A-210 által támogatott HDD-k

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: A-210 által támogatott HDD-k

HozzászólásSzerző: chemand » 2011.09.01. 17:50

Nyilván valami sérült a fájlrendszerben. Esetleg megpróbálhatod linux alatt ellenőrizni a fájlrendszert a lemezen (itt az oldalon a GParted Live CD -t ajánljuk), de hogy ezt miképp kell azt én sajnos nem tudom. Más megoldás híján ments le róla mindent, és formázd újra.

A fájlrendszer ellenőrzést talán érdemes lett volna megejteni, de én inkább a második megoldást részesítettem előnyben.
A WD azóta már egy NAS-ban teljesít szolgálatot, remélem sokáig. :roll:
Samsung 40B650
Popcorn Hour A-210
Synology DS-214
Onkyo AVX-380
XBox360
Linksys 320N
chemand

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.08.31. 08:10

chemand írta:Néhány óra múlva bekapcsoltam a lejátszót, de ekkor már nem látta a benne lévő WD-t. Többször be-ki kapcsoltam, de semmi. Megpróbáltam egy másik winyóval a lejátszót, azzal minden rendben volt. A WD-t rádugtam a PC-re (az EXT2 Vol. Managert segítségével) ott minden működött, láttam a filmeket, fotókat stb. Ezt követően a WD-t visszatettem a lejátszóba, de a probléma továbbra is fennáll.
Ilyenkor mit lehet tenni? Mi sérülhetett meg a winyón? :?

Nyilván valami sérült a fájlrendszerben. Esetleg megpróbálhatod linux alatt ellenőrizni a fájlrendszert a lemezen (itt az oldalon a GParted Live CD -t ajánljuk), de hogy ezt miképp kell azt én sajnos nem tudom. Más megoldás híján ments le róla mindent, és formázd újra.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: Zolar » 2011.08.25. 23:06

Üdv! Nem tudom, kompatibilitási listán rajta van-e, de Hitachi HDSSC3020ALA632 2TB tökéletesen működik!
Zolar

HozzászólásSzerző: chemand » 2011.08.13. 15:27

Sziasztok!

A következő probléma megoldásához kérném segítségetek:

Adott egy A-210 + benne egy WD 15EARS típusú winyó. Ma délelőttig minden rendben volt, a hálózaton keresztül filmeket másoltam a winyóra, majd ezt követően frissítettem a Yamj-ot.
Néhány óra múlva bekapcsoltam a lejátszót, de ekkor már nem látta a benne lévő WD-t. Többször be-ki kapcsoltam, de semmi. Megpróbáltam egy másik winyóval a lejátszót, azzal minden rendben volt. A WD-t rádugtam a PC-re (az EXT2 Vol. Managert segítségével) ott minden működött, láttam a filmeket, fotókat stb. Ezt követően a WD-t visszatettem a lejátszóba, de a probléma továbbra is fennáll.
Ilyenkor mit lehet tenni? Mi sérülhetett meg a winyón? :?
Samsung 40B650
Popcorn Hour A-210
Synology DS-214
Onkyo AVX-380
XBox360
Linksys 320N
chemand

HozzászólásSzerző: robcsi77 » 2011.08.10. 12:53

Köszönöm a gyors választ!

Egyébként a vinyó típusa: SAMSUNG 2TB 5400rpm SATA-300 32MB HD203WI
Márt azt hittem, hogy valami baj van vele, mert annyit "kerreg", de akkor lehet, hogy ennek így kell működnie...
Egyébként a lejátszóval nagyon meg vagyok elégedve, mindent röcc mentesen játszik, párszor a torrentezés alatt lefagyott, de ezen kívül semmi!!
Nem bántam meg a vételt!!!
robcsi77

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.08.10. 11:47

Na igen, de a PS3-ban 2,5"-es laptop lemez van. Tegyél azt a Popcornba is, és nem lesz hangja. Egyébként nem írtad pontosan, melyik Samsung, de általában a Samsung és a WD a leghalkabbak, tehát valószínűleg csak laptop lemezzel lenne ez hangtalan. No meg egy NAS-sal, amit mondjuk a kamrában üzemeltetsz, és hálózaton keresztül játszol le...
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: robcsi77 » 2011.08.10. 11:00

Sziasztok!

