DVD/Blu-Ray olvasó kombatibilitás

Fórum szabályok
Zárt topik, csak termékregisztráció után írhatsz ide!

Re: DVD/Blu-Ray olvasó kombatibilitás

HozzászólásSzerző: 3cpo » 2017.11.14. 15:08

mezoli írta:...azonban nem tudom ez a típus kompatibilis-e?

Olvasd vissza ezen topik korábbi posztjait! Bennük van minden infó, amit tud(t)unk a kérdésről.
Popcornhour.hu adminisztrátor – Az erő veled van!
3cpo

HozzászólásSzerző: mezoli » 2017.11.14. 07:41

Kis segítséget kérnék:
Telepítenék BD Romot a C 200-ba,azonban nem tudom ez a típus kompatibilis-e?
LG BH10LS30

Köszönöm
mezoli

HozzászólásSzerző: Yoda » 2014.11.12. 10:15

Nem tud. De egy külső Blu-ray író áráért kb. kapsz egy asztali BD-lejátszót, ha valóban még optikai lemezekről szeretnél lejátszani.
Yoda

HozzászólásSzerző: Tokfej1 » 2014.11.11. 18:10

Abban kérném a segítségeteket, ha az A410-hez veszek egy külső usb-és Blu-Ray olvasót arról le tud játszani Blu-Ray filmeket?
Tokfej1

HozzászólásSzerző: Razofen » 2013.12.03. 09:37

Én úgy nézem, jó listát néztem. Legalábbis a 2012.12.29. 22:27-ei hsz-edben ugyanez a lista volt linkelve.
De amúgy igen, az a helyzet, hogy ez egy viszonylag régebbi típusokat tartalmazó lista, ami már a készülésének az időpontjában sem lehetett túl reprezentatív. Hacsak nem annyiban, hogy gondolom az akkor legnépszerűbb típusokat nézegették.

Anyway, köszönöm a választ és a felhomályosítást.
Megrendeltem egy lejátszót, aztán ha nem megy, akkor legalább lesz indok az asszony előtt egy PS4 beszerzésére :)
Razofen

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.12.01. 23:02

Te most C-200-ról beszélsz, a lentebbi lista pedig az A-200-hoz tartozik. EZT nézd! Csak gyanítom, hogy szinte mind már nem kapható, pár évvel ezelőtt gyártott típus. Igen, a retail a gyári lemezeket jelenti. Azok a gyári lemezek nem fognak menni, amelyeken a CINAVIA védelem van már. Ha ezek kezelése bekerülne a firmware-be, akkor nem működne semmi egyéb fájl, ami ilyen lemezről lett rippelve.
Yoda

HozzászólásSzerző: Razofen » 2013.12.01. 06:50

Megnéztem az alul linkelt kompatibilitási listát. Abban többnyire az szerepel, hogy retail BD lemezekkel semmi baja.
Az a gyári BD lemezeket jelenti, nem?
Vagy rosszul értelmezek valamit?
Razofen

HozzászólásSzerző: Razofen » 2013.12.01. 06:34

Upsz, bocsánat, benéztem a dátumot, Yoda mester csatlakozási dátumát néztem a hozzászólás dátumának. :)
Ezzel az első kérdésem nyilván tárgytalan is lett ....
Razofen

HozzászólásSzerző: Razofen » 2013.12.01. 06:32

Sziasztok!

Lehet, hogy nagy baromságot kérdezek, de az elmúlt 3 évben nem történt pozitív irányú elmozdulás esetleg az alábbi kérdésben? (Pl. a Popcorn vett natív BD licenszet, és az azóta kijött patcheken keresztül elérhető lett .... abszolút nem értek hozzá, csak blöffölök .... de mindig csóválom a fejem az ilyen "hogyan tegyük minél bonyolultabbá az életet" dolgokon).

Én most kerültem ebben a cipőbe, hogy a DVD lejátszóm döglődik, és úgy szeretném megoldani, hogy veszek a C200-ba egy olvasót. És akkor már úgy gondoltam, hogy akkor nyilván BD-t, és akkor olyat is tudok már, ha egyszer lesznek BD lemezeim. Ezek szerint mégsem ilyen egyszerű?

A másik dolog amin kicsit pislogok, hogy nem teljesen mindegy milyen gyártmányú BD egységet veszek?
Vannak olyan konkrét típusok, amikről biztosan tudjuk, hogy nem jó?
Razofen

HozzászólásSzerző: Yoda » 2013.06.12. 09:26

PopcornLeslie írta:...Tán az összes alaplap gyàrtó megvette volna a blu-ray licencet? Nem hinném. Akkor a popinál mi a különbség?

A PC-den a BD-ROM gyártója vette meg, illetve vélhetően a lejátszó szoftver (amelyik menükkel együtt le tudja játszani) készítőjének is kell fizetni érte. A Popcorn egy hardveres lejátszó, ahol a processzort kérheted BD licenszel a gyártótól, ahogy pl. a C-200 esetében (ugyanezzel a CPU-val) megtörtént. A BD-lejátszó szoftverrutinokat is a chip gyártója adja ilyenkor (Sigma). Az más kérdés, hogy valami okossággal a Popcorn meg tudta oldani az A-200-on is majdnem tökéletesen a BD-lejátszást, de ez nem hivatalos megoldás, így pl. optikai lemezről nem is mehet a Blu-ray. Sőt, még abban sem lennék biztos, hogy teljesen legális amit a Popcorn az A-200/300-as sorozatnál csinált a BD-lejátszás terén. Illetve ha az lenne, akkor vajon miért nem csinálják meg most az A-400-nál is :?
(Szerk.: Martin megelőzött, mint általában :))
Yoda

Következő

Vissza: Hardver, telepítés, frissítés