsávú filmet és directben bedugtam a TV-be, tökéleteen volt hang.
Szóval a probléma forrása a PH lesz, nem jövök rá mi a rossz beállítás ami miatt ez nem működik. Mint mondottam direct kapcsolat van a PH és TV között nincs AVR, nincs semmi erősítő semmi. A hang HDMI-n keresztül megy. Ez sem gatyi kábel, aranyozott 1.4 elég drága is volt anno.
A PH-n a beállításokban az Audió fül alatt nem sok lehetőség van. De sztem ezt mindenki ismeri. Hang HDMI-n keresztül ez ba van kapcsolva. Ezen felül van PCM, AAC,WMA,DTS, Dolby digital és -DRC opció.
Fogalmam nincs mi lenne a jó konfig, már majdnem minden lehetőséget kiprobáltam, jelenleg így néz ki:
-HDMI ON
-PCM Downmix
-AAC Downmix
-WMA Downmix
-DTS Passtrough
-Dolby Digital Passtrough
-DRC On

Ezen felül sehol nem találok más beállítást.
Kérem mondjátok el nekem, hogyan kellene beállítani és hangolna az A200-at úgy , hogy a Dolby Digital plus hangsávot is le tudja játszani. TV tudja, A200-nak is tudnia kell!
Előre is köszönöm. Minde ötlet jól jön, tényleg majdnem mindent próbáltam már.

Köszi
Csaba
cgyoerfi

Vissza: Korábbi modellekkel kapcsolatos témák