Egy zsír új 2TB Samsung vinyó van a Popiban, ami "csak" 6400-at pörög!
Természetes az, hogy bármit csinálok a lejátszóval rögtön hallom a vinyót dolgozni, és nem is kicsit...
Pl. este zenét akartunk rajta hallgatni halkan, és idegesít, hogy hallom a vincseszter szöszmötölését a zene alatt!!
Szerintem ez nem természetes, hogy ennyire hangos ez, mivel pl. a PS3-at szinte nem is lehet hallani, mondjuk abban csak egy 250 GB vinyó van...
Másnál is ilyen hangos a terás vinyó?

A válaszokat előre is köszönöm!
robcsi77

HozzászólásSzerző: Yoda » 2011.08.10. 09:24

djferee írta:1. NAS:
Hátha tudnád mennyi winyó van a nagygépemben :)
NAS-t egyenlőre nem szeretnék, elhelyezései, hang, kihasználatlanság és fogyasztásproblémái miatt. ..

Mi??? Mérete apró egy géphez képest, és elvan a pincében, kamrában, bárhol. Hangja töredéke egy számítógépének, gyakran a lemez a leghangosabb benne. Ráadásul most a lejátszóban és mellette zúg egy lemezed mozizáskor... A fogyasztása pedig az egyik legfőbb érv mellette, van 30 watt alatt fogyasztó 4-lemezes modell (lemezekkel együtt mérve!), töredéke a számítógépednek. Kihasználni meg gyerekjáték, főleg hogy házimozizol és filmeket tárolsz, de gyanítom torrentezel is, meg jó lenne biztonságban is tudni az adataidat. De semmi gond, talán még nem tudod, hogy ez kell Neked, vagy nem tudod, milyen egy jó NAS, de majd kialakul :lol:
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
Yoda

HozzászólásSzerző: Martin » 2011.08.10. 08:53

2. Hát, ha ennyire nem ismeri fel a lejátszót, akkor nem kizárt a hardveres hiba is. CSI el telepített programok alatt ezt értettem: Link. De a leírásod alapján erről szó sem lehet.

3. A letölthető leírásban nem szerepel, de a my_library.xml -ben több hely is megadható egyszerre, és ezt egyetlen Jukeboxként fogja kezelni.

Ezután a bal alsó sarokban kattints az „Add”-ra, feldob egy ablakot:
Itt megjegyzést fűzhetsz hozzá, pl. sorozatok, filmek, dvd-k, stb. Ha beírtál valamit, okézd le. Ha mindent jólcsináltál, megjelenik legalul középtájban, hogy „1 library entry”

Ezután a lépés után a felső részen új elérési utat adhatsz meg, majd válaszd ki az USB drive.... opciót, majd a listából válaszd ki azt a nevet amin felismeri a lejátszó, és ismét nyomd meg az Add gombot. Természetesen az USB meghajtó legyen csatlakoztatva a számítógéphez.
Popcornhour.hu moderátor
Popcorn Hour C-200 320 GB 2,5" Samsung HDD, LG CH10-LS20 BD, 02-04-110530-21-POP-408 fw.
Synology CS407e + DS411j, 8TB , DSM3.0
Yamaha RXV630
Samsung LE40R88BD
TP-Link TL-SG1008D
Linksys WRT160N
Martin

HozzászólásSzerző: djferee » 2011.08.10. 06:42

1. NAS:
Hátha tudnád mennyi winyó van a nagygépemben :)
NAS-t egyenlőre nem szeretnék, elhelyezései, hang, kihasználatlanság és fogyasztásproblémái miatt.

2. USB Slave:
Viszont egyszerűen sehogy sem tudom rávenni a számítógépemet, hogy felismerje a popcorn Slave USB kimenetét, hiába csinálom a leírás szerint egyszerűen mintha semmit sem kötnék az USB-re...
A CSI-s kérdésedet nem értem, a gépet most telepítettem frissen és nincs CSI meghajtóm benne. A popcorna telepített programok közül csak a YouTuBe és talán a Facebook van fenn szal semmi extrát nem csináltam. Laptopomra is próbáltam rákötni a Slave USB-t, de ugyanúgy semmi....

3. Összefűzés:
Van arra lehetőség, hogy a két winchesteremen lévő Jukebox adatbázist egyre rakjam? Elmeletileg ahogy elnéztem az úgy is csak hivatkozik a meghajtókra, tudtok valami módot ezek összefésülésére?

Köszi a válaszokat, mindezek mellett nem bántam meg, hogy emellett a lejátszó mellett döntöttem mégha a problémák nem megoldhatóak akkor sem. Előtte próbálkoztam más meghajtókkal is amik hasonló árban, felhasználási élményük mégis nulla volt.... :)
djferee

ElőzőKövetkező

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés